Obecny czas: 26 Wrz 2017 03:55

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 odszkodowania cywilno-prawne (indywidualne) 
Autor Wiadomość

Post odszkodowania cywilno-prawne (indywidualne)
S. Bastowski.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, Art. 43. 'Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu', zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem międzynarodowym, zabezpiecza wszystkim Polakom - ofiarom i następcom prawnym (spadkobiercom) ofiar niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości z okresu drugiej wojny światowej - możliwość uzyskania cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych od Niemców i Niemiec. Z treści Art. 43. Konstytucji RP w sposób jednoznaczny wynika, że czas na dochodzenie tych należności odszkodowawczych jest nieograniczony - obecnie można podejmować takie starania z taką samą mocą prawną jak w 1945 roku, zaraz po wojnie. Z powodów politycznych Polakom uniemożliwiano dotychczas podejmowanie tych czynności tak w okresie zniewolenia komunistycznego po wojnie jak i obecnie. Prawnie nie ma jakiegokolwiek powodu aby Polacy te odszkodowania otrzymali - tak Polacy mieszkający w Polsce jak i mieszkający poza jej granicami. Czynniki oficjalne powołane do dbania o interesy Polaków w zakresie odszkodowań cywilno-prawnych (indywidualnych) dotąd nie wywiązały się w najmniejszym nawet stopniu z tego zadania - co więcej, czynią wszystko aby Polacy o takiej możliwości nie dowiedzieli się. Upowszechnienie wiedzy w tym zakresie oraz zorganizowanie Polaków (ofiar i następców prawnych ofiar niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości) jest nieodzowne do uzyskania należnych im odszkodowań wojennych. Zapraszam wszystkich Polaków do tego forum, aby mogli dowiedzieć się o należnych im prawach oraz sposobie korzystania z nich, dla uzyskania wypłaty pełnych cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych.

24 Sty 2009 11:30
Awatar użytkownika

Post Re: odszkodowania cywilno-prawne (indywidualne)
Szanowny Panie Bastowski , dziekuje za informacje o forum, jak Pan widzi pomyslnie sie zalogowalem.
Mysle ze bede Panskim stalym czytelnikiem zwlaszcza ze jak Pan wie udalo mi sie dzieki Panu uzyskac czesc naleznych mi pieniedzy.
Serdecznie Panu dziekuje i mam nadzieje ze sie wreszcie doczekamy odblokowania dalszych wyplat.
Zycze powodzenia.
czolem.

24 Sty 2009 12:38

Szanowny Panie Marianie, dziękuję za dołączenie się do tego forum, tak ważnego dla wszystkich Polaków. Pański głos jest szczególnie ważny, ponieważ skorzystał już Pan ze skuteczności działań w zakresie uzyskiwania odszkodowań cywilno-prawnych dla Polaków. Może zna Pan innych Polaków, którzy również uzyskali częściowe odszkodowanie - jeżeli tak, to prosiłbym o skierowanie równieź ich uwagi na to forum. Wielu Polaków uzyskało wypłatę odszkodowania wojennego w taki jak Pan sposób - najwyższa z tych wypłat sięgnęła ponad 30 000 euro, co kilka lat temu stanowiło stokilkadziesiąt tysięcy złotych, a jest to tylko mała część pieniedzy należnych tamtej osobie. Załączam pozdrowienia.

24 Sty 2009 12:39
Awatar użytkownika

Panie Bastowski mam pytanie poniewaz zainspirowal mnie tekst z jednego z forow dyskusyjnych .
Co ja moge uczynic dla przyspieszenia wyplat naleznych Polakom?
Chce sie moja skromna osoba przyczynic do pomocy moim Rodakom.

Oto tekst ktory pozwolilem sobie skopiowac.

Na pytanie czy nie lepiej jest przyjac postawe pasywna i dostosowac sie do sytuacji.

-"To wlasnie czynimy jestesmy atywni w walce z okupantem, przy komputerach siedzimy tylko kilka dni w roku i to w miejscach dzie nie zalezy nam na lokalizacji przez wroga.
Reszte roku poswiecamy na budowanie struktury i okopywanie sie przed tzw. “wiekszoscia demokratyczna”
Tylko guwno plynie z pradem , ryby szlachetne sa w stanie pokonac nurt rzeki i przedzieraja sie do zrodel bo chca zlozyc ikre w miejscu najczystrzym
Reszta rozmnaza sie w rynsztoku na cuchnacej padlinie z koszernego smietnika.
Co zostawisz po sobie dla nastepnych pokolen?
Lusia Oginska napisala “Dzieci beda pluc na groby Wasze” “Wnuki przeklinac Was beda”
Odpowiedz sobie na pytanie kim jestes i dla kogo zyjesz (o ile jestes czlowiekiem) ta gleboka analiza Duszy pozwoli Ci na dokonanie wyboru “demokratycznego” bo wiekszoscia argumentow.
Na jedna szale poloz Rodzine , Narod, Ojczyzne a na druga scierwo azjatyckie blakajace sie po swiecie i siejace Diabelskie zlo.
Jesli “demokratyczna ” wiekszosc argumentow przemowi za Honorem i Ojczyzna to podejmij walke o odzyskanie zdeformowanej twarzy tak abys mogl spojzec w lustro.
Jesli wybierzesz przybledow mordujacych Twoj Narod to nie dziw sie ze Zydzi przybija Cie do krzyza i obiecaja ze dopiero jak zdechniesz bedzie dobrze.
Jakie cele chcesz realizowac wiszac na krzyzu? co najwyzej mozesz krzyknac “Boze, Boze czemus mnie opuscil”

24 Sty 2009 12:41

Mam pytanie odnosnie mojego wujka zamordowanego po wywiezieniu przymusowym do pracy.
Niemcy odpowiadali mojej mamie, ze nie maja go w zadnej ewidencji.
Dwoch swiadkow opisywalo jak byl torturowany na rynku bo podniosl reke na niemca.
Kiedy jeden z nich zmarl, moja mama poprosila drugiego swiadka aby w Urzedzie Gminy
spisal swoje swiadectwo i ponownie wystapila wtedy juz do fundacji Pojednanie ale wtedy tez otrzymala
odpowiedz "nie znany".
Po smierci mamy znalezlismy poslugujacego w Niemczech ksiedza ,ktory wyslal ponownie posiadane dokumenty
ale juz do obozu.
Po 66 latach dostalismy odpowiedz ze sp. wujek zmarl smiercia naturalna w obozie i zostal pochowany na cmentarzu
zydowskim. IPN umorzyl sledztwo o zbrodnie i otrzymalismy informacje ze "za darmo"mozemy umiescic tylko tabliczke
Za przewiezienie szczatkow musimy zaplacic!
Czy jest jakies prawo aby wymusic przewiezienie szczatkow do kraju?
Czy mozemy zadac pogrzebu katolickiego i krzyza tam gdzie jest pochowany?
serdecznie pozdrawiam, zofia

13 Lut 2009 20:40
Administrator
Awatar użytkownika

Czuje sie w obowiazku odpisac Pani na list do S. Bastowskiego poniewaz forum jest zainstalowane na moim serwerze.
Chwilowo w sprawie odszkodowan nie jestesmy w stanie nic zrobic poniewaz Polacy sa Narodem bogatym i nikt nie potrzebuje 74 tys. $, w zwiazku z tym dzialalnosc Pana Bastowskiego zostala zawieszona az do chwili w ktorej nastapi akceptacja spoleczenstwa ktora jest podstawowym warunkiem potrzebnym do rozpoczecia naszej akcji.
Tym samym dzialalnosc Pana Bastowskiego zostala zawieszona do odwolania a w Pani sprawie prosze sie skontaktowac z mec. Mieczyslawem Janoszem ktory moim zdaniem jest osoba kompetentna i udzieli Pani fachowej porady.
Telefon w Polsce 033 822-9920

Pozdrawiam
Edward Maciejczyk.

23 Lut 2009 10:08

Dziekuje za dpowiedz i kontakt napewno skorzystam.
Moj znajomy pytal mnie jak sie zakonczylo Pana "zatrzymanie" na lotnisku.
Jezeli to mozliwe prosze o informacje
Serdecznie pozd. zofia

Dopisane przez E.M.
Przeniose odpowiedz na forum Narodowe pod haslo "Bojkot Sanhedrynu" poniewaz nie pasuje do "odszkodowan"

viewtopic.php?f=3&t=39&p=728#p728

24 Lut 2009 02:58
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość