Obecny czas: 21 Sty 2018 00:43

Regulamin forum

Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 206 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
 Czy istnieje w Polsce ruch Narodowy? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Czy istnieje w Polsce ruch Narodowy?
:roll: Czytam to co piszecie i mysle sobie ze tymi sprawami powinna sie zajac jakas organizacja Narodowa w Polsce.
Rozmawialem z kolegami w moim wieku i nikt nie potrafi odpowiedziec na podstawowe pytanie a mianowicie czy jest w Polsce jakas partia, organizacja, stowarzyszenie, lub co kolwiek innego gdzie mlody Polak moze wstapic bez ryzyka infekcji skundlonym globalizmem.
Przed kilku laty bralem udzial w spotkaniach ONR na Podhalu, potem przygladlem sie Mlodziezy Wszechpolskiej Giertycha, nastepnie odwiedzalem strony NOP i wreszcie zaczolem kupowac organ PPN "Tylko Polska" w nadzieji ze znajde cos dla siebie.
Obecnie jestem czlonkiem Bractwa Rycerskiego i szukam prawdy na temat tozsamosci Narodowej, bo wlasne Biale, Polskie korzenie juz odkrylem.
Jesli na tym forum znajdzie sie ktos kto mi podpowie gdzie mam szukac przyjaciol to bede bardzo wdzieczny. ;)

pozdrawiam
Przemyslaw Zukowski
obecnie w Chicago

24 Wrz 2008 12:49

Post Re: Czy istnieje w Polsce ruch Narodowy?
Przemek napisał(a):

Przed kilku laty bralem udzial w spotkaniach ONR na Podhalu

:shock: że co proszę??? Możesz napisać o tym coś więcej?

Nawiasem mówiąc RN wygląda tak, a nie inaczej gdyż ludzie tworzący ów Ruch mają gdzieś wszelaką aktywność na rzecz Idei Wielkiej Polski - tu wszystko kończy się wyłącznie na narzekaniu, krytykanctwie i biadoleniu. Tak Przemysławie gadanie i nic ponad to. Powiedz zresztą sam, dlaczego mieszkając na Podhalu nie potrafiłeś zaagażować się w jakąkolwiek działalność na rzecz Ruchu Narodowego??? [ileż człowiek słyszał już różnorakich wymówek: brak czasu, praca, szkoła, rodzina... - z tym, że inni pomimo tego potrafią jakoś działać, wystarczy wszak odrobina dobrej woli!].

12 Paź 2008 09:33

Szogun napisał(a):
Najpierw musicie zdefinjowac haslo "Ruch Narodowy" a potem na ten temat dyskutowac.
PPN, NOP,ONR,LPR i inne pseudonarodowe formacje to nic innego jak walenie konia z koszernych obrazkow.
Narodowy to znaczy Nacjonalistyczny czyli oparty na Narodzie i Narodowej tradycji i Narodowym dziedzictwie a nie na sektach parchato krzyzackich z sutanniakami dyspozycyjnymi wobec Watykanu i JP2.

Nie chce mi sie pisac bo szkoda czasu, zrobilem to tylko przez szacunek dla Pana Edwarda ktory sie stara ale jak widze ciagle jest sam :cry:

:roll: Nie do konca ;)
Szogun z L.A

:D :D :D

Ps.
do poczytania

www.onrpodhale.boo.pl

12 Paź 2008 09:35

Odwiedzilem strone i przeczytalem kilka tekstow, faktycznie widac dzialalnosc...- sladowa ale jest.
Zasmucilem sie Hajderem bo nie wiedzialem o wypadku a szkoda ze Narodowa tuba jest zagluszona przez koszerne media.
Dzisiaj wrocilem z Podhala gdzie spedzilem 10 dni na realizacji zdjec do filmu o Kurasiu (Ogniu).
Bylem w "Starej Kuzni" gdzie kiedys znajdowala sie "Gazdowka ONR" , ani sladu po "Narodowcach" mimo ze tych sladow szukalem.
Przed rokiem na Krupowkach zaczepil mnie Pan Zbyszek z ONR poniewaz mialem na sobie koszulke z napisem NOP (nie nosze na codzien tej koszulki poniewaz jest to pamiatka po jednym z obozow z Dusznik Zdroju, tego dnia poprostu niczego innego nie mialem w teczce)
Po kilku dniach mialem spotkanie z kims z kierownictwa ONR i nie bede tego spotkania komentowal, pozostal mi nr. telefonu Pana Zbyszka u ktorego w oczach widzialem "Slebodne Podhale" bez koszernego smrodu.
Niestety nasz kontakt tez sie urwal (mysle ze po namowie "Gory") i prosze o informacje co sie dzieje ze Zbyszkiem , koncowka nr. tel. z ubieglego roku to ... 09514
Swiadomosc Gorali jest nieporownywalnie wieksza niz swiadomosc Ceprow z tego wzgledu ze wiekszosc Gorali ma rodziny w USA gdzie nasze media ( "TV34" , "EXpress", "Kurier Codzienny", "Radio Polanii 2000" i wiele innych ) maja o wiele wieksze pole do popisu dlatego ze ruch anty zydowski jest sterowany przez Murzynow a konkretnie przez urodzonego na "Bronksie" Luisa Farakana (Louis Farrakhan) ktory Zydow sie boi jak "Mroz guwna" i to co ja np. pokazuje w programach TV ( http://www.kronikanarodowa.com ) jest promilem tego co robi Luis (moj dobry znajomy od 1991 roku z ktorym wspolpracuje moja firma produkujaca filmy przemyslowe (WDN Industrial Production's) i nadajemy na tych samych stacjach TV .
Oczywiscie jestem malym pylkiem w machinie ktora demaskuje "Plemie Zmijowe" ale filmy ktore pokazuje Polakom w USA i na internecie zrobily swoje.
Zawsze licze na to ze ktos przejmie paleczke i pojdzie w moje slady poniewaz moj pobyt w "Judenlandzie" (tam gdzie kiedys byla Polska) konczy sie za tydzien i juz niestety nie mam wjazdu do "Strefy Shengen" bo wydano na mnie wyrok.
Mysle ze to forum moze wytrzyma probe czasu i bedzie istnialo przez najblizsze kilka lat, a potem moze sie uda odzyskac Polske.
Zaznaczam ze nigdy nie biore udzialu w zadnych forach dyskusyjnych poza tymi z ktorymi jestem bezposrednio zwiazany.
Mozecie sie ze mna kontaktowac ale w zadna dzialalnosc bezposrednia nigdy sie nie wlacze poniewaz zyje sam, sam dzialam i tak pozostanie do konca. ;)

Ps. Film nadeslany przez Mlodych Polskich Narodowcow z Bielska Bialej.

Ostatnio edytowany przez Edward, 01 Sty 2009 12:54, edytowano w sumie 1 raz

13 Paź 2008 15:32

http://www.youtube.com/watch?v=Vhnbh9_wnFY

:roll: Wysluchajcie Hymn o Kurasiu i sie odezwijcie bo jest nas wiecej niz myslicie. ;)

13 Paź 2008 19:14

Powiada Pan, że śladowa... hmmm szczerze mówiąc życzyłbym sobie aby inne formacyje również tak śladowo działały jak ONR Podhale w swoim regionie. Ale nie licytujmy się.

Tak, siedziby w budynku szkoły już niestety nie ma - finanse i koszer media zrobiły swoje. W sumie szkoda, ale nie ma co załamywać rąk - wszak życie toczy się dalej...
Skoro szukał Pan "śladu po narodowcach" na Podhalu i nie znalazł ich,to widocznie czynił to Pan mało umiejętnie. Zostawmy to jednak.

Nie, nikt z "Góry" ONR Podhale Kolegi Zbyszka do niczego nie namawiał. Ot, zwykła proza życia. Nie doszukujmy się tu spisku.

Kwestia spotkania. Cóż, może jednak skusi się Pan na komentarz? Przyznam, że wielce jestem go ciekaw. Z tego co mnie wiadomo ONR Podhale do tematu podeszło z wielkim zainteresowaniem. Z samego przebiegu rozmowy/ spotkania w zasadzie również formacja ta był zadowolona. Rozumiem, że Pan już mniej. Cóż i tak bywa.

Pozdr.

14 Paź 2008 08:59

:roll: Siedzibe zawsze mozna znalezc poniewaz wiem ze wsrod Gorali jest wiecej Narodowcow niz kundli bez identyfikacji narodowej, moze to np. byc filja "Kroniki Podhalan"
Wiem ze Duch Podhalanski jest mocny i jesli nawet Gorale udaja ze wisza na krzyzu to jest to pozorne.
Podczas ostatniego pobytu zadalem kilka pytan nt. wiary pod kilkoma kosciolami i pytalem ludzi czy maja Nowy Testament. 8-)
Nie mialem szczescia zatem prosilem zeby w domu przeczytali ew. sw. Jana rozdzial 8 werset 44 bo tam jest cos na temat "Ojca Swietego" i dialogu z Diablem.

Wracajac do spotkana to ja jestem czlowiekiem czynu i w tym kontekscie ocenilem nasza rozmowe.
Zadeklarowalem swoja skromna pomoc i prosilem o spotkanie w wiekszym gronie do ktorego nigdy nie doszlo a zatem poczulem sie "olany"
Jestem sam co zawsze podkreslam jako powod do dumy poniewaz sam sie nigdy nie zdradze a cytujac slowa Cezara do Kleopatry "Nie zdradzilas mnie poniewaz nigdy Ci nie ufalem"
Tym niemniej bardzo sobie cenie to ze dzialacie przynajmniej sladowo, a sladowo dlatego ze np. w "Bractwach Rycerskich" obecnie jest skupionych ponad 40 tys. mlodych ludzi w skali Polski i stokroc wiecej w skali Slowianskiej Europy (srednia licealno akademicka) http://www.polskatelewizja.com -publicystyka- i jest to ruch mimo niejednokrotnie skundlonej "gory" oparty na Mlodych Narodowcach" ktory moim skromnym zdaniem jest ruchem rozwojowym.
Napewno "Bractwo Rycerskie" dziala mniej alergicznie na przybite do krzyza "Owce" niz np. ONR, NOP, czy temu podobne objete grzechem podczas spowiedzi. :oops:

Faktycznie widze ze za wczesnie poszedlem dalej i mozliwe ze wyciagnolem zle wnioski po spotkaniu z ONR na Podhalu ale taki juz jestem ze sie nie zatrzymuje tam gdzie mnie niechetnie widza i ide dalej.

Obecnie jest kilka nakazow aresztowania i boje sie ryzykowac bez konkretnej potrzeby, dlatego faktycznie nie chodzilem od drzwi do drzwi z pytaniem "gdzie mieszkaja Narodowcy"
Spodziewalem sie ze w sytuacji okupacji Podhala ( tzw. "prawo Unijne" i koszerne media "Tygodnik Podhalanski" itp.) znajde na plakatach przynajmniej sladowy sprzeciw tzw. opozycji, a tu nic poza kilkoma pomylonymi Ceprami na Krupowkach ktorzy ku uciesze gawiedzi wykonuja Murzynskie fikolki i ciagna przechodniow na Afrykanska palme. :evil:

Mam pomysl.

Posle operatora na Podhale jesli mi pomozecie zlapac kontakt ze swiadkami w/s "Ognia"
Robie film o tym Bohaterze Narodowym ktory jako jeden z pierwszych rozpoznal scierwo azjatyckie we wladzach tzw. RP i na miare swoich sil rozpoczol walke na smierc i zycie w obronie Honoru Wilka zaszczutego przez skundlone psy.

Ta postac jest mi wyjatkowo bliska poniewaz sam jestem zaszczuty przez azjatyckie scierwo ktore sie wysluguje skundlonym pacholkiem.

Zapraszem na str. http://www.grunwald2010.com do przeczytania slowa wstepnego, jesli to Pana zainteresuje to przesle moja odpowiedz do "ministerstwa sprawiedliwosci" w/s mojego przesluchania i zarzutow ktore postawila mi skundlona prokuratura tzw. RP.

Jeszcze wracajac do tego co robi ONR Podhale.
1)
Uwazam sie za Narodowca zatem musze wtracic komentarz do Waszej dzialalnosci (to nie jest krytyka tylko subiektywna surowa ocena)
Narodowiec nie wisi na krzyzu, w tym kontekscie organizowanie czegokolwiek przy wspolpracy z kosciolem stawia ONR jako jednostke drugoplanowa.
Ksieza powinni uczestniczyc w zyciu Narodu ale poza juryzdykcja Watykanu.
Narodowiec dzieli na -wiedze i wiare- jesli wie to nie wierzy i v/v :roll:
Dla mnie przywodca Narodu kleczacy przed kimkolwiek (materialnym) jest zwyklym kabotynem.
2)
Drugim zgrzytem ktory mnie izoluje od wielu "narodowcow" jest gloryfikowanie tzw. "dobrych Zydow" i tu prosze zastosowac zasade naczyn polaczonych , dajac cos Zydowi , zabieramy Polakowi.
Gloryfikujac kundli ktorzy pomagali Zydom (bez wzgledu w jakich okolicznosciach) stawiamy Narodowca w roli "dupowlaza" kolaborujacego z Diablem.
3)
Integracja to alternatywa dla dzialaczy ktorzy szukaja liderow z jajami i np. "kolegowanie" sie z innymi grupami ulatwia inwigilacje z jednej strony a z drugiej powoduje za mlody Narodowiec moze wybierac i tu jest pulapka, poniewaz jak sam Pan wie z autopsji nie wszystkie wybory sa szczesliwe 8-)

Najwyzsza wartosc Narodu to WOLNOSC , nie "wolnosc" wirtualna ktora zaserwowala UE i teraz mnie sciga za to za kiedys napisalem za "Polska potrzebuje Narodowego lidera...." :evil: moja definicja WOLNOSCI to walka na smierc i zycie z okupantem az do pelnej niepodleglosci Duchowej i fizycznej w ramach Narodu z ktorego pochodze Narodu Slowianskiego bez afroazjatyckich domieszek.

Mimo to dobrze ze cos robicie bo i tak jest to dzialalnosc w obecnej "polsce?" widoczna co moze kiedys poderwie mlodych Polakow do walki ze skundlonym okupantem.
Jak wczesniej pisalem sa w szeregach organizacji Narodowych ludzie b. wartosciowi i to trzeba doceniac. ;)

Ps. czy dysponujecie danymi na temat osob skazanych z par. 256 i 257 k/k ?

pozdrawiam
Edward

Ostatnio edytowany przez Edward, 15 Sty 2009 23:41, edytowano w sumie 1 raz

14 Paź 2008 09:50

Szanowny Edwardzie. Czy w Polsce istnieje ruch narodowy? Napewno nie jeden taki ruch w obecnej Polsce istnieje, ale najsłabszym wśród tych ruchów jest ruch słowiańskiego Narodu Polskiego. W dużej mierze jest tak dlatego, że Polacy zbyt długo już, zbyt łatwo i ciągle na nowo dają się oszukiwać tym anty-polskim siłom, które przybierają swoje polskojęzyczne kukiełki w stroje autorytetów moralnych, które napełniają usta tych kukiełek uczonym i wieloznacznym pustosłowiem oraz powiewają nad tymi kukiełkami sztandarami wszelkiego dobra - nieziszczalnego kiedykolwiek dla Polaków. Jest to o tyle łatwiejsze, że w okresie międzywojennym (1919-1939) przez ostatnich 15 lat istnienia tak zwanej II Rzeczypospolitej, bestialsko był niszczony potężny chłopski ruch narodowy skupiony wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego 'Piast', któremu przewodził Wincenty Witos - trzykrotny premier Rządu Polskiego w tym okresie. Chłopi w tamtej Polsce stanowili około 80% ludności i to właśnie oni swym krwawym wysiłkiem dokonali tak zwanego 'Cudu nad Wisłą' w 1920 roku stając licznie i ofiarnie w szeregach Wojska Polskiego w odpowiedzi na wezwanie Wincentego Witosa - wspaniałego syna polskiego ludu chłopskiego, stanowiącego wówczas trzon słowiańskiego Narodu Polskiego. To oni wypełnili wówczas ten przysłowiowy kupon totolotka, dokańczając swe modlitwy o niepodległą Polskę-Ojczyznę, skutecznym czynem zbrojnym. Dzisiejsze mieszczuchy, które stanowią przytłaczającą większość ludności Polski zapomniały, że w przytłaczającej większości wywodzą się z tego dzielnego polskiego ludu chłopskiego. Te wspomniane powyżej 15 lat bestialskiego prześladowania Polaków w Polsce, przygotowało Polskę do sromotnego upadku, który trwa po dziś dzień pod czujnym okiem kolejnych pokoleń 'sanatorów' (nie mylić z senatorami) z niedalekeij przeszłości. Wspomina Pan ewangelię św. Jana z Nowego Testamentu - bardzo dobrze Pan robi, bo tam jest bardzo dobra wskazówka autorstwa św.Jana dla Polaków-katolików: 'poznacie prawdę a prawda was wyzwoli'. Jaka z tego płynie dla słowiańskich Polaków nauka - taka, że dopóki Polacy nie zechcą poznać prawdy, dpóty będą trwać w zniewoleniu na własne życzenie, a to z kolei znaczy, że dopóki Polacy będą czcić swoich oprawców i sprzedawczyków z przeszłości zamiast prawdziwych czci godnych Polaków z przeszłości, dopóty będą na własne życzenie i dobrowolnie prowadzeni do piekieł przez wspólczesnych chwalców tych oprawców i sprzedawczyków z przeszłości.

Wincenty Witos, 'Moje wspomnienia', tom 2, część II:

str. 433: 'Wieś pod względem gospodarczym przedstawiała się katastrofalnie. Niskie ceny produktów rolnych, gospodarka kartelowa, śrubująca ceny wyrobów przemysłowch, brak zarobku, wzrastające niepomiernie opłaty nakładane przez wszystkie władze i instytucje, zupełna inercja czynników rządowych, bierność większości sejmowej doprowadziły do nędzy, jakiej na wsi nawet w czasie wojny nie oglądano. Cukru nie kupuje prawie nikt, mimo reklamy i zachęty, sól staje się unikatem, na dostatek którego mogą sobie pozwolić jedynie ludzie zamożniejsi. Chłopi siedzą po domach nie opalanych, dzieci drżą z zimna, zwykle bose i prawie nagie. Starsi chodzą w strzępach dawniej zakupionych ubrań, wymyślając na rządy i państwo. Zbiedzonych i udręczonych ludzi gorszą uroczystości i obchody, na które się wydaje wiele pieniędzy, drażnią liczne auta rozbijających się starostów i innych dygnitarzy. Mnożą się w straszliwy sposób kradzieże, morderstwa i napady. Każda niemal gazeta przepełniona [jest] wiadomościami o tym, choć wszystko się tam nie dostaje. Gospodarze pilnują resztek dobytku, nie kładąc się spać całymi tygodniami. Niewiele to pomaga, a nieraz kosztuje zdrowie i życie. Bandyci nie żartują. Policja do spraw bezpieczeństwa prawie że przestała istnieć. Chodzi ona bezustannie i tropi działaczy opozycyjnych, a szczególnie chłopów. Spisuje nazwiska czytelników gazet, wciska się do domów, słucha pod drzwiami i oknami, rozbija zebrania, służy awanturnikom służącym partii rządzącej, pisze donosy do władz, najczęściej zmyślone, stając się prawdziwą plagą ludności. To spowodowało, że ludzie stali się skryci i niemi, lękający się własnego cienia. Rzecz naturalna, że nie wszyscy.'

str. 449: 'Wieś w roku 1933. Tymczasem nędza na wsi przechodzi wszelkie granice. Przednówek rozpoczął się jeszcze w miesiącach zimowych. Ludzie, oszczędzając soli, gotują kartofle kilkakrotnie w tej samej, posolonej wodzie. Na zgromadzeniach, jarmarkach, odpustach widać przeważnie ludzi zbiedzonych, obdartych, noszących na sobie stare, podarte łachmany. Że to są gospodarze posiadający grunta i że niedawno wyglądali inaczej, o tym nie ma co mówić. Każdy myśli z przerażeniem, co będzie, gdy te łachmany spadną z grzbietu. Władze powiatowe pozwalają na wyjazd do Francji nielicznym tylko robotnikom, zwolennikom rządu. Wszystkim innym odmawia się bez pardonu. Do innych krajów emigracja zabroniona, zarobków na miejscu nie ma żadnych. Trzeba sobie wyobrazić jakie się robią nastroje! Zwyciezcy majowi są wciąż konsekwentni. Rzucone hasło: 'wziąć chamów za mordę' zastosowali w całej pełni. Podwyższyli podatki państwowe, poszły gwałtownie w górę podatki samorządowe, drogowe, szkolne, asekuracyjne. Liczne nowe obciążenia tak szybko wzrastały, że się chłopi ani nie spostrzegli, że już nie mogą płacić. I nie mogli naprawdę. Wszystkie produkty rolne spadły do jednej trzeciej ceny lat ubiegłych, gdy ceny towarów przemysłowych utrzymały się w dawnej wysokości, jeśli jeszcze nie poszły w górę. Instytut dla Badania Koniunktur w Rolnictwie w Puławach stwierdził, że rolnik nic nie otrzymuje za swoją pracę, ale musi jeszcze do niej dopłacać. Dwory wykorzystując położenie, dawne mizerne płace obniżają. Gospodarze więksi nie wynajmują nikogo, bo nie mają czym zapłacić. Życie staje się coraz bardziej duszne. Przy największym wysiłku i znanej chłopskiej oszczędności i pracowitości, nie tylko nie można końca z końcem związać, ale po prostu nie można wyżyć. Chłopi zaczęli sobie odejmować od ust. ... Nie mogąc kupić cukru, szukają i znajdują sacharynę u Żydów. Przestano sprowadzać lekarzy do chorych i kupować lekarstwa ... Coraz mniej posyłają dzieci do szkoły, książka i gazeta staje się unikatem na wsi. Zmuszeni potrzebami sprzedają zboże za bezcen jesienią, ażeby na wiosnę głodować, albo kupować na weksle u Żydów po cenach daleko wyższych. Przynosi im to ogromne straty, nie mówiąc już o przykrościach i upokorzeniach, które odczuwają boleśnie i głęboko. Egzekutorzy chodzą po wsi codziennie, starają się przy pomocy mianowanych komisarzy i policji ścigać zaległe podatki i wysokie, zwykle bezmyślnie nakładane kary. Bardzo często zabieraja poduszkę spod głowy lub ostatnią krowę.'

str. 477: 'Trudno znaleźć w Polsce już nie powiat, ale wieś, by w niej w tym roku nie było aresztowań, wyroków, kar. Tysiące ludzi pobitych, zmasakrowanych, skrzywdzonych, wołających sprawiedliwości, cierpi i czeka, by się w końcu dowiedzieć, że nie ten jest winien, co katuje, lecz ten, co przez niego skatowany. Chłopi to jeszcze znoszą, ale w duszy ich rośnie bunt i burza, która może wybuchnąć z całą siłą i grozą i to w niedalekim czasie. Krzywda i poniewierka poszły już za daleko. Nie chcą tego widzieć rządzący, boją się mówić inni, choć na to patrzą ze strachem. Właśnie ten strach nie pozwolił im zająć należytego stanowiska.'

str. 485: '... rozbrat już nie tylko pomiędzy rządem i społeczeństwem, ale pomiędzy państwem przez sanację rządzonym i polskim narodem staje się coraz większy i coraz bardziej groźny. ... sanatorzy przyszłość państwa opierają na elementach niepewnych, pasożytach, albo zdecydowanych wrogach. Muszę stwierdzić, że stanowiący olbrzymią większość narodu lud polski przez te rządy nie tylko został doprowadzony do największej nędzy i piekła ucisku, nie tylko usunięty poza nawias prawa, ale także poza państwo.'

20 Paź 2008 20:52

:evil: Panie Staszku!
Nawet nie przeczytalem Panskiego "referatu" bo ogromnie sobie cenie czas 8-)

Pisalem tylko dlatego ze mialem nadzieje ze sie myle, codziennie sprawdzalem forum w nadzieji na "nawroconego" Narodowaca ktory chce wreszcie zaczac powazna dzialalnosc a nie, uprawiac populistyczny onanizm na pokaz.
W ostatnich kilku dniach przebywalem na Podhalu realizujac film o Jozefie Kurasiu, chcialem wplesc watek Narodowy i pokazac ze cos po walczacych Polakach pozostalo w Zakopanem.
Taniec Chochola i zaklete Owieczki, tak mozna okreslic dzisiejsza sytuacje "Ruchu Narodowego" na Podhalu :oops: .

Tym niemniej po powrocie do domu przeczytam Panskie referaty i postaram sie na nie odpisac. ;)

21 Paź 2008 13:52

uffff, w końcu troszkę wolnego czasu - tu przepraszam za zwłokę z odpowiedzią.

panie Edwardzie swgo czasu nie został Pan cyt. "olany". Niestety nie da się wszystkiego pogodzić - czas, praca, rodzina, organizacja, etc.

"Narodowaca ktory chce wreszcie zaczac powazna dzialalnosc a nie, uprawiac populistyczny onanizm na pokaz".
Dobre :mrgreen: . Jeśli idzie o mnie to gdybym chciał działać na pokaz (uprawiać populistyczny onanizm - ciekawe stwierdzenie nie powiem :twisted:) i mieć z tego profity to zapisałbym sie do PiS lub PO. :P Nawiasem mówiąc co rozumie Pan przez stwierdzenie "poważna działalnośc". Tu proszę o konkrety.

Co zaś się tyczy podhalańskiego Ruchu Narodowego, cóż jest jaki jest i nie mnie go oceniać.

pozdr.

Ps. szkoda, że wczśniej się nie 'spikneliśmy' na tym forum bo byłaby możliwośc spotkania się na IV edycji Rajdu im. Jana Mosdorfa.

22 Paź 2008 16:20
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 206 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości