Obecny czas: 18 Sty 2018 02:23

Regulamin forum

Cenzura oparta na własnym szacunku do siebie i Rodaków.
Tematy muszą dotyczyć życia na emigracji lub oceny Polski bezpośrednio po powrocie z zagranicy.
Na tym forum można poruszać temety patologiczne ponieważ sama banicja jest formą patologii społecznej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Altenpfleger 
Autor Wiadomość

Post Altenpfleger
Szczyty popularności bije ostatnio w Polsce zawód – opiekun(ka) osób starszych. A raczej nie w Polsce, tylko dla Polaków w Niemczech. Różne gazety i cały Internet są zawalone ofertami z Zachodu, kuszącymi zarobieniem średnio 800-1000 euro na miesiąc. Jak zatrudnimy się poprzez jakąś agencję to zarobimy mniej, a jak bezpośrednio u Niemców to odpowiednio więcej. Żarcie i dojazd – oczywiście wspólne z dziadkiem/babcią zakwaterowanie – za darmo. Można nawet dzwonić niemal bez limitu na stacjonarne telefony do Polski. Żyć nie umierać. Taki nam raj w kraju stworzył Donald Tusk, że kobiety i mężczyźni, nierzadko z wyższym wykształceniem, wyjeżdżają do Niemiec na „łatwy” zarobek. Przy okazji urzędy pracy w Polsce statystyki sobie poprawiają. Nie ominęło to również i mojej rodziny. Siostra, mgr inż. transportu lądowego po Politechnice Szczecińskiej, już od dziesięciu lat podmywa babciom tyłki we Włoszech. Bratowa, wcześniej pracowała kilkanaście lat w Niemczech w fabryce, obecnie też aby utrzymać dom w Polsce zatrudniła się w Niemczech jako „niania” przekwitłych dawno pań. No cóż, dzieci tego nie widzą, dzieci muszą chodzić do szkoły, być ubrane i nakarmione, a i wakacje, zielona szkoła by jakieś się przydały. Donald Tusk im tego nie zapewni. Tak więc zamiast robić w swoim zawodzie hotelarza, czy ekonoma w Polsce, zdobywa się kolejny zawód i doświadczenie na praktykach za granicą. Faktycznie, będzie się czym pochwalić w cv. I nie pomogą żadne abolicje podatkowe, mając alternatywę zarobienia 800 zł jako kasjerka w hipermarkecie, nikt rozsądny nie będzie się zastanawiał. Cud Tuska musi zostać niestety odłożony jeszcze w czasie.

Ja też chyba się wybiorę na saksy. Zaopiekuję się jakimś dziadkiem, gotować umiem, prać, sprzątać umiem, na spacery ze swoją babcię już chodziłem, to sobie poradzę. Dwa miechy przebąkam i wakacje mam z głowy bez łaski Donalda. A podatku i tak nie zapłacę, bo nie jestem frajer. Sześć lat nie pracowałem nie z własnej winy i tyle kredytu podatkowego sobie zaliczę w tym kraju mlekiem i miodem płynącym. Podszkolę się w języku, zdobędę zawód „pielęgniarza”, może w Polsce jakieś hospicjum później otworzę? Tylko gorzej będzie jak trafię na jakiegoś zrzędę, albo nie daj Boże jakiegoś szkopa, którego trzeba będzie podmywać. Ojca przed śmiercią przez miesiąc czasu karmiłem i myłem, ale to ojciec. Co mi tam, dziś wszystko jest zautomatyzowane. Wrzucę dziadka skarpetki i gacie do pralki, do mycia naczyń też pewnie jakaś maszyna będzie, może Internet mi nawet podłączą? Na pewno nie schudnę od takiej roboty, a i Formułę 1 obejrzę w języku niemieckim. Dobrze, że nie urodziłem się przed wojną? Matka była na robotach przymusowych w Niemczech i Żydom przez druty jedzenie podawała ryzykując życiem, a ja teraz dobrowolnie pojadę na służbę. To by był chichot historii. Jeszcze śmieszniej by było jakbym trafił na jakiegoś faszystę. Może trafię na byłego kolegę dziadka Tuska z wehrmachtu? Może ma jeszcze jakiegoś Walthera P 38 z czasów II WŚ schowanego w szufladzie? A jak przyśni mu się jakieś „Polen raus”, to mnie zastrzeli i co wówczas? Zamiast zarobku, to osierocę tylko dzieci. Na wszelki wypadek zostawię instrukcje żonie jak ma ubiegać się o odszkodowanie od rządu polskiego w przypadku spełnienia się czarnego scenariusza...

25 Kwi 2009 22:22
Awatar użytkownika

Post Re: Altenpfleger
Dobrze piszesz Grzegorzu, ja tez dobrowolnie pojechalem na roboty podcierac dupe staremu dziadkowi.
Moj koles mial wiecej szczescia bo ktos z rodziny zalatwil mu prace w prosektorium na sprzataniu podrobow.
Podobno miej tam smierdzialo niz od mojego dziadka ktory walil kupy pod siebie i sikal czesciej niz moj pies na spacerze.

27 Kwi 2009 15:06
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość