Obecny czas: 25 Maj 2018 18:20

Regulamin forum

W celu zachowania powagi na forum dotyczącym wiary w Boga, wszystkie teksty zamieszczane na tym forum są wczesniej autoryzowane przez moderatora.
Aby pisać , należy się wcześniej zarejestrować.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Stary Zolnierz ma glos 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Post Stary Zolnierz ma glos
:roll: Do dziela.prosze pisac nowe tematy i ustalic kto ma byc tu moderatorem.
Jesli Pan chce pelnic funkcje moderatora to musie sie Pan skontaktowac z admin i podac swoje dokladne dane, w przeciagu kilku dni otrzyma Pan uprawnienia do modyfikacji calego forum Katolickiego.
Edward Maciejczyk.

04 Mar 2009 05:12

Post Re: Stary Zolnierz ma glos
Dziekuje za ten dzial tematyczny oraz zaproszenie do udzialu w nim jak i jego moderowania.
Obecnie mie moge sie tej roli podjac ,bo uwazam,ze winien tego dokonywac czlowiek,ktory raczej jest "przywiazany do komputera".Ja jestem czlowiekiem bardzo "ruchliwym" i przemieszczajacym sie jak przystalo na zolnierza jeszcze dziarskiego i z szabla ulana,z ta roznica,ze dosiadajacego Chevroleta a nie gniadego rumaka.
Poruszam sie po St.Zjednoczonych nie aby aby sledzic gdzie skladuja plastikowe trumny na wypadek "rewolucji" ale lubie miec kontakt z ludzmi na zywo a nie tylko w cyber przestrzeni.Ponadto wyznaczylem sobie swoj wojskowy porzadek dnia ,ktory scisle pzrestrzegan jak nakazuje krew wojskowa.
Prosze wziasc pod uwage moja wczesniejsza propozycje Pani Elzbiety Gawlas na moderatora,dajmy tej kobiecie tez porzadzic.Ja jej nie potepiam za nic ,nawet za to,ze uzaleznila sie od komputera i kacika u Ulickiego,gdzie ciecie sieczki zdaje sie psu na bude .Tu u nas w gronie POLSKICH PATRIOTOW bedzie sie czula lepiej ,jezeli w niej faktycznie bije POLSKIE SERCE to i BOGA MA W SERCU.
Tu trzeba ludzi zapraszac wszystkich nawet tych bladzacych takze w wierze i religii.

Krotko o "ramowce" tego dzialu.

Chcialem zapronowac na poczatek amatorska analize pontyfikatu Jana-Pawla II ,ze wzgledu na wzmagajaca sie nagonke na Kosciol Katolicki naszych POLSKICH PRZODKOW obrzadku lacinskiego .
Mam nadzieje,ze zarowno mlodym jak i starym ludziom w Polsce otworza sie oczy na to jak to nas owieczki i barany zagnano na globalnomasonskie pastwisko.
Chetnie w tym wlasnie dziale bede dyskutowal z kazdym i dawal moj punkt widzenia na to, jak my wszyscy odchodzimy od Boga lub jak staraja sie nas od NIEGO odciagnac lub zniechecic . Robia to nawet sami duszpasterze w lonie Kosciola !

Porozmawiamy/podyskutujemy tez o dogmatach wiary ludzkiej (nie tylko Polakow).
Dziekuje za stworzenie tego dzialu tematycznego,widzac go na tym portalu poczulem sie jak u siebie w domu.
Jeszcze raz DZIEKUJE CALEMU ZESPOLOWI ADMINISTRACJI i TOBIE EDWARDZIE!
Gosc w dom Bog w dom.
Kto szuka prawdy,szuka jednoczesnie Boga.
Na nim oprzyjmy prawde o ludziach i swiecie,zwyciezymy kazdego szatana w roznym przebraniu . :!:

04 Mar 2009 12:57
Administrator
Awatar użytkownika

Forum to nie tylko pisanie Stary Zolnierzu wystarczy jak raz na tydzien ktos tu cos ciekawego zamiesci boc to przecie nie "Kolo gospodyn wiejskich" nasza klasa.

04 Mar 2009 19:17

Jeszcze nie widzialam forum katolickiego, co chcecie tu pisac? :shock:

04 Mar 2009 22:56

Poczawszy od Boga i wiary w niego ludzi w Polsce i na swiecie .

O religiach i ich znaczeniu dla czlowieka.

Fora katolickie istnieja od poczatku istnienia internetu,my nie bedziemy zabierac im glosu,przeszkadzac,czy tez wyreczac, nie bedziemy robic im konkurencji.
Bedziemy wyjasniac w prosty i dostepny sposob czym jest wiara oraz w jaki sposob mozna dotrzec do Boga na innej drodze niz,ta ,ktora znamy i jaka nam wpajano od dziecka .

Skad twe zdziwienie,masz cos przeciwko temu ?

Obecnie trzeba ludziom tlumaczyc w prosty i zrozumialy sposob, co globalisci i masoneria chce uczynic z nasza chrzescijanska wiara katolicka w Polsce i na swiecie.

Zahaczymy tez o nowe tredy religijne oraz dazenie do stworzenia jednej religii swiatowej przez ....... ,takze przez moce piekielne.
Nie bedziemy dla nikogo konkurencja,wiec nie ma podstaw do obaw.

Masz pytania ,smialo pytaj ?

To nie beda lekcje religii ani tez rekolekcje,to znajdziesz u profesjonalistow,na innych portalach .

My jestesmy zwyklymi POLAKAMI i czas aby takze i tymi tematami zajac sie na naszym forum,aby owieczki i baranki nie bladzily, aby nie byly zbyt mocno wykorzystywane a nawet pedzone na rzez.

05 Mar 2009 02:35

Na poczatek zapytam PATRIOTOW POLSKI :
Czy uwazacie Karola Wojtyle za dobrego Polaka rozpatrujac jego dzialalnosc pod katem ,co dobrego dla Polski i dla nas zrobil,co mogl a nie dokonal ,jakim byl czlowiekiem ?
W wypowiedziach swych wstrzymajcie sie z ocena jego duchowosci i kaplanstwa a pozniej papiestwa.Zacznijmy od czlowieczenstwa.
Osobiscie uwazam,ze jako kaplan zrobil wiele w porwaniu ludzi za soba w wierze chrzescijanskiej,nalezy to docenic ale nie przecenic.
Jezeli swieci istnieja to napewno nie za zycia .Po zyciu jest to wielka niewiadoma .
Nikt nie przyszedl z tamtad i nie powiedzial nam jak tam jest.
Czytajac to moje zdanie prosze nie uwazac ,ze watpie w istnienie BOGA,tej najwyzszej DOSKONALOSCI TWORCZEJ I OCALAJACEJ,bo przekonalem sie nie raz,ze jest taka sila- DOBRO NAJWYZSZE I PRAWDA przez chrzescjan nazwana BOGIEM ,ktora nami zarzadza od poczecia az do zakonczenia naszego zywota na tym padole ziemskim bolu,troski,dla innych uciech i zabaw.
Jest to ogromna tajemnica wiary,ktorej nikt nie zglebil,mogl i moze tylko snuc wlasne skojarzenia i na ich podstawie pisac swoje dziela.Tak zreszta czynili tworcy Starego i Nowego Testamentu,o tym nam mowia w naszej wierze ewangielie (nie nazwie je swiete,bo swietosc na ziemi wykluczam,co najwyzej sa to czyny zaslugujace na szczegolna uwage).
Zapraszam do dyskusji.

05 Mar 2009 14:59

Stary Żołnierzu,zadałeś dobre pytanie,dotyczące JP2.Jak większość Polaków byłem dumny, że papieżem został Polak.Z biegiem czasu stawałem się coraz bardziej sceptyczny co do JP 2.A jeszcze bardziej otworzyłem oczy,gdy zacząłem korzystać z internetu.Sam czuję się Polakiem,aż do bólu.Nie mogę ścierpieć jak Polacy sami o sobie wyrażają się negatywnie.W swoich przemyśleniach,nie mogłem się pogodzić z tym,że człowiek tak wykształcony,doinformowany,nie widzi,czy też nie chce widzieć co się z naszą Polską dzieje!Rozkradana,wyprzedawana,przez rządzących niePolaków.Zadawałem sobie pytanie,czy prawdziwy Polak by mógł tak postępować?Mama ks.Popiełuszki szła w tłumie ludzi,natomiast JP2.woził Kwaśniewskiego w papamobile.Polacy zauroczeni JP2 dwa razy zagłosowali na człowieka,który interesy Polaków miał gdzieś w d...e.Sam jestem zwolennikiem spiskowych teorii.Wiem też, że ludzie dla posiadania pieniędzy,władzy, gotowi są zrobić wszelkie świństwa,wojny.Dlatego powstała w moim umyśle taka hipoteza,że zamach na JP2.został sfingowany.Stary żołnierzu Ty który masz, miałeś, do czynienia z bronią na co dzień,czy można tak głupio przeprowadzić zamach?Czy w tym wszystkim nie chodziło o to,że komuniści pałają tak wielką nienawiścią do KK,tylko po to by JP2.stał się jeszcze bardziej wiarygodną postacią w oczach Polaka i w oczach świata?Lot na księżyc sfingowany,9.11,sfingowane,broń atomowa w Iraku-kłamstwo.Michnik w swoim G...nie W.pisze ,nasz papież!Ja to jest papież jego to na pewno nie mój!Kiedyś gdy przedstawiłem swoje przemyślenia na Wirtualnej Polonii wzbudziłem wręcz nienawiść .I tak jak piszesz Stary Żołnierzu z ludzi można zrobić takich fanatyków, że każde inne myślenie na temat świętości gotowi są oczy wydrapać. Mam,więcej zastrzeżeń dotyczących pontyfikatu JP2.Ale sądzę że inni potrafią to lepiej wypunktować od mnie.

05 Mar 2009 20:33

Przyjacielu !
Nie TY jeden zostales zawiedziony na tym padole ziemi i placzu.Aby ci to wyjasnic co sie stalo i jak wykorzystano naiwnosc chrzescijan trzeba by napisac wiele postow ,aby sie nie rozwlekac ujme to skrotowo.
Prawdziwy CHRZESCIJANIN (wezmy wzor z pierwszych) to czlowiek ,ktory nigdy nikomu nie zrobi krzywdy,o wielkim milosiernym sercu ,to pelnia dobroci i skromnosci.Przez wieki chrzescijan "modyfikowano" i reformowano po dzien dzisiejszy stosujac rozne formy,metody a nawet taktyki jak te soborowe.
Kasztaltowano je nawet na wzor malp czlekoksztaltnych,ktorych nauczono skladac rece i klepac nic nie znaczace paciorki z jedna i ta sama trescia powtarzana jak papugi, jak chociazby "Zdrowas Mario" .Pisze to nie po to aby bluznic ale aby wyjasnic jak mozna zawladnac psychika ludzka !
Jest to podobna droga jak kazde klamstwo ktore bedzie powtarzane w nieskonczonosc zostanie przyjete za prawde .sztuke te swietnie rozwinely Niemcy hitlerowskie i ich mistrz Geobels. Ta sztuka wywodzi sie jeszcze ze Starego Testamentu,ludzie sa chlonni modlitwy ale nie potrafuia sami sobie zbudowac jej prostych slow (modlitwy) wiec ja narzucono wierzacym.
Kazdy czlowiek modlacy sie na rozancu zanosi intencje a potem powtarza to w co sam sie nie wglebia,jest to raczej modlitwa chwalebna/dziekczynna/bolesna lub malo znaczaca dla Boga ,ktore swietemu czy najwyzszemu Bogu nie jest wcale potrzebna ONI JUZ SWOJA CHWALE POSIADAJA,BOL NA ZIEMI PRZESZLI !
Nam jest potrzebna rozmowa z Bogiem,z Matka Boza zwyklymi prostymi slowami,ktora ja (dla przykladu ) kazdego ranka niczym postawie nogi na podloze wstajac z lozka wymawiam :
"Boze moj Jedyny zawsze i wszedzie obecny,Ktory nas ludzi stworzyles dla swoich i naszych celow,daj mi w tym dniu isc przez zycie spokojnie i zdrowo,wypelniajac swe codzienne obowiazki z pomoca Twoja dla mnie i dla innych ludzi ,by przez to doskonalic swoj i ich byt z jestestwem Twoim do konca zycia - Amen" .
Kazdy z nas moze sobie taka modlitwe ulozyc na zrozumialy jezyk dla nas i Boga .Po zakonczeniu dna mozna porozmawiac z Bogiem tez prostym swoim jezykiem dziekujac mu za przezyty dzien ,polecajac nawet swoj sen podczas odpoczynku i opieke nad nami.
Taka modlitwe ja uwazam za bezposrednia i nie grupowa . Moga byc takze modlitwy w jakiejs intencji,wcale nie trzeba dawac na jakies msze za kogos (przeciez to zwykly biznes duchowny),jakies wypominki z okazji Zaduszek - Bog przyjmie kazda modlitwe ale od nas samych a nie od posrednikow.Niebo kupuje sie wlasnym uczciwym zyciem a nie grzechem !
Zatrzymywanie i odpuszczanie grzechow to sprawa dyskusyjna ,innym razem do tego wroce.
Dopisze jeszcze jedno _ Kosciol uczy nas modlitwy i chwala mu za to ,pokazuje jak nalezy zyc wg przykazan ,ktore sa dobre dla wszystkich ludzi ,pytanie tylko czy przykazania te sa pzrestrzegane takze pzrez samych nauczycieli,ktorzy nie przestrzegajac ich czynia tym bardziej wieksze zgorszenie .Nikt z nas nie jest bez grzechu. Doktryna,ze Papiez jest nieomylny z gory juz jest konfliktowa,bo akzdy czlowiek jest omylny i grzeszny !
Dlatego Karol Wojtyla zawiodl wiele rozumnych katolikow i wyznawcow wiary Chrystusowej.Nie mzona kogos uznawac jako ogol za "starszych braci w wierze",bo tzreba wtedy uznac naszych POLSKICH PRZODKOW POLAKOW oni byli starsi od nas w wierze a nie traktowac ich tylko za goji.
Jezeli mozni tego swiata wyniesli na tron Piotrowy Polaka z matki Zydowki i Ojca Polaka ,to jak myslicie za kim ten Papiez winien stanac ? Ja uwazam,ze za parwda a nie klamstwem bez wyjatku,bez wywyzszania jednych a ponizania drugich,bo pzreciez wszyscy jestesmy dziecmi Bozymi bez wybranstwa.Uzurpowanie sobie wybranstwo i pyche juz sprowadza nas do piekiel,mamy sluzyc Bogu a nie diablu !
Mozna by wiecej dokonywac rozwazan ale mam nadzieje,ze rozwina sie pytania i chetnie na nie bede odpowiadal zwyklym prostym ludzkim jezykiem,nie teologicznym czy filozoficznym.Odpowiem takze kazdej osobie duchownej myslacej nie tylko dogmatami ale sercem,dusza i rozumem POLAKA .
Dziekuje za uwage tym co mnie czytaja do konca i rozumieja.
Fanatykow religijnych upraszam o umiar w dyskusji.

06 Mar 2009 12:11

"Goralko" !
Co sie z toba stalo ?
Nie zabierzesz glosu w dyskusji ???

07 Mar 2009 11:27
Administrator
Awatar użytkownika

Nie dziw sie Zolnierzu bo nawet ja sie zapowietrzylem :shock:

07 Mar 2009 14:45
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość