Obecny czas: 26 Maj 2018 08:14

Regulamin forum

W celu zachowania powagi na forum dotyczącym wiary w Boga, wszystkie teksty zamieszczane na tym forum są wczesniej autoryzowane przez moderatora.
Aby pisać , należy się wcześniej zarejestrować.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Kaznodzieja 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Kaznodzieja
Stary Zolnierzu, podziwiam odwage i samozaparcie ktore rzucilo Cie na oltarz Ojczyzny.
Jestem praktykujaca Katoliczka i sama czesto zadaja sobie pytanie "Kto tak naprawde rzadzi w Kosciele? Bog czy czlowiek"
Zwlaszcza tu w N.Y.C gdzie komunie swieta dostaje do reki od Murzyna bez koloratki co swiadczy o tym ze nawet nie jest ksiedzem, na domiar zlego "Cialo Chrystusa" brudnymi lapami wklaga mi do reki.
Zbyt daleko mieszkam od Polskiej dzielnicy i praktycznie ilekroc jestem w N.Y.C (rotacyjnie 6 miesiecy w USA 6 miesiecy w Polsce ze wzgledu na specyfike pracy) jestem zmuszona do niedzielnych naborzenstw w kosciele w ktorym czasm nalicze 8-10 osob bialych a reszte stanowia kolorowi.
Przy wyjsciu z kosciola zawsze wciskaja mi jakies broszury i kilka metrow dalaj czasopisma Swiadkow Jehowy oraz innych sekt Nowojorskich ktorych jak wiemy jest kilkaset, a wszystkie nazywaja sie "Chrzescjanskie".
W Duszy czuje niedosyt a czasem gorycz po naborzenstwach ktore tu w USA wygladaja jak zebrania partyjne albo wiece wyborcze dla Kaznodziejow.
Bylam kilka razy w kosciolach "Katolickich" gdzie nie wacham sie uzyc tego okreslenia odbywaly sie imprezy rozrywkowe zamiast kontemplacji nad slowem Jezusa Chrystusa.
W Polsce tez nie wszedzie czuje sie dobrze bo podobnie jak Wy mam alergie na haslo Izrael a czasami podczas jednej mszy ksieza kilkakrotnie to powtarzaja jak katarynki co napawa mnie niesmakiem na reszte dnia.
Napewno nie zmienie religii i umre jako Katoliczka zgodnie z rodzinna tradycja, jednak sama widze potrzebe weryfikacji osob ktore uzurpuja sobie prawo do gloszenia "Slowa Bozego"
Pisze to nie znajac zyciorysu Starego Zolnierza w nadzieji ze sie nam przedstawi i zanim zacznie wyglaszac rekolekcje, wyspowiada przed osobami ktore tu beda zagladaly.
Ten warunek moim zdaniem powinien byc spelniony juz na samym poczatku i stanowic wizytowke tego portalu.
A zatem Zolnierzu mow- kogo zabiles, kogo okradles, ile razy sie rozwiodles, dlaczego nie dbales o rodzine, ile razy obraziles Boga ? jesli zaden z tych grzechow Ciebie osobiscie nie dotyczy dopiero wowczas mozesz glosic Slowo Borze.

08 Mar 2009 20:06

Post Re: Kaznodzieja
Moze najpierw rozpatrzymy, kto moze a kto nie moze glosic "slowo boze" (celowo napisalem malymi literami,bo takich slow wg.mnie nie ma prawa glosic nikt poza BOGIEM .
Spodziewalem sie wejscia takiej/takiego dyskutantki/dyskutanta,zreszta bedzie tych glosow przybywac (moze jakis ksiadz zabierze glos), ale nie spodziewalem sie zalozenia oddzielnego tematu "Kaznodzieja".

Mila pani,jezeli juz jestes faktycznie Sabina,zwracam sie jako do kobiety - sa bardziej uczulone na wiare i religie !

To co wyzej napisalem oraz w innych miejscach (jezeli mnie uwaznie czytasz ) moja wiara jest inna niz ta ktora nam narzucaja juz przez tyle wiekow i to kto ,sama przeciez piszesz - ten "wielki Izrrrrrrael ",kolebka chrzescijanstwa !
Ktoremu (wg. ich mniemania) nie ma prawa sie nikt przeciwstawic ,bo bedzie zniszczony na wszelkie sposoby.

Chce tez poinformowac ciebie i innych ,ze do BOGA,ktorego wyznaje i wierze w jego MOC i DOBROC,PRAWDE i SPRAWIEDLIWOSC oraz to co wszystko od NIEGO pochodzi nie potrzebuje POSREDNIKOW !

Podstawy wiary dala mi sp. MATKA i to mi wystarczylo na cale zycie .Moze kiedys to rozwine dlaczego nie uznaje posrednikow i to od bardzo dawna ,dzisiaj tylko dopisze,ze posrednicy sa takimi samymi ludzmi jak i my, z ta sama podlegloscia BOGU od najnizszego az po papieza,ktory jest tak samo grzeszny i omylny jak kazdy z nas.

Post ,ktory napisalas jest nad wyraz podchwytliwy i prowokacyjny - pragne ci odrazu napisac,ze to forum absolutnie nie jest konfesjonalem ,oraz zauwaz i to ,ze moje zalozone tematy maja tez okreslony cel , a jaki, to widac z ich tytulow ,z ktorych jeden o kazaniu zostal ujety w cudzyslow ,ktory chyba wiesz co moze oznaczac .

Prosze wiec nie robic z tego forum autentycznej spowiedzi i nie baw sie w spowiednika, nie mysl ,ze zrobi to tez ktos inny i wyzna przed toba grzechy publicznie.
Nasze grzechy znamy tylko my i BOG ,a jezeli ktos spowiada sie przed ksiedzem ,to jako katoliczka winnas wiedziec,ze to (przyklad w USA ) po Soborze Watykanskim II likwiduje sie i juz czesciowo zlikwidowano (nie wszedzie) konfesjonaly,uznajac spowiedz powszechna podczas sprawowania liturgii mszy sw. wg .slow zaczynajacych sie od :"spowiadam sie wam bracia i siostry,ze bardzo zgrzeszylam..... ".
Ta "innowacja" (chetnie przyjmowana przez wiernych na Zachodzie) nie dotarla jeszcze do Polski,bo w niej trwa caly czas jeszcze inna spowiedz (ksiadz zadaje pytania rozne ,czesto nie zwiazane nawet z grzeszeniem,nakazaujac nawet opowiadanie w szczegolach o tym co go interesuje),ktorej wydaje mi sie,ze takiej tu zazadalas ty odemnie ,choc rozgrzeszenia przeciez nie masz prawa,choc w swym zyciu widzialem kaplanki sprawujace msze. Masz takie prawa (spowiedzi) w stosunku do mnie,lub liczysz ,ze sie tu wyspowiadam ?

Przy tej dyskusji zatrzymam sie na krotko nad jednym cytatem z pisma "swietego": "Ktorym grzechy odpuscicie sa im odpuszczone,a ktorym zatrzymacie sa im zatrzymane ."
Kto i kiedy dal takie prawa (odpuszczania i zatrzymywania) rozgrzeszania - wszystkim wiernym wmowiono bardzo dawno temu,ze to ksiadz jest wyrocznia,bo Bog go upowaznil do tego ! Chyba jako chrzecijanka o tym wiesz ,jak nalezy sie spowiadac sie, tak lub inaczej to sprawa twojego sumienia,natomiast dac czy nie dac rozgrzeszenie,jaka zadac pokute, to sprawa wyswieconego kaplana.
Pozwole sobie i ja zapytac : Od kiedy to ksiadz wie jakie grzechy odpuscic a jakie zatrzymac i na jakiej podstawie ?
Istnieje jakas tabela i taryfa ???
Jezus swego czasu powiedzial : "Idz i nie grzesz wiecej !". Jezeli grzesznik popelnia nadal ten sam grzech i ponownie przychodzi do spowiedzi , w dodatku to tego samego ksiedza ,to ten ksiadz grzech odpusci czy zatrzyma ?Malo tego,jezeli idzie do innego ksiedza z tym samym grzechem ,wyznaje go nie mowiac,ze juz wiele razy to samo grzeszyla/grzeszyl ( dla przykladu prostytutka) to co wtedy ,odpuscic czy zatrzymac,nie dac rozgrzeszenia,odprawic ze spuszczona glowa ?

Moge tu wiecej dawac przykladow na odpuszczanie i zatrzymanie grzechow, ale dodam jeszcze tylko przyklad ekskomuniki rozwodniczki/rozwodnika (zerwanie slubow i rozwod),ktora wyklucza "grzesznika " z lona Kosciola . Co lepsze/sprawiedliwsze jest cudzolozenie/zdradzanie zony/meza i spowiadanie sie z tego ,tkwienie nadal w lonie Kosciola ,czy rozwod ze wzgledu na zdrade malzenska i nie grzeszenie wiecej odchodzac od takiej niepoprawnej grzesznicy/grzesznika ?
Jak myslisz na jakiej podstawie ma tu ktos parwo zatrzymywac i odpuszczac jakies grzechy i po ich odpuszczaniu brnac dalej w kolejne grzechy ???
Mila pani to sa wszystko ustalania przez wieki tych panow w "sukienkach duchownych" a na dokladke tego przyjrzyj sie ich postepowaniu tez ,kto i jakie im grzechy odpuszcza /zatrzymuje,kryje przed opinia publiczna,czy wreszcie ,ekskomunikuje ,lub daje zdjecie z niego slubow koscielnych w dodatku za odpowiednia oplata.
Przeciez to sa wszystko nie ustalenia BOGA ale ludzi ,ktorzy z tego czerpia nie male profity,tym demoralizuja ludzi,wierne swoje owieczki.To sa pasterze ,ktorzy tlumacza to tym ,ze po to "bozia" dala nam to co mamy w spodniach aby owocu zakazanego poprobowac i probuja zapominajac o celibacie.
O grzechy moje kobieto nie pytaj wiecej,bo ja,ty, inni mamy ich nazbieranych caly wor, ale odpuscic je nam lub nie, moze dopiero BOG - zapamietaj to sobie na zawsze ,ze modlitwa indywidualna czlowieka jest slyszana przez Boga io to ON wyslucha nas lub nie i okaze milosierdzie. Modlitwa innych za twoja dusze, w tym ksiedza za pieniadze, nie wiem czy jest przyjmowana przez Boga,to tez sobie wymyslili i ustalili ludzie.

Z cala reszta co wymieniasz w swym poscie zgadzam sie ,wlacznie ze sposobem przyjmowania komunii sw. o ktorej tez kiedys napisze a jako o symbolu laczenia sie z Bogiem poprzez chleb w postaci oplatka, jest to przyjmowania jego ciala symbolicznie i na pamiatke.
Krotko o kaznodziejstwie :
Gloszenie wszelkich nauk ,ktore prowadza nas do Boga maja prawo wszyscy ludzie (tak ja uwazam),jak i wyrazanie swojej wiary - moga to robic w rozny sposob,nie uzurpujac sobie kaznodziejstwa,jak chociazby : "to ja jestem nieomylny !".
Do tego nie trzeba konczyc studiow teologicznych.
Co innego jest, gdy gloszacy dobre nauki plynace od samego Boga czyni to czlowiek ,ktory sam (nadal bez poprawy) czyni zlo ,bez skruchy i zadoscuczynienia, brnie nadal w te lub inne grzechy.

Zycie czlowieka jest ciagla walka z grzechem,prosze o tym pamietac ,nie nalezy grzechow ponawiac i prowadzic ciagle to samo grzeszne zycie w nieskonczonosc - te "jazde" nalezy przerwac ,wysiasc z "pojazdu grzechu" i ogladnac sie do tylu,wiecej nie wracac na droge zatracenia.

Zaspakajam twoja ciekawosc i oswiadczam ,ze jestem grzesznym czlowiekiem i to co pisze stosuje w swoim zyciu aby juz wiecej nie powracac na grzeszna droge ,moze bardziej krytycznie postepuje w stosunku do siebie, niz nie jeden "sluga bozy".

Wybacz ale tobie swych grzechow nie wyznam i dziwie sie,ze o to prosisz - na jakiej podstawie ?

09 Mar 2009 04:57
Awatar użytkownika

:roll: Kazdy czlowiek ktory czyni dobro moze kidys byc kaznodzieja jest jeden warunek ktory musi byc spelniony.
Jest reprezentantem kosciola i/albo grupy wyznaniowej i mysle ze rownierz internautow ktorzy poczuli sie zagubieni.
Czlowiek ktoremu na sercu lezy dobro drugiego czlowieka nie tylko moze ale ma obowiazek pomocy w chwilach zagubienia.
Z ciekawoscia obserwuje to forum bo zaczyna sie ciekawie a jak na pierwsze kroki to Zolnierz sobie niezle tu radzi.
Nie moglem sie doczekac odpowiedzi bo sadzilem ze post bedzie usuniety i wowczas wrocil bym do porzedku dziennego omijajac to forum.
Pozwole sobie zacytowac znaczenie hasla" Kaznodzieja "

Kaznodzieja – duchowny zajmujący się wygłaszaniem kazań.

"Kazanie znajduje się w centrum nabożeństwa protestanckiego.
Oznacza ono zwiastowanie Słowa Bożego i, zgodnie z jedną zasad reformacji Lutra – solum verbum, to właśnie ze zwiastowanego Słowa rodzi się podczas nabożeństwa społeczność Kościoła. Podstawą każdego kazania w protestantyzmie jest fragment Biblii, który zazwyczaj czytany jest przez pastora na początku kazania i do którego odwołuje się w trakcie jego wygłaszania. Często kaznodzieja odnosi się także do innych fragmentów Biblii, związanych z treścią wygłaszanego kazania. W reformowanej tradycji wiary często spotykaną praktyką jest rozpoczynanie głoszenia kolejnych kazań od tego miejsca w Biblii, w którym skończyło się głosić poprzednie. W ten sposób w wielu Kościołach protestanckich podczas cyklu kazań zostaje zwiastowane Słowo ze wszystkich ksiąg i rozdziałów Pisma Świętego".

Dobrze ze sie Zolnierz nie wyspowiadal przed dociekliwa Pania poniewaz jak wynika z tekstu nie jest kaznodzieja tylko osoba swicka ktora chce sluzyc ludziom na drodze do Boga jak przyslowiowy drogowskaz.
Mozliwe ze uczestniczymy w zarzewiu nowego kosciola Polskiego od ktorego zaplonie caly Narod w oparciu o Katolicyzm w doslownym znaczeniu.
Bede sledzil rozwoj wydarzen bo zaczelo sie ciekawie.
Grzesznik Zawieja

09 Mar 2009 07:30

Prosze Panstwa !
To co napisal wyzej dyskutant "Zawieja" ma szczegolne znaczenie w czasach, w ktorych przyszlo nam zyc.
Prosze zauwazyc co wczesniej zrobiono z chrzescijanstwem i nadal tez sie robi ,jak powstawal Luteranizm ,Protestantyzm oraz jak na to wszystko reagowal Watykan, zwierzchnik Kosciola Katolickiego.
Niezaprzeczalnym jest fakt ,ze madry czlowiek caly czas poszukuje Boga .Zwierzeta z innym mozgiem i jego rola w swym zyciu tego nie czynia ale co latwo zauwazyc reaguja na zjawiska natury.
Bledem jest,ze czlowiekowi narzuca sie wzorce wierzen i calych religii,warto przy tym zauwazyc kto to czyni !
Sa to ci sani "reformatorzy" tylko w roznych przebraniach, wszystkich dziedzin naszego zycia.Czasem slyszymy takie stwierdzenia,ze sa to diably w ludzkiej skorze !

Walka dobra ze zlem trwa od poczatku istnienia tego swiata nie tylko w swiecie ludzi ale takze ,zwierzat a nawet roslin.
Wystarczy spojrzec na wszystkie pasozyty jak usiluja i zyja na organizmach wlasnie,ludzi,zwierzat i roslin,ale to dlugi i odmienny temat.
Dzisiaj istnieje pilna potrzeba zniszczenia wlasnie pasozytow ludzkich, aby te nie zniszczyly nas.
Do tego potrzeba nam przewodnikow i wszelkich "kaznodzieji" .
W Kosciele katolickim pasozytyow tych jest duzo ale najwiecej w partiach politycznch !
Tymi pestycydami niech beda (w dzialaniu na ludzi) slowa madrosci i prawdy czerpane wprost od BOGA.

Dziekuje za Twoj glos w dyskusji,nad tymi zagadnieniami trzeba nie tylko isc do ludzi i glosic jak sie ratowac przed pasozytami ale takze przystapic do niezwlocznych dzialan w Polsce i na swiecie.
Potrzebny natychmiastowy srodek ochronny ,zaczynajac wpierw odchwaszczanie od mozgow ludzkich.
Te wlasnie "ludzkie chwasty" zatakowaly swiat poprzez klamliwe media .Kiedys uslyszalem takie zdanie:
Wyrzuc telewizor a bedziesz zdrowszy.
To prawda ,bo w tela-wizji chwasty przerosly normalnych ludzi i nie dopuszczaja malutkiego czlowieczka do glosu.
Dzieki Bogu,ze jeszcze MY LUDZIE mamy internet !
Przez niego bedziemy sie "odchwaszczac".

09 Mar 2009 12:04
Awatar użytkownika

Kiedys moim skrytym marzeniem bylo gloszenie kazan z ambony i zazdroscilem ksiedzu tej umiejetnosci a zarazem sily ktora pozwala na kierowanie umyslem wszystkich wiernych.
W mlodosci mialem lepsze pomysly jak nauka w seminarium i tak mi juz pozostalo do starosci, ale jak gospodarz pozwoli to bym cos przygotowal przed Swietami Wielkanocnymi i podzielil sie wlasnym spojzeniem na Boga i religie Katolicka, ktorej zawsze pozostane wierny.

14 Mar 2009 23:59

Bardzo chetnie poczytamy kazdy nawet indywidualny punkt widzenia na temat wiary i religii.
Prosze tylko bez zlosliwosci i drwin aby nie naruszac uczuc religijnych kazdego czlowieka.

15 Mar 2009 01:30
Awatar użytkownika

Weteran nawet Tobie szkodzi zolnierska Tequila pedzona z ziemnakow garnizonowych ? kazania to sobie wyglaszaj w okopach tam gdzie Cie nikt nie bedzie sluchal chyba ze zapamietales "kazania " wlasnej Baby to dawaj - chetnie poczytam.

15 Mar 2009 02:50

Przeciez prosilem abys nie drwil z wiary i ludzkich uczuc .
Czytaj i mysl - przeciez stac cie na to,bo debile niezbyt mile sa tu widziani !

Jezeli przez ciebie przemawia diabel ,to ja ci powiem/napisze:

IDZ PRECZ SZATANIE W LUDZKIEJ SKORZE Z TEGO FORUM :!: :!: :!:

24 Mar 2009 14:37
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość