Obecny czas: 18 Cze 2018 08:00


Regulamin forum


W celu zachowania powagi na forum dotyczącym wiary w Boga, wszystkie teksty zamieszczane na tym forum są wczesniej autoryzowane przez moderatora.
Aby pisać , należy się wcześniej zarejestrować.Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 ZADRUGA 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2009 02:41
Posty: 105
Post ZADRUGA
Skoro ma tu byc mowa o religii to prosze sie zapoznac z naszymi propozycjami jako alternatywa do sekt azjatyckich.

NS Zadruga przedstawia program "rewolucji panslawistycznej", mającej na celu utworzenie zjednoczonej Sławii jako przeciwwagi dla Unii Europejskiej[2].

Członkowie organizacji są zwolennikami tworzenia kraju jednolitego etnicznie. Jednocześnie wychodzą przy tym z założenia, iż polską narodową religią powinna być zmodyfikowana, unowocześniona religia starożytnych Słowian, oparta na tzw. "Wyznaniu Wiary Lechitów" (przy czym religia w Polsce miałaby być laicka). Sprzeciwiają się handlowi dewocjonaliami, uważając sprzedaż obiektów związanych z wyznawaną przez nich wiarą za niegodny. Potępiają także jakiekolwiek formy odpłatnej posługi kapłańskiej - ich zdaniem osoba prowadząca rytuały powinna być świecka i w żaden sposób nie zarabiać na swojej działalności religijnej[potrzebne źródło].

Kontrowersje [edytuj]

NS Zadruga, jako nacjonalistyczne stowarzysze o charakterze politycznym, często organizuje kontrowersyjne demonstracje i pikiety. Organizacja posądzana jest o gloryfikacje faszyzmu a nawet nazizmu w trakcie organizowanych przez siebie demonstracji, pikiet i spotkań, co wywołuje poważne kontrowersje, także w środowisku samych rodzimowierców (neopogan) słowiańskich. Ci ostatni uważają, że trudno pogodzić system wierzeń słowiańskich przodków z propagowaniem faszyzmu. Ugrupowanie spotyka się również z ostrą krytyką ze strony antyfaszystowskiego pisma Nigdy Więcej, oskarżającego członków NS Zadrugi o skrajny neofaszyzm, wynikający rzekomo z głoszenia haseł o wyższość białej rasy.[1].

NS Zadruga organizuje spotkania i demonstracje w trakcie większych świąt o charakterze narodowym. Przedstawiciele Zadrugi oskarżani są m.in. o wznoszenie nacjonalistycznych haseł (Polska tylko dla Polaków) w trakcie uroczystości, upamiętniającej dokonania polskich żołnierzy podczas II wojny światowej, przeprowadzonej 2 maja 2007r. na Górze Świętej Anny. Spore kontrowersje wzbudziło także wykonanie gestu przypominającego hitlerowskie pozdrowienie, podczas składania kwiatów pod pomnikiem[3]. Wojewoda Opolski, po zapoznaniu się dokumentacją, powiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa propagowania faszyzmu. Na początku 2008 r. sąd odrzucił jednak owo zgłoszenie, sam gest uznaj za niewystarczający dla potwierdzenia wniesionego oskarżenia (żadne inne przesłanki, które byłoby można połączyć ze wspomnianym gestem, nie wskazywały na propagowanie faszyzmu), przy czym prokuratura zapowiedziała odwołanie.

NS Zadruga organizuje również spotkania w terminach przypadających na starosłowiańskie święta, np. Noc Kupały. Na filmie nakręconym podczas jednego z takich zjazdów (z dnia dnia 23.VI.2007 r.) [4], widać osoby trzymające w rękach sztandary z symbolem stylizowanej swastyki lub wykonujące gest podobny do hitlerowskiego pozdrowienia, wywodzącego się z salutu rzymskiego lub jeszcze dawniejszego gestu obrzędowego w religiach indoeuropejskich, związanego z kultem solarnym[potrzebne źródło] (również przedstawiciele NS Zadruga argumentują, że ów gest, przez różne nacjonalistyczne organizacje, wykorzystywany jest nie koniecznie w związku z hitleryzmem[3]). Centralnym punktem miejsca, w którym zorganizowano owo spotkanie było ognisko na planie płonącej swastyki. Po doniesieniu redakcji Gazety Wyborczej, prokuratura bada film pod kątem propagowania treści faszystowskich i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Na innym z filmów (jako że członkowie stowarzyszenia często filmują swoje zjazdy, a nagrania publikują w internecie) zaobserwować można młodych mężczyzn, trzymających palące się pochodnie lub sztandary z tym samym symbolem swastyki. Podczas jednego z zarejestrowanych przemówień padają natomiast antysemickie i antychrześcijańskie stwierdzenia, określające cele organizacji jako ścięcie Chrystusowi karku i zniszczenie judeochrześcijaństwa. Polska, zdaniem członków stowarzyszenia, jako święta słowiańska ziemia jest profanowana przez judeochrześcijańskie żmijowisko. Poszczególne fragmenty filmu przerywane są piosenkami RAC. Jedna z nich nawołuje do podążania drogą walki przez gruzy świątyń Jahwe i szafotów trzask by ogień bezpowrotnie strawił armię wrogich ras[5].

Lider organizacji Dariusz Petryk neguje zarzuty zarówno odnośnie pronazistowskiego charakteru organizacji jak i formalnej współpracy NS Zadruga z nacjonalistycznymi ugrupowaniami o charakterze katolickim. Nazizm określa jako pogląd pangermański, zaś ideologie swojej organizacji jako pansłowiańską - a więc niejako z definicji wrogą nazizmowi. Nacjonalizm, który odwołuje się do katolickiego dziedzictwa w historii Polski, uznaje natomiast za fałszywy (co jednak nie zaprzecza faktowi jego istnienia), argumentując to kosmopolitycznym charakterem samego katolicyzmu. Twierdzenia te ciężko jednak zweryfikować, zarówno w korelacji z doniesieniami medialnymi z organizowanych przez NS Zadruga demonstracji, jak i ze względu na zamknięty, wewnętrzny charakter pozostałych spotkań organizacji.


13 Mar 2009 19:11
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2009 02:41
Posty: 105
Post Re: ZADRUGA


13 Mar 2009 19:41
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2009 02:41
Posty: 105
Post Re: ZADRUGA


13 Mar 2009 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2009 20:10
Posty: 9
Post Re: ZADRUGA
Religia Slowianska zostala bestialsko zamordowana przez Zydow i sekty Syjonistyczne sprowadzone do Europy przez Cesarstwo Rzymskie w celu zniszczenia Ducha Praslowian.
Loze Masonskie wywodza sie w prostej linii z Watykanu, tylko formy dzialania ulegaja modyfikacji zgodnie z duchem czasu , kierunek niszczenia Europy pozostaje niezmienny od setek lat.
Apogeum zaglady Boga to Swiatowy Rzad oparty na 12 Pokoleniach Szatana.


17 Mar 2009 22:29
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2009 17:07
Posty: 14
Post Re: ZADRUGA
Pozwol Parunie ze skromny sluga Swiatowida doda cos do tematu.

Świętowit (połabskie: Svątevit; prawdop. ze "święty"-dawniej tyle co "potężny" i "wit"-"pan") – główne bóstwo czczone przez plemię Słowian połabskich – Ranów zamieszkujące na wyspie Rugii w grodzie Arkona. Relacja duńskiego kronikarza, Saxo Grammaticusa zawarta w dziele Gesta Danorum podaje, że w tamtejszej świątyni przedstawiać Boga miał posąg olbrzymiej, człekopodobnej istoty o czterech twarzach. W prawej ręce trzymać miał róg, który kapłan podczas świąt napełniał miodem w celu odprawienia wróżb.[1] Uważany za Boga Najwyższego – pana niebios, także lasu, słońca, ognia, urodzaju i prawdopodobnie wojny. Świątynia ta została spalona 12 czerwca 1168 roku z rozkazu duńskiego króla Waldemara I, który zagarnął jako łup wojenny skarbiec Świętowita składający się z ofiar wielu pokoleń wiernych. To sanktuarium było ostatnią pogańską świątynią Słowian.

Pewne elementy posągu w Arkonie mają swoje ścisłe odpowiedniki w słynnym idolu zbruczańskim wydobytym z rzeki Zbrucz w 1848 r. we wsi Liczkowce na Podolu (obecnie Ukraina). "Światowid ze Zbrucza" aktualnie znajduje się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie.


20 Mar 2009 19:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.