Obecny czas: 23 Cze 2018 17:35


Regulamin forum


W celu zachowania powagi na forum dotyczącym wiary w Boga, wszystkie teksty zamieszczane na tym forum są wczesniej autoryzowane przez moderatora.
Aby pisać , należy się wcześniej zarejestrować.Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 WIARA 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06 Sty 2009 11:00
Posty: 11
Post WIARA
Rozmawiałyśmy dzisiaj z Elunia dosyć długo na temat wiary i nie jesteśmy w stanie pojąć, jak ludzie mogą wierzyć w te wszystkie pierdoły, które im serwuje religia katolicka. Przecież tam sprzeczność na sprzeczności stoi, bóg sam nie wie czego chce, zresztą z biblii wyłania się raczej obraz bóstwa, które sobie manipuluje człowiekiem, twierdząc, że daje mu wolny wybór.
Nasze wątpliwości będą opisane w punktach - bo tak wygodniej.

1. Wolna wola.

Teoretycznie bóg dał każdemu człowiekowi wolną wolę, prawda? Człowiek ma wybór, może być dobry, może być zły, może być jaki chce. Ale cóż, tak naprawdę bóg nie daje zbyt wielkiej alternatywy, bo jego wersja w dużym uproszczeniu brzmi “Masz wolą wolę, ale jeśli nie będziesz postępował tak, jak Ci każę, to wypi...laj”. Sorry, za wulgaryzm, ale to oddaje sedno sprawy doskonale. Człowiek będzie zbawiony, jeśli będzie robił to co bóg kazał, jeśli będzie przestrzegał jego zasad, jeśli będzie w niego ślepo wierzył. Nie pasuje Ci? To cześć, dobry wujek szatan czeka na Ciebie z otwartymi ramionami. Czyż nie? Wolna wola, ale do wyboru są tylko 2 drogi życiowe, dobro i zło, czerń i biel. I to się nazywa wybór? To nie prawdziwa wolność, tylko jej pozory. Jeśli wolnością jest spełnianie stu tysięcy bzdurnych warunków, to ja podziękuję.
Btw. wiecie, że 10 przekazań jest przetłumaczone niezbyt dokładnie? W przykazaniach nie było napisane “nie zabijaj” tylko “nie morduj”. Jedno słowo, a inne znaczenie, nie wydaje Wam się? Och, taka mała pomyłka, a ludzie od 2 tysięcy lat trwają w błędzie.

2. Czy bogu zależy na ludziach?

Każdy gorliwy chrześcijanin odpowie, że tak. Oczywiście. Bóg kocha każdego. To wyjaśnijcie mi, gdzie jest ten dobry bóg, jak są wojny, jak są zabijane dzieci? Kiedyś zsyłał jakieś klęski podobno, “interweniował”. Kiedyś… kiedyś to ludzie wierzyli we wszystko, a teraz jakoś dowodów na jego istnienie brak.
Mój “ulubiony” przykład - przypowieść o Hiobie:
Był sobie Hiob. Był dobry,wierzący, po prostu ideał. Do boga przyszedł szatan i się założyli o to, czy Hiob się odwróci od boga. I za boskim przyzwoleniem szatan zaczął zsyłać klęski na tego niewinnego człowieka. A bóg się przyglądał. Czy to jest bóg, który jest dobry, miłosierny i kocha ludzi? A pozwala krzywdzić niewinnego człowieka? I to w imię czego? Zakładu z szatanem, który jest ponoć złem wcielonym. No no no, bozia ma skłonności do hazardu? Dla mnie to jest idiotyczne - przypowieść o Hiobie służy do mówienia o tym, że warto niezłomnie trwać w wierze, a dla mnie to przykład na to, że bóg ma człowieka w głębokim poważaniu, skoro pozwala z nim robić co tylko się chce. Big Brother wersja Earth? ;]

3 Jaki jest bóg?

Moim zdaniem bóg okrutny. Bóg morderczy. Żądny krwi i ofiar. Chcecie przykładów? Proszę bardzo.

Sdz XI, 30-40
(30 Jefte złożył też ślub Panu: «Jeżeli sprawisz, że Ammonici wpadną w moje ręce, 31 wówczas ten, kto [pierwszy] wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną»7. 32 Wyruszył więc Jefte przeciw Ammonitom zmuszając ich do walki i Pan wydał ich w jego ręce. 33 Rozgromił ich na przestrzeni od Aroeru aż do okolic Minnit, co stanowi dwadzieścia miast, i dalej aż do Abel-Keramim. Była to klęska straszna. Ammonici zostali poniżeni przez Izraela.
34 Gdy potem wracał Jefte do Mispa, do swego domu, oto córka jego wyszła na spotkanie, tańcząc przy dźwiękach bębenków, a było to dziecko jedyne; nie miał bowiem prócz niej ani syna, ani córki. 35 Ujrzawszy ją rozdarł swe szaty mówiąc: «Ach, córko moja! Wielki ból mi sprawiasz! Tyś też wśród tych, co mnie martwią! Oto bowiem nierozważnie złożyłem Panu ślub, którego nie będę mógł odmienić!» 36 Odpowiedziała mu ona: «Ojcze mój! Skoro ślubowałeś Panu, uczyń ze mną zgodnie z tym, co wyrzekłeś własnymi ustami, skoro Pan pozwolił ci dokonać pomsty na twoich wrogach, Ammonitach!» 37 Nadto rzekła do swego ojca: «Pozwól mi uczynić tylko to jedno: puść mnie na dwa miesiące, a ja udam się na góry z towarzyszkami moimi, aby opłakać moje dziewictwo»8. 38 «Idź!» - rzekł do niej. I pozwolił jej oddalić się na dwa miesiące. Poszła więc ona i towarzyszki jej i na górach opłakiwała swoje dziewictwo. 39 Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem. Weszło to następnie w zwyczaj w Izraelu, 40 że każdego roku schodziły się na cztery dni córki izraelskie, aby opłakiwać córkę Jeftego Gileadczyka.)

I co, uważacie, że to jest ok? Jak można w imię wiary zabić własne dziecko, niech mi to ktoś łaskawie wyjaśni, bo taka postawa jest dla mnie CHORA. Teraz się takich ludzi zamyka w szpitalach, a kiedyś to była norma. Jakoś ten dobry bóg go nie powstrzymał i facet dla boga zabił własną córkę. Taa, doskonały wzorzec.

Zresztą, składano ofiary ze zwierząt, zabijano baranki, znaczono drzwi i ich krwią. Krrrwisto, taak. Ktoś “u góry” to chyba lubił, skoro wszędzie tyle zabijania było. Poza tym mało to ludzi bóg zabił ? Zsyłanie klęsk, potem. CAŁY świat był zły i wszystkich trzeba było zabić? Dobre sobie. Jak widać, bóg zabijał często, wymagał ofiar …. zresztą, w takim razie nie ma sie co dziwić, że na świecie jest tylu morderców, jeśli człowiek jest stworzony “na obraz i podobieństwo boga.

4. Tolerancja? Dobre sobie.

Kpł 20; 13

(Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.)

Noo, nieważne, jakim się jest człowiekiem, nie? Jesteś gejem - wypieprzaj ;]

1 Kor 6;9:
(Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą)

To samo co wyżej. Bóg ma w dupie to, jakim jesteś człowiekiem. Robisz coś, na co nie pozwala, to masz przewalone.

A chcecie zobaczyć coś IDIOTYCZNEGO?

Rdz 19;1-8:

(Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę». Ale oni mu rzekli: «Nie! Spędzimy noc na dworze». Gdy on usilnie ich prosił, zgodzili się i weszli do jego domu. On zaś przygotował wieczerzę, poleciwszy upiec chleba przaśnego. I posilili się. Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!)

Chyba nawet nie wymaga komentarza …

5. Sprawiedliwy czy miłosierny?

Starotestamentowy bóg jest sprawiedliwy, w nowym testamencie jest miłosierny.
Ot, zagwozdka - kto mi powie, jak pogodzić jedno z drugim? Albo wszystkich ocenia sprawiedliwie, równo, albo miłosiernie i wybacza. Nie da się być jednym i drugim naraz.
“Miłość Ci wszyyyystko wybaczy”, ale bóg niekoniecznie, więc jak to niby jest?

6. Wiara niezbędna?
Wiara jest rzekomo niezbędnym elementem zbawienia. Więc ja mogę całe życie być zajebiście dobrym człowiekiem, nikomu nie szkodzić, pomagać, cud miód i orzeszki. Ale dla boga jestem zła, bo w niego nie wierzyłam, także “żegnaj, cześć i czołem”. Za to ktoś, kto był całe życie skończonym gnojem, rabował, zabijał i gwałcił, ale przed śmiercią się nawrócił i zrozumiał swoje błędy, ten zbawienia dostąpi. Idiotyzm. Bóg nie ocenia postępowania, ocenia wiarę, więc po co te durne przykazania ?


14 Mar 2009 19:28
Profil

Rejestracja: 01 Mar 2009 13:26
Posty: 24
Post Re: WIARA
Rozmawiałyśmy dzisiaj z Elunia dosyć długo na temat wiary i nie jesteśmy w stanie pojąć, jak ludzie mogą wierzyć w te wszystkie pierdoły, które im serwuje religia katolicka. Przecież tam sprzeczność na sprzeczności stoi, bóg sam nie wie czego chce, zresztą z biblii wyłania się raczej obraz bóstwa, które sobie manipuluje człowiekiem, twierdząc, że daje mu wolny wybór.
Podsumuję to krótko;cały Stary Testament to po prostu, mity żydowskie.Tak zresztą kończę rozmowę z "Badaczami Pisma Św."jehowitami.Osobiście nie wierzę w żadne "krzaki gorejące","przejścia przez Morze Czerwone",rozmowy proroków z Bogiem na pustyni,oczywiście, rozmowa toczyła się bez świadków :lol: itp.bzdury.Jak ludzie w to wierzą?Aja zadam pytanie dlaczego ludzie wierzą politykom ,bankom ,klerowi, itd.itp.Czy Bóg jest,jaki jest,nic nie wiem.Wiem natomiast, że ludzie mają w sobie zakodowane i dobro i zło.Albo się jest qrwą,albo człowiekiem honorowym.Dla mnie Polaka ważne jest,czy Polak posiada w sobie Ducha Narodowego!Jak takowego posiada niech sobie wierzy co chce.I właśnie od obudzenia tegoż Ducha w Narodzie Polskim powinny zaczynać się wszelkie rozmowy na temat wyrwania się z pod okupacji obcych nacji- rządzących obecnie w Polsce.Polak powinien mieć,tak jak pisze Edward Maciejczyk dwa skrzydła,tzn.miłość i nienawiść w sobie,dopiero możemy myśleć o wyzwoleniu.


14 Mar 2009 20:46
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2009 17:36
Posty: 12
Post Re: WIARA
Swieta prawda Rak48 Stary Testament jest psu o dupe rozbic a Swiadkowie Jehowy to bekart splodzony przez Dawida Rockeffelera nieopodal Nowego Jorku gdzie obok siedziby ONZ ktora notabene znajduje sie tez na ziemi Dawida Rockeffelera.
Tam sie drukuje za zydowskie srebrniki kilkaset roznych broszurek odwracajacych goja od Chrzescijanstwa senso stricte i naprowadzajacych go na Szatana Jahwe jako "jedynego" boga.
Jak mozna wierzyc w takie brednie ktore byly wynikiem shizofrenicznych majakow jakiegos parchatego podrzutka na pustyni, ktory sie nacpal prochow na gorze Synaj i majaczyl o rozmowach z Bogiem.
Ludzie przestancie piepszyc farmazony o jakis Bogach z Azji , co Was te "Bozki" obchodza?
Bogowie to wymysl cwaniakow ktorzy chca manipulowac ludzmi.
Jezus za to ze powiedzial Zydom prawde zostal przybity do krzyza i nawet Bog mu nie pomogl , zejdzcie na ziemie i nie fruwajcie w przestworzach .
Musimy odzyskac Polske i przywrocic Boski porzadek oparty na synbiozie z natura i szacunku dla Czlowieka, czyli Bogiem nieprzekupnym i prawdziwym ktory stworzyl swiat niszczony obecnie przez zydowskie "bozki"
Tepego barana ktory lazi od domu do domu i roznosi zydowska propagande nalezy lac po ryju za bluznierstwa wobec Bialego czlowieka i za to ze z inspiracji Zydow zaprasza do "raju" z Murzynami , Hindusami, Arabami i innym barachlem , widzialem niektore broszurki drukowane przez Nowojorskich Zydow , to az sie chce zygac na sam widok takiego "raju"


14 Mar 2009 22:04
Profil

Rejestracja: 25 Lut 2009 18:20
Posty: 754
Post Re: WIARA
Zapytam wiec was chlopcy (nie nazwe geje/goje) - w co wy wierzycie ?


15 Mar 2009 02:03
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2009 02:41
Posty: 105
Post Re: WIARA
Ja wyznaje politeizm czyli wielobostwo a scislej wiare praslowianskich przodkow ktorzy czcili Bogow na swoj sposob bez posrednictwa biznessmenow z Izraela.


15 Mar 2009 02:40
Profil

Rejestracja: 25 Lut 2009 18:20
Posty: 754
Post Re: WIARA
To co piszesz o "milosierdziu,sprawiedliwosci" Boga moze budzic u ciebie watpliwosci i bardzo slusznie ze pytasz jak to jest z tym - czy mzona pogodzic sprawiedliwosc z milosierdziem.
Ja uwazam,ze tak.
Czlowiek sprawiedliwy widzac grzesznika ,ktory gdy zgrzeszyl i naprawil swoj blad ,czasem nawet zmienil cale swoje dotychczasowe zycie na lepsze i uczciwe, to nalezy mu okazac milosierdzie .Grzesznikowi,ktory nadal grzeszy i nie okazuje skrochy nalezy bezwzglednie wymierzyc kare adekwatna do jego czynow !
Czy teraz rozumiesz ?
Nie trzeba zaraz uciekac sie az do Boga ,ze to ON wymierzy sprawiedliwosc ,czesto bywa,ze sprawiedliwosc w koncu wymierza ludzie niepoprawnym lotrom ,ktorzy w swej pysze nie prosza o przebaczenie.
Wystarczy przesledzic zlo wojenne ,wszelkie napasci i bandytyzm.,panowanie nad innymi narodami,zniewalanie ludzi i ich okradanie - ludzie nie tylko zaczna sie bronic ale zaczna wymierzac kare !
Sprawiedliwosci stanie sie zadosc !!!


19 Mar 2009 15:03
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2009 17:07
Posty: 14
Post Re: WIARA
Polska wiara jest obecnie w niewoli u Zydow i musimy ja z tej niewoli uwolnic.
Jest to nasz swiety obowiazek wobec Polskich przodkow systematycznie mordowanych przez Azjatow.


20 Mar 2009 20:06
Profil

Rejestracja: 25 Lut 2009 18:20
Posty: 754
Post Re: WIARA
Nie takie to proste wyzwolic sie z kazdej niewoli,niewoli umyslow tez .
Kiedy Slowian zaczeto chrzcic i zmieniac im wiare dzialy sie sceny dantejskie nawet w rodzinach.
Kiedy burzy sie stary swiat i mlodym wciska sie nowy porzadek i nowe utopie , jak dla przykladu New Age to w mozgach ludzkich przewalaja sie tornada jedno za drugim czyniac spustoszenia nieodwracalne.
Ponadto wciska sie znieksztalcona historie narodu po to tylko aby przystosowac kraj i niewolnikow dla swoich celow.

Wszystko zalezy jak mlodzi ludzie zostali uodpornieni na wszelkie przewroty i zawirowania dziejowe.
W porzadnych rodzinach/domach od dziecka uczy sie swych czlonkow wszelkich prawd zyciowych , wtym i prawd wiary.
Przewaga polskich rodzin to rodziny katolickie,te wlasnie rodziny szmulkowe diably chca rozbic .

Obecnie juz od 6 lat dzieci (nowy wiek szkolny) beda wyrywane z calodobowej opieki rodzicielskiej i pchane do szkol z nowoczesnym oglupiajacym programem nauczania, faszerowani beda obecnymi osiagnieciami cywilizacji smierci !

Na to my Polacy rodzice i starsze rodzenstwo nie mozemy pozwolic,bo to przyniesie zgube dla naszego narodu !
Ogromna pomoc upatruje tu u polskiego duchowienstwa,ktore powinno stanac na czele prostych ludzi polskich rodzin prowadzac je do zwyciestwa dobra nad zlem,prawdy nad klamstwem !
Bog z Wami !


25 Mar 2009 13:31
Profil

Rejestracja: 25 Lut 2009 18:20
Posty: 754
Post Re: WIARA
WSD
Dzieki ci wodzu i staryzolnierzu za madre slowa :!:
Wlasnie zamiescilismy temat ,w ktorym bedzie sie przewijal ze swa nauka POLSKI KAPLAN dr.hab. Piotr NATANEK,ktory juz jest zwalczany przez antychrysta i jego purpurowych przelozonych .Temu kaplanowi trzeba natychmiast udzielic pomocy wszelkimi sposobami aby WIARA W POLSKIM NARODZIE NIE ZANIKLA.
Cala nadzieja w tym wlasnie kaplanie z Podhala.
Prosimy go sluchac,ogladac i wyciagac wnioski,wtedy nie jeden/jedna z was pozna Boga a ci co sie od NIEGO odwrocili powroca pod jego opieke.

WSD


26 Maj 2009 18:38
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: WIARA
"Ostatnie klamstwo bedzie wieksze od pierwszego"
Pozdrawiam Kaznodzieje i wiernych.
Wroce za tydzien na zamkniecie forum i podsumowanie "Portalu Narodowego"
Edward Maciejczyk

_________________
adm


26 Maj 2009 18:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.