Obecny czas: 22 Cze 2018 05:40

Regulamin forum

W celu zachowania powagi na forum dotyczącym wiary w Boga, wszystkie teksty zamieszczane na tym forum są wczesniej autoryzowane przez moderatora.
Aby pisać , należy się wcześniej zarejestrować.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
 DO JAKIEGO BOGA SIE MODLIMY ? 
Autor Wiadomość

Post DO JAKIEGO BOGA SIE MODLIMY ?
Do jakiego Boga sie modlimy i w jakiego wierzymy ?

Postarajmy sie o zdrowa dyskusje i w tym temacie .
Innym narodowosciom Polak kojarzy sie z mocno wierzacym czlowiekiem !
Choc jest narod ,ktory usiluje innym narodom wmowic ,ze Polak jest taki to a taki ,czesto tez uzywajac wulgarnego slowa "glupi".

Polska jest krajem katolickim- chrzescijanskim z dziada pradziada.W innych tematach tego dzialu juz wiele sobie na ten temat powiedzielismy,tu zatrzymam sie na samym BOGU jako przyjetej nazwie - tej najwyzszej doskonalosci.
Mowiac o Bogu nasuwa sie nam zaraz pytanie : Czy naprawde Bog istnieje ?
W moim przekonaniu - tak - co wynika z wielu moich doswiadczen zyciowych, a latek na moich starych barkach nazbieralo sie mi wiele, pozwalajac osiagnac w zdrowiu wiek emerytalny z nakladka i Bogu (mojemu) za to dziekuje !

Na stronach internetu mamy wiele portali katolickich,sa one czasem "ciezko strawne" i wielu ludzi zniechecaja do ich przegladania a nie tylko czytania lub zabierania na ich forach glosu,dosc metne tlumaczenia jezykiem biblijnym.
Mamy tez "kontr- portale katolickie",ktore w sposob jawny neguja istnienie Boga.

Jest w Polsce wiele nawiedzonych katolikow tak dogmatycznych ,jak i skrajnych,z tymi dyskusja jest bardzo trudna.

Ja tutaj chce rozwinac pozateologiczna dyskusje nas ludzi prostych,ktorzy w swoich wyobrazeniach dostrzegaja Boga tak lub inaczej w oparciu o dotychczasowa nauke religii,jak i rowniez to co wyniesli w tym zakresie z domu.

Wiekszosc chrzescijan w Polsce wyznaje wiare w Boga,ktorego ja tu pozwole sobie nazwac "Bogiem zydowskim" przywlaszczonym sobie, w realu i przenosni przez narody semickie.
Tego wlasnie Boga Zydzi w pewnym sensie nam narzucili ,choc syna Bozego Jezusa sami ukrzyzowali, teraz chca sie od tego "wymigac" obciazajac za to Rzymian i ich zoldakow. Zaczynaja sie takze sklaniac do Jezusa w nowym Kosciele posoborowym.
Zydzi sami siebie uznali za "narod wybrany przez Boga",malo tego Izrael jest w kosciolach katolickich wychwalany pod niebiosa w modlach i piesniach modlitewnych, jako ten wielki narod i najmadrzejszy.
Czy Panstwo nie widzicie w tym jakiegos ......no nazwijmy to blefu/kamuflazu ?

Dla mnie osobiscie Bog jest jeden dla wszystkich i wszyscy jestesmy jego corami i synami bez zadnego wybranstwa.
Do niego sie modlimy i jego sluchamy,jemu zanosimy dziekczynienie,choc on od nas tego nie wymaga.

Aby nie przedluzac zapytam :
Do jakiego TY FORUMOWICZU BOGA SIE MODLISZ ?
Jakiego czcisz i uznajesz ?
A moze nie modlisz sie wcale ,choc jestes ochrzczonym katolikiem ?

Ateistow ,agnostykow,innowiercow tez zapraszam do dyskusji,dyskusja ta moze byc bardzo ciekawa i pozyteczna.
Religia moze nas takze wyzwolic i uwolnic od naszych wrogow !

17 Mar 2009 11:23
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości