Obecny czas: 20 Kwi 2018 12:53

Regulamin forum

Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
 Kukiz 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Post Re: Kukiz
Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy
„Kukiz ujawnia kuriozalne insynuacje dziennikarki lewicowej prasy! Miał rzekomo wykonać w Sejmie… gest Ku Klux Klanu” – zagrzmiał serwis wpolityce.pl, prowadzony przez braci Michała i Jacka Karnowskich. Jak było naprawdę?
Cały artykulik w portalu Karnowskich został obficie okraszony cytatami z wpisu Pawła Kukiza na jego facebookowym profilu (o tym poniżej), przetkany insynuacjami o rzekomych „urojeniach” dziennikarki POLITYKI (chodzi o Annę Dąbrowską), jej „wymysłach” oraz „dorabianiu ideologii”, spuentowany w charakterystyczny dla tego medium sposób: „niedawno lewicujące środowisko z fanfarami nagrodziło Biankę Mikołajewską z POLITYKI [chodzi o nagrodę im. Andrzeja Wojciechowskiego za serię tekstów o SKOK-ach, opublikowanych przez Biankę na łamach POLITYKI i „Gazety Wyborczej” – red.]. Najwyraźniej redakcyjna koleżanka pozazdrościła jej sławy. Ku Klux Klan w polskim Sejmie – to by była afera!”.

Wszystko to stało się, zanim cokolwiek zdążyliśmy napisać na ten temat. A zaczęło się od przysięgi. Poselskiej przysięgi posła Pawła Kukiza, który składając ją w poprzedni poniedziałek (16 listopada), położył dłoń na piersiach. Ale nie całą, jak jest to przyjęte, tylko składając palce w dość dziwnym geście, tworzącym literę „K” (widocznym w 36. sekundzie nagrania).
Nie zwróciłoby to naszej uwagi, gdyby nie sygnał, że takiego samego gestu – jako pozdrowienia – używają członkowie ekstremistycznej organizacji Ku Klux Klan. Postanowiliśmy to sprawdzić, bo raz, że sprawa dotyczy posła, dwa, że ślubowania składanego w Sejmie, a wreszcie – zahacza o organizację skrajnie rasistowską, która ma na swoim sumieniu wiele niewinnych ofiar (od 1,5 tys. do 2 tys., głównie Murzynów).

Przede wszystkim postanowiliśmy zbadać, czy nie był to przypadek. I znaleźliśmy to zdjęcie, wykonane w ubiegłym roku podczas ślubowania radnych sejmiku dolnośląskiego:

Kamila Kubat/Agencja Gazeta
Paweł Kukiz składa ślubowanie obejmując mandat radnego sejmiku dolnośląskiego
Aby upewnić się, co znaczy ten gest, za pośrednictwem Katarzyny Surmiak-Domańskiej, autorki książki „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”, skontaktowaliśmy się z Bryanem Bryantem, członkiem organizacji Rycerze Ku Klux Klanu z amerykańskiego stanu Arkansas, jednej z wielu organizacji noszącej hasło KKK w nazwie, działających dzisiaj w USA.

Ten zaś potwierdził, że był to „gest używany we wczesnym okresie działania klanu”, później kojarzony bardziej ze światem przestępczym. „A to dlatego, że stał się popularny wśród gangów ulicznych”. Dziś – według Bryanta – skrajna prawica w USA posługuje się raczej tzw. salutem Bellamy’ego.

Internet
Symbole Ku Klux Klan
Ten jednak jest zbliżony do faszystowskiego pozdrowienia, stąd niektórzy sympatycy skrajnej prawicy, w tym Ku klux Klanu, wracają do gestu „K”. Można o tym przeczytać na stronach amerykańskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniu.

Oczywiście postanowiliśmy również skontaktować się z Kukizem, by mógł odnieść się do sprawy. Poseł odezwał się po dwóch dniach. Zapytaliśmy go, co oznaczał jego gest podczas ślubowania, i czy wie, że jest używany przez KKK. Usłyszeliśmy, że „to nic nie znaczy”. „Położyłem po prostu trzy palce na sercu i nie widzę w tym ułożeniu żadnej litery. Już tyle razy mnie obrażaliście, to jakiś skandal. Jak pani śmie o to pytać. Nie będę z Wami rozmawiać”. Po czym Paweł Kukiz się rozłączył.

Kilkanaście minut później na jego facebookowym profilu pojawił się wpis, w którym oburzał się na „bezczelność »dziennikarzy« tzw. lewicowej prasy”, która „nie zna granic”. Kukiz powtórzył we wpisie, że ten gest dla niego nic nie znaczy: „jak kiedyś za moich młodych lat składało się przysięgę, to aby jej znaczenie jeszcze bardziej podkreślić, tak się robiło”. Dołączył do tego wpisu link do prywatnego profilu dziennikarki POLITYKI na Facebooku i jej zdjęcie. Pod wpisem Kukiza jego fani wylali strumienie hejtu pod jej adresem (ponad pół tysiąca komentarzy, których ze względu na treść nie da się cytować, do tego 5,5 tys. lajków).

To prawda, że łączenie Kukiza z Ku Klux Klanem może wyglądać absurdalnie. Ale też niektóre jego wypowiedzi nie stronią od radykalizmu i brutalnego języka. W jednym ze swych ostatnich publicznych wystąpień – u Moniki Olejnik w TVN 24 – rzucił hasło „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski”, zaś po zamachach w Paryżu na swoim profilu na FB w mało subtelny sposób stwierdził: „Zastanawiam się, kto jest większym zbrodniarzem – ta dzicz czy polityczne liberalne lewactwo, które dzicz sprowadziło”.

Tymczasem, jak można wyczytać w książce Surmiak-Domańskiej, jednym z najważniejszych haseł KKK było: „Stuprocentowy Amerykanizm”. Zawierało ono w sobie takie składowe jak Bóg, Ojczyzna, Biała Supremacja, Dom, Praca, Rodzina i Kobieca Cześć.

Insynuacje Pawła Kukiza na nasz temat zostawiamy bez komentarza, choć zahaczają one o karaną przez polskie prawo próbę tłumienia krytyki prasowej, a w przypadku wpolityce.pl – poważnie naruszają dziennikarskie standardy.

Sprawdzenie informacji u źródeł i oddanie głosu osobie zaangażowanej w opisywaną sprawę to jedna z żelaznych zasad w tym zawodzie. My się do niej zastosowaliśmy.

25 Lis 2015 06:27
Administrator
Awatar użytkownika

Kukiz: "Konstytucję Kwacha" nazywacie Prawem?

Paweł Kukiz TELEWIZJA REPUBLIKA
Opozycja rozdziera szaty w obronie demokracji, na którą rzekomo ktoś niemal codziennie przeprowadza zamachy.
Jednym z nich miało być wczorajsze głosowanie ws. sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych w czerwcu przez koalicję PO-PSL.
Do trwającej dyskusji odniósł się poseł Paweł Kukiz.
"Uchwały o odwołaniu sędziów Trybunału Konstytucyjnego przegłosowane. PO, ZSL i Nowoczesna wspierane przez mainstream i salony krzyczą, że to nowa "nocna zmiana", że łamiemy prawo... To coś, czyli "konstytucja Kwacha", która sankcjonuje układ okrągło-stolcowy jest Prawem??? – pisze lider Ruchu Kukiz'15.
Kończąc swój wpis polityk odsyła do wczorajszej wypowiedzi Kornela Morawieckiego, którą posłowie nagrodzili owacją na stojąco.

27 Lis 2015 05:45
Administrator
Awatar użytkownika

Paweł Kukiz postanowił wyjaśnić, jak to było w czasie niedawnego głosowania w Sejmie. Posłowie głosowali nad kandydaturą Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, a kandydatura została przyjęta. Doszło jednak do zamieszania, bo posłanka z Kukiz'15 głosowała na dwie ręce. Do tego pojawiły się zarzuty, że Kukiz dogadał się z Petru i politykami PO, by pokrzyżować plany PiS. Teraz Paweł Kukiz wyjaśnił jak było, a przy okazji ostro ocenił moralność Prawa i Sprawiedliwości.
Paweł Kukiz postanowił na Facebooku wyjaśnić, jak to było w czasie głosowania. Napisał, że to pisowscy propagandyści z publicznych mediów, doszukali się tajnego porozumienia Kukiz'15 z Nowoczesną i PO. Ocenił, że teorię o spisku przeciw władzy wysunięto na podstawie ujęcia kamery, na którym podał rękę Ryszardowi Petru: - Tyle, że chyba nawet on i-post bolszewicy - nie wpadliby na pomysł, by z odwzajemnienia podania ręki wysnuć teorię spiskową o jakimś przymierzu i koalicji pomiędzy osobami podającymi sobie dłonie. Wam, pisowska machino propagandy udało się posiać ferment - skomentował. W emocjonalnym wpisie podkreślił, że nie było żadnej zmowy, tym bardziej tajnych porozumień, wszytko toczyło się w ciągu kilku minut na sali plenarnej, więc spisowe teorie to wymysły. Ale jeszcze ostrzej Kukiz ocenił ... moralność polityków z partii Jarosława Kaczyńskiego. - Nie tłumaczę się. Chcę, żebyście wiedzieli jak działa "dobra zmiana". Jak manipuluje ludźmi, jak kłamie.... A potem - do Komunii rzędem. Rzygać się chce.... - ocenił dobitnie lider Kukiz'15. Chyba nie za ostro?

26 Kwi 2016 15:49
Administrator
Awatar użytkownika

Paweł Kukiz: - Ale śmiało! Panie redaktorze, po co te kropki?! Nie domyśla się pan co tam jest?
- Dalej mówi pan: "jak go widzę, to białej gorączki dostaję. Jak widzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować" i znów trzy kropki...
- O jejku, jaki grzeczny pan redaktor!
- "Albo zastrzelić Murzyna, to dostaję białej gorączki". Kto chciał mordować Żydów i strzelać do Murzynów?
- Z pewnością jest wielu, którzy mają taką ideologię.
- To padło w kontekście pana Zawiszy, który kilka razy był moim gościem. I nic takiego oficjalnie ani nieoficjalnie nie powiedział.
- To nie dotyczyło bezpośrednio pana Zawiszy, ale pewnych środowisk.
Czytaj też: Zdaniem naczelnego: Proszę Państwa, nie pozwólcie sobie wciskać kitu
- Środowisk wokół pana, które chciał pan odepchnąć?
- Jest wiele środowisk, które się kręcą i chciałbym odepchnąć z różnych względów.
- (śmiech) Trudno będzie nam dziś porozmawiać. Kto był tym rasistą i antysemitą? Ruch Narodowy się od tego odcina.
- Ruch Narodowy to dziś trochę sztuczny twór. Mam przed oczami mainstreamowe portale z tytułami: "Narodowcy opuszczają Kukiza"! I okazuje się, że Robert Winnicki w liczbie jeden.
- To część Ruchu Narodowego miała takie poglądy o Żydach i Murzynach?
- To szeroki ruch, na którego skrzydłach są i tacy ludzie, z którymi nie chcę mieć nic wspólnego.
- Następny cytat z pana, też o Arturze Zawiszy: "chciałem mu wy...". W jaki sposób?
- Być może chciałem...
- Bo chodził za panem?
- A pan lubi, jak ktoś za panem chodzi? Najpierw pan toleruje, a później nerwy puszczają. Chyba że pan jazzu słucha, to jest pan spokojny.
- To prawda, że kiedy był pan młody, to był pan łobuzem z pseudonimem ołowiana główka? Bo potrafił pan z niej przywalić?
- (śmiech) Nie główka, tylko głowa.
- Kto pana nagrał? Ktoś, komu pan ufał.
- Udzielałem wywiadu dwóm dziennikarzom. W samochodzie był jeszcze pan Andrzej Żuromski i pan Marcin Rola. I dziennikarze zgodnie z etyką wyłączali dyktafon, kiedy chciałem coś skrótowo wyjaśnić. Nawet krótko i soczyście przybliżając, o co mi chodzi, także z listami wyborczymi.
- Od razu panu mówię, że nagrywamy tę rozmowę.
- Ja pana nagrywam od momentu, kiedy tu wszedłem! To jest nowa, świecka tradycja (śmiech). I podkreślę, że z całą pewnością ani dziennikarze, ani ja tych taśm nie ujawniliśmy. Pozostaje jedna z tych dwóch osób, ale to mnie w ogóle nie obchodzi.
- Jest pan teraz bardziej ostrożny w rozmowach?
- A zauważył pan, żebym był?
- Nie. Niczego się pan nie nauczył?
- Całe życie się uczę, ale uważam, że prawda nas wyzwoli.
- Wróćmy do Sejmu. Uważam, że pan Kornel Morawiecki mógłby być moim lub pana ojcem i uważam, że do osób w pewnym wieku nie wypada mówić "pier... się".
- I teraz zachowuje się pan jak mój ojciec, choć nie mógłby pan nim być.
- Żałuje pan tych słów?
- To nie w tych kategoriach... Różne utarczki słowne, nawet wśród przyjaciół i w małżeństwach się zdarzają. Akurat tu dziennikarze zachowali się nieetycznie, wynosząc sprawy wewnętrzne klubu na zewnątrz.
- Czuje się pan zdradzony przez Kornela?
- Nie. Kornel Morawiecki ma swoją drogę i wizję. Mogę być tylko zaskoczony, że wchodził z hasłami zatrzymania partiokracji i zmiany ordynacji, a teraz chce tworzyć partię... Być może ma rację. Niezależnie od tego, co się zdarzy, co będzie o mnie mówił...
- On nie mówi o panu źle...
- Wie pan... Sugestie moich konszachtów z PO i Nowoczesną są bzdurą. Ma swój cel, ale cały czas będę doceniał to, co pan Morawiecki robił dla Polski.
- Morawiecki senior chce, żeby Morawiecki junior był premierem?
- Z pewnością tak. Rozmawiałem z nim o tym i uznał, że jego syn byłby świetnym premierem.
- Byłby?
- Nie wiem. Obawiam się, że gdyby pan Morawiecki został premierem, to bez problemu weszłaby umowa TTIP, a ja jestem wrogiem korporacjonizmu, banksterki i podobnych rzeczy.
- Jak pan się zaczął dogadywać z PO i Nowoczesną w sprawie tego jednego głosowania?
- Nie dogadywałem się. Chcieliśmy wyjąć karty, by sprzeciwić się arogancji PiS. Wrzucenie w przededniu rocznicy chrztu Polski głosowania nad kandydaturą sędziego do Trybunału było wręcz prowokacją. Prosiliśmy PiS o przesunięcie terminu i nic. Wyjęliśmy karty, a PO i Nowoczesna poszły naszym tropem.
- Nie rozmawiał pan z panem Petru o wyciąganiu kart?
- Nie! Przysięgam! I media publiczne zawłaszczone przez PiS przedstawiły uścisk ręki jak jakiś pakt. Jak w mediach za najgorszej komuny.
- Przybił pan piątkę z panem Ryszardem Petru. Człowiekiem świetnie wykształconym, ale postrzeganym przez pański elektorat jako uosobienie systemu, z którym pan walczy.
- Przeze mnie również! Ale jako systemowców traktuję też PiS. System to nie tylko PO i Nowoczesna z ZSL, ale to jest partiokracją. System to zawłaszczanie całego państwa co 4 lata przez którąś z partii.
- Pamiętam, jak pan mówił o PiS, że wiąże pan z nimi duże nadzieje. I pomyślałem sobie, że to dobrze, że z rezerwą, ale jednak kibicuje pan tym zmianom...
- I ja tego nie wycofuję!
- I teraz pan mówi, że TVP robi na pana hejt. Hejt wylał się na pana na Facebooku i stronach internetowych!
- Po wejściu do parlamentu mówiłem, że PiS ma pół roku zaufania i spokoju. Jeżeli "dobra zmiana" polegać ma na tym, że Teraz K... My, to trudno na to przymykać oczy i być życzliwym.
- A może jest pan zbyt daleko idącym idealistą w świecie realnej polityki? Ma pan ten ruch, który według wielu nie wiadomo co spaja, bo macie różne poglądy... A w partiach jest tak, że żołnierze potrzebują łupu. I mówią wodzowi: dobrze, ale daj mi coś za to.
- Ale ja nie jestem wodzem!
- Jak to pan nie jest?! Ależ oczywiście, że pan jest! Niech pan to sobie uświadomi!
- A skąd! Gdybym był, to wszyscy ci, którzy nie wyjęli kart, byliby poza klubem. A tak jest tylko posłanka Zwiercan, która popełniła przestępstwo, oraz Kornel Morawiecki, z własnej woli.
- Nie zdaje pan sobie sprawy, że ludzie głosowali na pana i to pan jest zwornikiem tego ruchu?
- A pan tak chodzi po ulicach i rozmawia z ludźmi?
- Tak, kiedy mam chwilę, to rozmawiam. I to pan jest liderem...
- Ale lider to coś innego niż wódz. Jestem liderem, ale w skład ruchu wchodzą nie tylko kukizowcy, ale też KNP...
- Narodowcy...
- Wolę mówić endecja.
- O, to Ziemkiewicza będzie pan chciał jako konsultanta?
- Z przyjemnością! To świetny publicysta. Człowiek o ogromnej wiedzy. Mamy też grupę liroyowską...
- Czyli?
- Ludzie o centrolewicowych poglądach. Do tego republikanie, kolibrowcy. Łączy nas jedna idea: dobro Rzeczypospolitej.
- Nie ma pan wrażenia, że ruch się panu rozłazi?
- Od samego początku byłem przygotowany na to, że jedna czwarta posłów może zacząć sobie szukać miejsca gdzie indziej.
- Nie boi się pan tego, że przez związki z narodowcami ktoś będzie postrzegał pana jako zbyt prawicowego...
- Ja się boję tylko Pana Boga i czasem żony.
- Słuchał pan rozmowy Grasia z Kulczykiem o polskich mediach?
- Wiele rozmów Grasia słyszałem, niekoniecznie z taśm. I właśnie dlatego poszedłem na wojnę z Platformą.
- W tej rozmowie wygląda na to, że panowie Graś i Kulczyk zmieniają redaktora naczelnego jednej z gazet z kapitałem niemieckim...
- Od lat też mówię, że media z zachodnim kapitałem są na usługach władzy. Jednej czy drugiej.

27 Kwi 2016 06:33
Administrator
Awatar użytkownika

"Taśmy Kukiza". Paweł Kukiz ujawnił nagranie swojej rozmowy
1 godz. 54 minuty temu
- Pozwolę sobie sam ujawnić ciąg dalszy "taśm Kukiza" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz’15 przedstawił, jak sam to określił, fragment rozmowy nagranej na początku września ubiegłego roku.
Wypowiedź Kukiza
"Być może będę musiał jakąś grę prowadzić k... ze Schetyną korzystając z tego, że znam Schetynę, żeby się k... dowiedziały z PiS-u co się dzieje. Rozumiesz? Żeby się przestraszyli"
"Oni też nie działają w interesie państwa - ani jedni ani drudzy. Tak to trzeba rozegrać, żeby interes państwa zwyciężył... żeby Polacy przestali się nap... i żeby tych wszystkich ekstremistów, takich psychopatów z lewej strony, jak i z prawej spacyfikować" - powiedział Paweł Kukiz.
Wcześniejsze nagranie
To kolejna nagrana wypowiedź lidera Kukiz’15. W piątek w sieci pojawiło się nagranie, na którym Paweł Kukiz w nieparlamentarny sposób wypowiada się na temat Artura Zawiszy. Działacz Ruchu Narodowego odpowiedział na słowa lidera ruchu Kukiz’15.
"Nienawidzę Zawiszy, jak go widzę, to białej gorączki dostaję. Jak widzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować k...a, albo Murzyna zastrzelić, dostaję białej gorączki. Jak za mną chodził ten (...) skur... Zawisza wszędzie, do tego Jakubiaka, chciałem mu wypier.." - słyszymy na nagraniu.
Artur Zawisza odniósł się do słów Pawła Kukiza w oświadczeniu, które zamieścił na Facebooku.
Odpowiedź Zawiszy
"(...) co do "mordowania Żydów" i "zastrzelenia Murzynów", to odsyłam do moich licznych wypowiedzi pisanych i mówionych, które są powszechnie dostępne w internecie, z których jednak żadna nie dotyczy takich zagadnień" - tłumaczył działacz Ruchu Narodowego.
Wyjaśniając "jeżdżenie za Pawłem Kukizem" były parlamentarzysta napisał, że w lipcu zeszłego roku spotkał się z nim czterokrotnie: na Jasnej Górze, na weselu Roberta Winnickiego, na otwarciu browaru w Tenczynku i w Borzęcinie na święcie gminy.
Podczas wesela Roberta Winnickiego Artur Zawisza miał nie zamienić z Pawłem Kukizem ani jednego słowa.
"(...) rozmawiał z nim i zbierał autografy dla kolegów mój wówczas 9-letni syn Wojtek. Gdy tydzień później spotkałem pana Pawła Kukiza po koncercie w małopolskim Borzęcinie, w pierwszych słowach zapytał mnie on: "jak tam mój Wojtuś?"... Wtedy nie zdecydował się nazwać mnie "skur...", którego "nienawidzi" i chce mu "wyp..." - zakończył Artur Zawisza.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-tas ... ign=chrome

27 Kwi 2016 14:33
Administrator
Awatar użytkownika

"Obecna konstytucja jest dramatyczna". Paweł Kukiz za zmianami
04.05.2016 13:44
Trwa gorąca dyskusja nad ustawą zasadniczą. Paweł Kukiz krytykuje obecną konstytucję i popiera inicjatywę jej zmiany.
Dojdzie do zmiany konstytucji?
Należy się pochylić nad konstytucją z 1997 r., dokonać wnikliwej jej oceny i przygotować rozwiązania - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ocenił, że ustawa zasadnicza z 1997 r. to "konstytucja czasu przejściowego". Podobne stanowisko dzień wcześniej wygłosił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Paweł Kukiz w TVN24 poparł prezydenta i szefa PiS. Przypomniał, że podczas kampanii wyborczej postulował zmianę ustawy zasadniczej. Lider Ruchu Kukiz’15 ostro skrytykował też obecną konstytucję.
- To jest konstytucja napisana pod partie polityczne. Ona nie jest napisana w interesie obywatelskim. Obecna konstytucja jest dramatyczna - uważa Kukiz. Dodał, że o zmianie ustawy zasadniczej rozmawiał już z prezydentem i podkreślił, że jest umówiony na kolejne spotkania.

04 Maj 2016 15:41
Administrator
Awatar użytkownika

Ziemkiewicz łączy siły z Kukiz'15. "Stowarzyszenie ma być fabryką elit dla nowej, endeckiej Polski"
19.05.2016, 13:53 | Aktualizacja: 19.05.2016, 13:54

Krzewienie myśli Romana Dmowskiego, oparcie polskiej polityki na wspólnocie interesów, promocja narodowo-demokratycznych teorii - to niektóre cele Stowarzyszenia Endecja, które powstało m.in. z inicjatywy posłów Kukiz'15.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz informując w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie o powstaniu Stowarzyszenia Endecja powiedział, że ten ruch wypełni niszę, która jest na polskim rynku politycznym. Jak mówił, celem stowarzyszenie jest m.in. krzewienie myśli "wspaniałego polskiego patrioty i męża stanu" - Romana Dmowskiego
W skład Stowarzyszenia wejdą posłowie, liderzy opinii, specjaliści z różnych dziedzin oraz eksperci. Wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak przekonywał, że Stowarzyszenie ma przekazywać społeczeństwu narodowo-demokratyczne teorie. Dość przepychanek politycznych, zajmijmy się poważnymi sprawami, takimi jak Polska i gospodarka - apelował.
Dziennikarz Rafał Ziemkiewicz powiedział że Stowarzyszenie ma być fabryką elit dla nowej, endeckiej Polski. Jak mówił, celem Stowarzyszenia ma być m.in. zawrócenie Polski ze ślepej ulicy, w jaką została wprowadzona przez plemienną wojnę polityczną, oderwanie polskiej polityki od kulturowych różnic i oparcie polityki na wspólnocie interesów. Stowarzyszenie powstaje też po to, aby państwo stało się państwem, służącym obywatelom - podkreślił Ziemkiewicz.
Polacy muszą krok po kroku odzyskiwać państwo, z rąk elit rządzących, do tego będzie ich formować Endecja (...) Polska musi być dla wszystkich Polaków i to będzie hasło, przyświecające Stowarzyszeniu Endecja - dodał Ziemkiewicz.
Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15) powiedział że Endecja będzie głosiła hasło - Polska dla wszystkich Polaków, także dla młodego pokolenia". "Nas, młodych coraz mniej interesuje, ile osób brało udział w marszu KOD czy szopka, którą coraz częściej tworzy PiS. Nas interesuje, aby młodzi ludzie mogli pozostać w Polsce, aby mieli pracę oraz mieszkania własnościowe - zaznaczył Andruszkiewicz.
Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz przekonywał z kolei, że Stowarzyszenie przywróci endecką szkołę myślenia - jak mówił - wielką spuściznę merytoryczną, ekonomiczną, wojskową i geopolityczną.
Zdaniem Bartosza Józwiaka (Kukiz'15), Stowarzyszenie będzie działało na rzecz krzewienia wizji państwa endeckiego w wymiarze społecznym, jak i politycznym. Chcemy zbudować państwo, w którym tylko zdolności i praca będą powodowały, że będzie się odnosiło sukces, chcemy wyeliminować wszelkiego rodzaju układy i partyjniactwo - podkreślił Józwiak.
Narodowa Demokracja (ND - "endecja") - to obóz ideowo-politycznego, działający od końca XIX. Podstawą ideologii obozu była zasada nadrzędności interesu narodowego, podkreślana przez jego ideologa i współtwórcę Romana Dmowskiego w tekstach "Nasz patriotyzm" oraz "Myślach nowoczesnego Polaka". Po odzyskaniu niepodległości ruch zorganizował się w partię polityczną Związek Ludowo-Narodowy, przekształcony następnie Stronnictwo Narodowe.

19 Maj 2016 14:57
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości