Obecny czas: 17 Cze 2018 23:38


Regulamin forum


Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! ! 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
UWAGA !

Nacisk organizacji zydowskich oraz zydowskich mediow spowodowal, ze:

Rząd Polski będzie wypłacal Żydom w Izraelu dodatki po 100 euro miesięcznie.

Jest to prezent od zydow polskich, ktorzy sa u steru wladzy w Polsce (Tusk, Komorowski etc) dla zydow zamieszkalych w Izraelu, USA oraz innych panstwach Europy i swiata.
Zasiłek dla Żydów będzie przysługiwał tym obywatelom RP, którzy udokumentują swój pobyt w obozie koncentracyjnym lub w getcie, oraz tym, którzy ucierpieli w czasach Stalinizmu.
Uwzględnia się też osoby, które nie były poszkodowane, ale ukrywały się z jakiegoś powodu.

Dowody na prześladowania ma dostarczać między innymi izraelskie Muzeum Holokaustu w Yad Vashem.
Uzgodniono, że Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Polsce bedzie zobowiązany do akceptacji każdych świadectw prześladowania, nawet ustnych.


To oznacza, że polscy podatnicy, czyli Polacy będa doplacali do zasilkow emerytalnych dla Żydów poszkodowanych przez niemiecki nazizm i zydowski komunizm !!!

Przyznanie takiego świadczenia jest wynikiem rozmów na szczeblu rządowym pomiedzy Polska i Izraelem oraz diaspora zydowska w USA.
Pomimo, ze media w Polsce nie pisaly na ten temat to z dzialan zydow u steru wladzy w Polsce wynika co bylo m.inn. tematem sesji wyjazdowych "polskojezycznego nierządu" w Izraelu i wyjazdow przedstawicieli wladz najwyzszych do USA co tlumaczy przyczyne szturmowania polskich ambasad i konsulatow przez zydow z Izraela, USA, Kanady etc, zeby uzyskać polskie obywatelstwo i polskie paszporty, ktore byly wydawane szybko i sprawnie, gdy chodzi o SKOK ZYDOW NA POLSKA KASE, zwazywszy rowniez na fakt, ze te niby polskie ambasady i konsulaty w Izraelu, USA, Kanadzie etc sa pelne polskojezycznych zydow z Polski, ktorzy z kolei stwarzaja mase problemow Polakom ubiegajacym sie o polski paszport.


Polskojezyczne zydostwo u steru wladzy w Polsce wmawia Polakom, ze panstwo nie ma pieniedzy i nie moze wspierac polskich szpitali, domow dziecka, domow opieki dla osob starszych, schorowanych i kalek, polskich rodzin, ktore zyja w ubostwie i nedzy etc, ale polskojezyczne zydostwo u steru wladzy w Polsce ma pieniadze na budowe MUZEUM ZYDOWSKIEGO w Polsce w celu rozsiewania zydowskiej propagandy o holokicie i rzekomej "kulturze", ktorej to zmijowe plemie nie posiada - o szkodliwosci zydostwa na ziemiach polskich jest mnostwo dowodow historycznych i nie bez przyczyny ZYDZI BYLI ZARAZA WEWNATRZ POLSKI, jak pisal o nich ksiadz dr S.Staszic, polski uczony, maz stanu i patriota.
Zydostwo dziala na szkode Polski i narodu polskiego przez kilkanascie wiekow, od kiedy pojawili sie na polskiej ziemi.
Polskojezyczne zydostwo u steru wladzy w Polsce okrada Polakow i w tym celu chcieli nawet sprzedac POLSKIE LASY i OKRASC Polske i Polakow, zeby napasc pieniedzmi swoich zydowskich pobratymcow z Izraela, USA, Europy zachodniej etc.


ZYDOM NIE NALEZA SIE ZADNE ODSZKODOWANIA OD POLSKI !

PO PIERWSZE W lipcu 1960r zostalo zawarte porozumienie pomiedzy Polska a USA, ktore zamykalo sprawe odszkodowan wojennych.
Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego.


PO DRUGIE Zgodnie z art. 1 traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić 40 mln dolarów amerykańskich rzadowi USA za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA.
Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.


PO TRZECIE Polska nie ma nic wspolnego z niemieckim nazizmem i zydowskim komunizmem i nie ma zadnego obowiazku placic zydom jakichkolwiek odszkodowan.

KTO NAJWIECEJ WRZESZCZY I DOMAGA SIE ODSZKODOWAN OD POLSKI ?
Za tym stoi WJRO (World Jewish Restitution Organization - Swiatowa Organizacja Restytucji Mienia Zydowskiego), ktora prowadzi oszczercza kampanie propagandowa przeciw Polsce i Polakom - vide artykuly na stronie:
http://www.timesofisrael.com/topic/world-jewish-restitution-organization

Minister Rosji Iwanow wyjasnia sprawe majatkow zydowskich pozostawionych w Rosji
Prawo w Rosji, tak jak prawo na swiecie stanowi, ze jesli zyli u nas przed wojna Zydzi i w czasie wojny wyemigrowali, badz zgineli w obozach i nie zostawili spadkobierców, a dopiero po uplywie wielu lat ich potomkowie wnosza skargi i zadania zwrotu i chca odzyskac majatek, to taki majatek nie jest zwracany ani w Rosji, ani na swiecie z wyjatkiem Polski.
Majatek ten zgodnie z prawem dawno stal sie wlasnoscia skarbu panstwa. Tylko w Polsce od czasu zakonczenia II wojny swiatowej Zydzi bedacy caly czas przy wladzy pilnowali, by te prawa uzyskac i co gorsza, egzekwowac je od panstwa, czyli podatnika.
U nas w Rosji jest takie samo prawo jak w Ameryce i na swiecie. Zadnych majatków nie zwracalismy i nie bedziemy zwracac.


Moral:
Zydzi uwazaja Polakow za glupszych od siebie, ktorych mozna wziac pod chuj, oszukac i okrasc, bo tego im nie zabrania Talmud.

Dlatego ostrzegam Polakow w Polsce, zeby nie dali sie oszukac i okrasc zydowskiej bandzie zlodziei, bo tu chodzi o byt Polski i byt obecnych i przyszlych polskich pokolen !

PODSUMOWUJAC: ZYDZI ODPIERDOLCIE SIE OD POLSKI I POLAKOW !!!


30 Sty 2015 01:16
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Gminy Żydowskie dostały od państwa 100 mln zł

W zaciszu gabinetów, w tajemnicy przed społeczeństwem i poza wszelką kontrolą organów władzy państwowej odbywa się czwarty rozbiór Polski – tak poseł Sławomir Kopyciński z Twojego Ruchu komentuje działalność Komisji Regulacyjnej do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich.
Komisja w ostatnich latach przekazała gminom żydowskim kilkaset nieruchomości państwowych oraz samorządowych o nieokreślonej wartości.
Jednocześnie wypłaciła blisko 100 milionów złotych odszkodowań.


Co ciekawe w dziesięciu przypadkach, w których roszczenia gmin wyznaniowych na skutek nieuzgodnienia orzeczenia przez Komisję były rozpatrywane przez sądy, w siedmiu przypadkach już zostały one przez sady oddalone. Ciekaw jestem w ilu przypadkach roszczenia gmin wyznaniowych zostałyby uwzględnione, gdyby rozpatrywała je nie Komisja Regulacyjna, a niezawisły sąd - Skwitował poseł TR.

http://www.wprost.pl/ar/448152/Kopycins ... n-zl/?pg=1

Odbyła się konferencja prasowa, na której Kopyciński dowodził, że Komisja Regulacyjna przed nikim nie odpowiada, a jej działania są niejawne.

– Tak jak Komisja Majątkowa, Komisja Regulacyjna przed nikim nie odpowiada, a od jej orzeczeń nie istnieje odwołanie – twierdzi poseł Twojego Ruchu, przytaczając odpowiednie ustawy związane ze stosunkiem Państwa z gminami wyznaniowymi żydowskimi.- [Komisja – red.] działa poza ramami organizacyjnymi administracji publicznej, jedynie jego obsługę kancelaryjną zapewnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. I mimo, że Minister Administracji i Cyfryzacji wyznacza połowę członków Komisji Regulacyjnej, a także po dwóch członków składów orzekających w poszczególnych sprawach, to jak wynika z odpowiedzi na moją interpelację, nie ma zielonego pojęcia o tym, co przez te wszystkie lata Komisja robiła.- Mówił Kopyciński.

Ponadto, członek Twojego Ruchu wymienia inne nieprawidłowości – według dokumentów, samorządy nie mogą kwestionować orzeczeń Komisji przed sądami, postępowania Komisji nie są regulowane przepisami prawa, a „Zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 października 1997 roku”, wobec czego – według Kopycińskiego – członkowie Komisji Regulacyjnej, nawet gdyby świadomie i z premedytacją przy wydawaniu orzeczeń przenoszących własność państwa na rzecz gmin żydowskich łamali prawo i działali na szkodę interesu publicznego, to nie mogą odpowiadać karnie.

– Minister Administracji i Cyfryzacji albo nie wie, albo nie chce poinformować, jaka jest powierzchnia i wartość nieruchomości zwróconych gminom żydowskim. Po dwunastu latach od momentu, do którego można było zgłaszać roszczenia z 5504 wszczętych spraw zakończono 890. – Mówił Kopyciński i wyliczył, że w wyniku do tej pory wydanych orzeczeń, gminy wyznaniowe żydowskie otrzymały blisko 28 mln zł rekompensat i ponad 55,5 mln zł odszkodowań.

– Przy okazji wyszło na jaw, czemu Minister Administracji i Cyfryzacji nie wie nawet, jakiej wartości i powierzchni majątek Komisja Regulacyjna przekazała gminom wyznaniowym żydowskim. Okazało się bowiem, że przez te wszystkie lata, nikt nie sporządzał nawet operatów szacunkowych, by określić jakiej wartości nieruchomości były orzeczeniami Komisji Regulacyjnej odbierane gminom i przekazywane gminom wyznaniowym żydowskim. – Zauważa Kopyciński.

– Co ciekawe w dziesięciu przypadkach, w których roszczenia gmin wyznaniowych na skutek nieuzgodnienia orzeczenia przez Komisję były rozpatrywane przez sądy, w siedmiu przypadkach już zostały one przez sady oddalone. Ciekaw jestem w ilu przypadkach roszczenia gmin wyznaniowych zostałyby uwzględnione, gdyby rozpatrywała je nie Komisja Regulacyjna, a niezawisły sąd – Skwitował poseł TR.

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Kto-b ... 100-mln-zl


18 Cze 2015 18:24
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Syjonistyczne sankcje nalozone na Rosja przez Brukselskich Zydow, okradaja nie tylko Polakow ale tez cala Europe.
Miliardowe koszty sankcji
19-06-2015, ostatnia aktualizacja 19-06-2015 11:17

Ponad 100 miliardów euro kosztuja łącznie kraje członkowskie Unii Europejskiej i Szwajcarię sankcje przeciwko Rosji i jej odpowiedź na nie – to wniosek z raportu sporządzonego dla siedmiu dzienników, który omawia w piątek włoska gazeta „La Repubblica".
Podkreśla, że suma ta jest wyższa od wszelkich prognoz.
W Europie z powodu sankcji przeciwko Moskwie wprowadzonych w wyniku kryzysu ukraińskiego zagrożone są 2 mln miejsc pracy – podkreślono w opracowaniu m.in. dla dzienników „Die Welt", „El Pais", „Le Soir", „Tribune de Geneve" z grupy Lena (Leading European Newspaper Alliance) przygotowanego przez austriacki Instytut Badań Ekonomicznych Wifo. Jak wyjaśniono, placówka wzięła pod uwagę „najgorszy scenariusz".
- Jeśli sytuacja radykalnie się nie zmieni, do przewidzenia jest to, że nasze najciemniejsze hipotezy okażą się rzeczywistością - powiedział jeden z prowadzących badanie Oliver Fritz, cytowany przez dziennik „La Repubblica".
Największe straty grożą Niemcom. Prognoza krótkoterminowa mówi o ponad 11 mld euro strat i 175 tys. miejsc pracy, a długoterminowa to 27 mld euro i 465 tys. miejsc pracy.
Na drugim miejscu rankingu państw ponoszących największe straty są Włochy. Lewicowa włoska gazeta podała, że w przypadku tego kraju pierwszy kwartał tego roku przyniósł ponad 4 mld euro strat z powodu spadku eksportu do Rosji i utratę pracy przez 80 tys. osób. Długoterminowa prognoza łącznych kosztów embarga wobec Moskwy to prawie 12 mld euro i groźba utraty pracy przez 215 tys. osób.
Na łamach rzymskiej gazety podano też dane dla Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Szwajcarii.
W raporcie zauważa się, że tylko jeden czynnik może zmniejszyć finansowe i ekonomiczne skutki sankcji dla Europy: wzrost eksportu do innych krajów.
Podkreślono też, że konkluzje badaczy z austriackiego Instytutu bardzo różnią się od tych, przedstawionych w maju przez Komisję Europejską. W tamtym dokumencie KE powołując się na dane Eurostatu wyraziła przekonanie, że sankcje będą miały ograniczony wpływ i nie dotyczyć będą dużej części eksportu. Prognoza KE jest jednak krótkoterminowa - zaznacza się, zaś Wifo, stawia hipotezy na temat tego, co będzie w razie przedłużania się obecnej sytuacji.
„La Repubblica" podkreśla zarazem, że nikt do tej pory nie zdołał precyzyjnie obliczyć strat, poniesionych podczas 14 miesięcy obowiązywania sankcji w rezultacie zajęcia Krymu przez Rosję.
Dodaje też, że porażką okazały się sankcje UE nałożone na niektórych Slowianskich obywateli Rosji, czyli przedstawicieli władz, menedżerów i szefów wywiadu. Ich aktywa znajdujące się na terytorium UE miały zostać zamrożone. Wiele krajów UE nie podjęło żadnych kroków.

_________________
adm


19 Cze 2015 15:34
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Syjonistyczne sankcje wobec Rosji okradaja nie tylko Polakow ale tez cala zniewolona przez Zydow Europe.
Miliardowe koszty sankcji
19-06-2015, ostatnia aktualizacja 19-06-2015 11:17

Ponad 100 miliardów euro kosztuja łącznie kraje członkowskie Unii Europejskiej i Szwajcarię sankcje przeciwko Rosji i jej odpowiedź na nie – to wniosek z raportu sporządzonego dla siedmiu dzienników, który omawia w piątek włoska gazeta „La Repubblica".
Podkreśla, że suma ta jest wyższa od wszelkich prognoz.
W Europie z powodu sankcji przeciwko Moskwie wprowadzonych w wyniku kryzysu ukraińskiego zagrożone są 2 mln miejsc pracy – podkreślono w opracowaniu m.in. dla dzienników „Die Welt", „El Pais", „Le Soir", „Tribune de Geneve" z grupy Lena (Leading European Newspaper Alliance) przygotowanego przez austriacki Instytut Badań Ekonomicznych Wifo. Jak wyjaśniono, placówka wzięła pod uwagę „najgorszy scenariusz".
- Jeśli sytuacja radykalnie się nie zmieni, do przewidzenia jest to, że nasze najciemniejsze hipotezy okażą się rzeczywistością - powiedział jeden z prowadzących badanie Oliver Fritz, cytowany przez dziennik „La Repubblica".
Największe straty grożą Niemcom. Prognoza krótkoterminowa mówi o ponad 11 mld euro strat i 175 tys. miejsc pracy, a długoterminowa to 27 mld euro i 465 tys. miejsc pracy.
Na drugim miejscu rankingu państw ponoszących największe straty są Włochy. Lewicowa włoska gazeta podała, że w przypadku tego kraju pierwszy kwartał tego roku przyniósł ponad 4 mld euro strat z powodu spadku eksportu do Rosji i utratę pracy przez 80 tys. osób. Długoterminowa prognoza łącznych kosztów embarga wobec Moskwy to prawie 12 mld euro i groźba utraty pracy przez 215 tys. osób.
Na łamach rzymskiej gazety podano też dane dla Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Szwajcarii.
W raporcie zauważa się, że tylko jeden czynnik może zmniejszyć finansowe i ekonomiczne skutki sankcji dla Europy: wzrost eksportu do innych krajów.
Podkreślono też, że konkluzje badaczy z austriackiego Instytutu bardzo różnią się od tych, przedstawionych w maju przez Komisję Europejską. W tamtym dokumencie KE powołując się na dane Eurostatu wyraziła przekonanie, że sankcje będą miały ograniczony wpływ i nie dotyczyć będą dużej części eksportu. Prognoza KE jest jednak krótkoterminowa - zaznacza się, zaś Wifo, stawia hipotezy na temat tego, co będzie w razie przedłużania się obecnej sytuacji.
„La Repubblica" podkreśla zarazem, że nikt do tej pory nie zdołał precyzyjnie obliczyć strat, poniesionych podczas 14 miesięcy obowiązywania sankcji w rezultacie zajęcia Krymu przez Rosję.
Dodaje też, że porażką okazały się sankcje UE nałożone na niektórych Slowianskich obywateli Rosji, czyli przedstawicieli władz, menedżerów i szefów wywiadu. Ich aktywa znajdujące się na terytorium UE miały zostać zamrożone. Wiele krajów UE nie podjęło żadnych kroków.

_________________
adm


19 Cze 2015 15:34
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
POLSKI GRAFEN I DLUGIE RECE ZYDOSTWA

Polski cud technologii.

Grafen to nadzieja i przyszłość branży technologicznej. Jest również szansą dla Polski - rodzimi naukowcy opracowali tanią technologię produkcji tego materiału. Kto, kiedy i w jaki sposób wyrwie dla siebie kawałek grafenowego tortu?

Węgiel niejedno ma imię
Słysząc słowo "węgiel", mamy zazwyczaj przed oczami hałdy czarnych brył, wydobywane spod ziemi przez umorusanych górników. Przez lata znano go również w postaci diamentu i grafitu, jednak ten bardzo powszechny we wszechświecie pierwiastek krył jeszcze wiele tajemnic.
Część z nich udało się ujawnić pod koniec XX wieku wraz z odkryciem fulerenów, w których atomy węgla łączą się w specyficzny sposób, tworząc regularną, pustą w środku bryłę, przypominającą piłkę. Nie był to koniec węglowych niespodzianek. W 2004 roku zespół rosyjskich i angielskich badaczy z Uniwersytetu w Manchester, kierowany przez Andre Geima, odkrył kolejną odmianę alotropową węgla, co w 2010 roku nagrodzono nagrodą Nobla.
Była to struktura nazywana często dwuwumiarową. Dlaczego?
Grafen, bo tak nazwano tę formę węgla, to siatka przypominająca plaster miodu o grubości zaledwie jednego atomu. Samo odkrycie takiej struktury byłoby zapewne ekscytujące jedynie dla naukowców, gdyby nie właściwości grafenu, które sprawiają, że ten materiał może znacząco zmienić współczesny świat.

Dlaczego grafen jest wyjątkowy?
Grafen jest m.in. bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Co to oznacza w praktyce, można przekonać się, oglądając krojenie czy raczej roztapianie kostki lodu trzymanym w ręce kawałkiem grafenu - patrz video na na stronie:
https://www.youtube.com/watch?t=38&v=R5dwdZCKBZM

Przewodzenie ciepła to nie wszystko.
Jeszcze w 2008 roku Jeffrey Kysar i James Hone z Uniwersytetu Columbia przeprowadzili testy wytrzymałości grafenu, usiłując rozerwać jego wiązania atomowe diamentową sondą. Próby te spełzły na niczym, a wnioski z przeprowadzonego eksperymentu naukowcy przedstawili w obrazowy sposób.
Ich zdaniem gdyby stworzyć płachtę grafenu i przykryć nią kubek, człowiek nie byłby w stanie jej przebić zaostrzonym ołówkiem. Co więcej, jednoatomowa warstwa wytrzymałaby ciężar postawionego na ołówku samochodu osobowego.
Byłaby przy tym elastyczna i co warte odnotowania, niewidoczna - grafen pochłania zaledwie 2,3 proc. światła (dla porównania, standardowe okno zespolone pochłania ponad 20 proc.).
Kolejną właściwością grafenu jest bardzo dobre przewodnictwo elektryczne – w roli przewodnika sprawdza się kilkadziesiąt razy lepiej od krzemu.
Grafen wydaje się również świetnym podłożem pod różne podzespoły elektroniczne - w jednej chwili rozkłada temperaturę na dużą powierzchnię. Wielkie nadzieje budzi również wizja procesorów zbudowanych z grafenu, które – dzięki lepszemu przewodnictwu – byłyby wielokrotnie szybsze od rozwiązań opartych na krzemie. Przeprowadzony przez IBM eksperyment wykazał, że grafenowy tranzystor wytworzony w procesie technologicznym 240 nm jest w stanie osiągnąć częstotliwość do 100 GHz.

Era grafenu dopiero się rozpoczyna
Problem w tym, że o rewolucji, którą wprowadzi do naszego świata grafen, ciągle mówi się w czasie przyszłym. Dlaczego – skoro ten materiał jest tak cudowny - wciąż korzystamy ze starych rozwiązań, a epoka krzemu wydaje się nie mieć końca?

Problemów jest kilka. Pierwszym z nich jest otrzymywanie dużych struktur grafenowych, które zaczeły powstawać dopiero kilka miesięcy temu. Kolejnym problemem jest cena. Do niedawna był to najdroższy materiał na Ziemi – centymetr kwadratowy kosztował około 100 mln dolarów. Wynikało to z bardzo pracochłonnej technologii produkcji, polegającej na mechanicznym złuszczaniu kolejnych warstw.
To już przeszłość - coraz więcej firm opracowuje własne technologie tworzenia grafenu, a Sony poinformowało, że dysponuje urządzeniem, zdolnym do wytworzenia grafenowych elementów o długości 100 metrów! Postęp, jaki dokonał się w tej kwestii w ciągu ostatnich kilku miesięcy sprawia, że grafenowa rewolucja zaczyna nabierać rozpędu i np. Samsung, który zainwestował w ostatnich latach w badania nad grafenem ogromne kwoty, chce wykorzystać go do produkcji elastycznych wyświetlaczy.

Grafen i polskie technologie
W tym miejscu pojawia się dobra okazja do wyjaśnienia, dlaczego tak wiele mówi się o grafenie w Polsce. W ostatnich latach firmy z kilku krajów opracowały technologię umożliwiającą produkowanie tańszego grafenu (m.in. za pomocą nagrywarek DVD z LightScribe), więc pod tym względem osiągnięcie Polaków, do niedawna unikatowe, nie jest już niczym niezwykłym i mieści się w światowej normie.

Zespół pod kierownictwem dr. inż. Włodzimierza Strupińskiego z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) osiągnął jednak coś więcej. Stworzył technologię, która pozwala nie tylko na produkowanie taniego grafenu, ale też – co nie udało się konkurentom – na otrzymywanie materiału o najwyższej jakości.
Obejrzyj video:
https://www.youtube.com/watch?t=36&v=KOeHZnPE7GM
https://www.youtube.com/watch?t=89&v=Vdzdog8PnHY

Choć Polacy zabezpieczyli swój wynalazek patentem, to jego praktyczne wykorzystanie wciąż wymaga dalszych badań. Co prawda ich finansowanie wspiera m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GRAF-TECH, jednak Polska - mimo posiadania przełomowej technologii - wydaje się zostawać coraz bardziej z tyłu za światową konkurencją pod względem prowadzonych prac badawczych i przekształcania wynalazku w oferowane klientom produkty.

Informacje opracowane na podstawie:
http://gadzetomania.pl/3729,polski-cud-technologii-o-co-chodzi-z-tym-grafenem


Grafen - technologiczny wyścig o miliardy.

Opracowana w Polsce technologia produkcji grafenu - materiału, który ma w najbliższych latach zrewolucjonizować niemal całą światową technikę, pod koniec kwietnia została objęta ochroną patentową w USA. Odkrycie polskich naukowców jest już od kilku tygodni chronione prawnie także w Japonii i Korei Południowej - krajach przodujących w badaniach nad praktycznymi zastosowaniami najnowszych zdobyczy nauki.

United States Patent and Trademark Office - amerykański odpowiednik naszego Urzędu Patentowego - 24 kwietnia br. objął ochroną unikalną technologię opracowaną w warszawskim Instytucie Materiałów i Technologii Elektronicznych. Jest to konieczne, bowiem grafen to nie tylko szansa na technologiczny przewrót, ale także niewyobrażalne pieniądze.


Ochrona praw patentowych jest kosztowna. Na ochronę naszego wynalazku w USA , Azji i na obszarze UE otrzymaliśmy pół miliona złotych z Funduszy Europejskich. Są to środki pochodzące z programu Innowacyjna Gospodarka na wsparcie prawnej ochrony własności przemysłowej , które rozdysponował Ośrodek Przetwarzania Informacji – mówi dr Zygmunt Łuczyński, były dyrektor Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME).

Opracowana przez polskich naukowców metoda produkcji grafenu polega na „hodowli” kryształów węgla przez dodawanie atomów pochodzących z węglowodoru, w procesie wysokotemperaturowym, w temperaturze 1600°C, przy bardzo niskim ciśnieniu.
Dziś jeszcze trudno wyobrazić sobie zyski, jakie pojawią się wraz z szerokim zastosowaniem grafenu. Nic dziwnego więc, że grafenowy wyścig, w którym biorą udział polscy naukowcy trwa od kilku lat. O tym, że przyspiesza i robi się coraz bardziej zacięty świadczy otwarcie w ostatnich dniach w angielskim Cambridge nowego zakładu, w którym grafen ma być produkowany na skalę przemysłową.
Założyciele Cambridge Nanosystems nie ukrywają, że chcieliby uczynić ze swojej fabryki globalnego dostawcę tej substancji. Deklarują w najbliższym roku rzucenie na światowy rynek pięciu ton tego materiału. Kilka tygodni temu także w Wielkiej Brytanii ruszyła jeszcze jedna fabryka grafenu. Wybudowano ją w Manchesterze, gdzie pracują rosyjscy nobliści – odkrywcy grafenu - Andriej Gejm i Konstantin Nowosiłow.

Informacje pochodza ze strony:
http://funduszeue.wp.pl/informacje/grafen-technologiczny-wyscig-o-miliardy-polska-bedzie-liderem_a132

Tymczasem POLSKIE ZYDY U STERU WLADZY W POLSCE POZBYLI SIE.... dr Zygmunta Łuczyńskiego - dyrektora Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) - patrz informacja na video:
https://www.youtube.com/watch?v=6gbfyqKy2n4


Polski grafen zmarnowanym wynalazkiem ???

Potencjalne zastosowania grafenu - dwuwymiarowej postaci węgla - można wymieniać niemal bez końca. Według naukowców materiał ten może zrewolucjonizować m.in. elektronikę, chemię materiałową, medycynę, nanotechnologię i komunikację oraz PRZEMYSL ZBROJENIOWY - grafen jest 100 razy mocniejszy niz stal i lzejszy (dopisek 401). Na razie trwają badania i wyścig z czasem - kto pierwszy wyprodukuje sprzęt z grafenem, ma szansę zgarnąć fortunę.
Na marginesie przypomne, ze wynalazek p.Lucjana Lagiewki zostal mu odebrany przez WSI i wywieziony do IZRAELA - patrz video na stronie:
http://www.dailymotion.com/video/x2ldboa

Każdy, kto zarobi na grafenie, zarobi tak naprawdę na produkcie końcowym lub co najmniej na dostarczaniu istotnego komponentu - mówi Biztok.pl Zbigniew Mularzuk, prezes zarządu Nano Carbon, spółki zajmującej się handlem polskim grafenem.

Potęga czy nisza?

Jego zdaniem, wbrew medialnej gorączce i mimo zaangażowania w grafen takich podmiotów jak KGHM, Grupa Azoty czy Polska Grupa Zbrojeniowa, nasz kraj stoi na tym polu na z góry przegranej pozycji.

Nadzieją dla Polski może być opracowanie jakiegoś specjalistycznego niszowego zastosowania grafenu (???), na którego sprzedaży będziemy mogli zarabiać. Szanse na to są, choćby dlatego, że obecnie polscy technolodzy są liderami w produkcji warstwowej odmiany grafenu, która najbardziej nadaje się do rozwoju elektroniki.

Można powiedzieć, że mamy dwie największe maszyny do produkcji grafenu na folii miedzianej na świecie. Większe urządzenia są tylko w Samsungu, ale one nie są komercyjnie dostępne - mówi nam dr inż. Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Nie ma jeszcze dużych firm komercyjnych produkujących grafen w postaci warstw. Dlatego, mimo że jesteśmy instytutem, dzięki naszym możliwościom wytwórczym jesteśmy jednym z największych producentów na świecie.

Zdaniem Strupińskiego istnieje wiele dziedzin, w których polski przemysł mógłby zastosować grafen. Wskazuje m.in. na grafenowe sensory, detektory, ścieżki przewodzące, i powłoki o różnych właściwościach. Niestety może się okazać, że zaśpimy gruszki w popiele.
Jest dużo rozmów, ale słabo to się przekłada na działania. W Polsce jest trochę obawa przed innowacjami. U nas ludzie czekają, chcieliby zobaczyć gotowy produkt komercyjny, ale gdy już on będzie gdzieś na świecie. Wtedy jednak będzie już za późno na badania.
Strupiński deklaruje, że grafen, który zagranicznym podmiotom sprzedają za poważne pieniądze, polskim firmom mogliby do badań udostępniać nawet za darmo. Chodzi bowiem o to, by Polska mogła jak najlepiej wykorzystać potencjał materiału przyszłości. Rozmówcy Biztok.pl zgodnie zapewniają jednak, że nawet jeśli sytuacja się nie poprawi, to dotychczasowe wysiłki naukowców nie pójdą na marne.
Istnieje tylko ryzyko, że Polska nie skorzysta na komercjalizacji grafenu, który wytwarzamy w Polsce. Nie ma jednak ryzyka, że nasze osiągnięcia znikną. Współpracujemy z całym światem, jesteśmy częścią programu europejskiego, gdzie jesteśmy głównym dostawcą. Jeżeli w Polsce nie będzie zastosowań grafenu, ale w ogóle one się rozwiną, to my pozostaniem dostawca grafenu lub technologii do jego produkcji - mówi Strupiński.

Również Zbigniew Mularzuk jest przekonany, że grafen nie powtórzy historii niebieskiego lasera. Na tym polskim wynalazku, zarobili Japończycy z Sony, udoskonalając go i wprowadzając na rynek technologię Blue Ray.
Niebieski laser to tylko jeden produkt czy grupa produktów, która na nim bazuje. W tym przypadku można albo być konkurencyjnym i zrobić tani, dobry masowy produkt, albo to się nie uda. Jest to sytuacja typu: wygrał-przegrał. Natomiast grafen to jest kilkadziesiąt liczących się technologii i setki tysięcy możliwych aplikacji - mówi Zbigniew Mularzuk.

Informacje pochodza ze strony:
http://www.biztok.pl/biznes/polski-grafen-zmarnowanym-wynalazkiem-mozemy-przespac-technologiczna-rewolucje_a21105


O TYM NIE MOWI SIE GLOSNO....

Z grafenem trzeba przebić się przez LOBBY - temat rozpoczyna sie w czasie (8:30) na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=KRN1QmrDZUc


ZYD z Rosji Wiaczesław Mosze Kantor, Tarnowskie Azoty i GRAFEN
https://www.youtube.com/watch?v=FxVfywjsliI

Za kulisami Ministerstwa Skarbu w Polsce

W samym resorcie skarbu trwała wewnętrzna walka o to, czy próbować blokować wejście do tarnowskich Azotów rosyjskiego (???) oligarchy Wiaczesława Mosze Kantora czy też to wejście mu ułatwiać.... bo chodzi o zawłaszczenie polskiego majątku narodowego przez wpływowe grupy biznesowe (czytaj: ZYDOSTWO) zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Wiecej szczegolow jest na stronie:
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/wiaczeslaw-mosze-kantor/

Kim jest Wiaczesław Mosze Kantor ?
Wiaczesław Mosze Kantor, urodzony w 1953 r. w Moskwie, rosyjski (???) naukowiec zatrudniony za czasów ZSRR jako naukowiec projektujący stacje orbitalne. Po rozpadzie ZSRR zajął się biznesem, wykorzystując szanse, jakie dawała „szalona prywatyzacja” lat 90-tych, gdy gospodarka Rosji była pogrążona w totalnym chaosie, a młodzi biznesmeni (???) przejmowali za bezcen najlepsze rosyjskie firmy.
W 1993 roku Kantor kupił 35% akcji przedsiębiorstwa Azoty koło Wielkiego Nowogrodu na północnym zachodzie Rosji, największego producenta nawozów w kraju, za śmieszną kwotę 200 tys. dol. Rok później kupił także mniejszą spółkę nawozową Dorogobuż. Przeprowadził skuteczną restrukturyzację firm i na ich bazie utworzył holding Acron, który szybko stał się bardzo zyskownym przedsięwzięciem i notowany jest dzisiaj na giełdach londyńskiej i moskiewskiej.
Gdy Rosją władał Władimir Putin, Kantor znajdował się w grupie biznesmenów będących w jego najbliższym otoczeniu. Sama spółka skorzystała w tym okresie na upadku Michaiła Chodorkowskiego, właściciela naftowego Jukosu, gdy został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków i oszustwa przy prywatyzacji firmy Apatyt. Niektórzy upatrują dużej roli Kantora w upadku Chodorkowskiego, bo to właśnie Apatyt dostarczał surowców do spółek Kantora – Chodorkowski podnosił ceny, a po procesie, gdy akcje Apatytu przejęło państwo, wprowadzono ceny regulowane, co spowodowało spadek cen tak potrzebnego Acronowi surowca.
Niedawno, bo w 2011 roku, Putin, wtedy pełniący jeszcze funkcję premiera, poprosił Kantora jako szefa organizacji zrzeszającej firmy nawozowe, by z powodu suszy w Rosji nie podnoszono cen nawozów. Przedsiębiorcy oczywiście posłuchali.
Kantor świetnie zna się z byłym prezydentem Polski Aleksandrem Kwaśniewskim – zasiadają razem w zarządzie założonej przez biznesmena Europejskiej Fundacji Tolerancji i Pojednania. Kantor jest też prezesem Europejskiego Kongresu Żydów.
Mimo dobrych kontaktów z władzą, jak wielu rosyjskich (???) bogaczy, Kantor większość czasu spędza za granicą.
Jest obywatelem Rosji i Izraela, ma dom w Szwajcarii. Świetnie wykształcony, nie popisuje się swoim bogactwem, praktycznie nie udziela wywiadów, rzadko wypowiada się publicznie o swoich interesach.
Pasjonuje się hodowlą koni i kolekcjonowaniem obrazów rosyjskich awangardzistów z przełomu XIX i XX w.
Jest żonaty, ma trzech synów i córkę.
W 2012 roku magazyn Forbes „wycenił” go na 2,3 mld dolarów, co daje mu 39 miejsce wśród najbogatszych Rosjan (???) - nie Rosjan, a rosyjskich Zydow w Rosji (dopisek 401).

Informacje pochodza ze strony:
http://www.praca.temi.pl/listy-do-redakcji/652-kim-jest-wiaczeslaw-kantor

PRZYJEMNEJ LEKTURY !

Opracowal: 401autobahn


26 Cze 2015 16:29
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Dowody na kryminalną i złodziejską działalność ZYDA D.Tuska i ZYDA J.Rostowskiego (Jan Antony Vincent-Rothfeld)

https://www.youtube.com/watch?v=JTCIV4OjNB8Zbigniew Stonoga wyjaśnia aferę katowicką po uwolnieniu przez CBŚ 14.08.2015r.

https://www.youtube.com/watch?v=u0MiLSOM6QU


01 Paź 2015 04:32
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
240 mln zlotych rocznie dla Żydów polskiego pochodzenia

Izraelska gazeta "The Times of Israel" poinformowala, ze Polska będzie płacić około 50 tysiacom Żydom polskiego pochodzenia zamieszkałym w Izraelu dodatek emerytalny. Umożliwić ma to zmiana przepisów przeprowadzona w maju 2014r. Dodatek wynosiłby około 400 zł miesięcznie (100 euro).


D.Tusk, E.Kopacz, B.Komorowski, A.Duda, J.Kaczynski i niemal wszyscy posłowie poprzedniej kadencji sejmu poparli wniosek o przyznanie żydom emerytury z polskiego budżetu.

Ustawa o kombatantach została przegłosowana w 2014 roku. ZA glosowalo 434 poslow, PRZECIW bylo 2 poslow i nikt nie wstrzymal sie od glosu, a 24 poslow bylo nieobecnych.
Ustawe poparly wszystkie partie polityczne: PO, PiS, SLD i PSL.
W zwiazku z tym, na odszkodowania i emerytury dla Żydów, Polska wyda rocznie 240 mln złotych.


Sebastian Rejak, odpowiedzialny w polskim MSZ za kontakty z diasporą żydowską tak to wyjaśnia:

"…do miesięcznych świadczeń kwalifikuje się każdy mieszkajacy w Izraelu, kto urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny pod okupacją niemiecką bądź też ukrywał się. To samo dotyczy małżonka. To samo dotyczy kolejnej okupacji sowieckiej do roku 1956”.

"Do otrzymania świadczeń kwalifikuje się ten, kto ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, był zmuszony opuścić Polskę lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski, a więc jako dziecko miał udział w ich losach i prześladowaniach”.

Z tego wniosek, ze kazdy Zyd, ktory byl ofiara niemieckiego nazizmu i sowieckiego stalinizmu (do 1956r) w Polsce, otrzyma okolo 400 zl (100 euro) miesiecznie.

Ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu). Brown powiedział, że to wspólna inicjatywa rządu Izraela i Agencji Żydowskiej, która niedawno zamknęła drzwi ze względu na brak funduszy.
- Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem. Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje.


Tu nasuwa sie pytanie: Dlaczego rzad Polski placi Zydom odszkodowania za zbrodnie niemieckie i zbrodnie stalinowskie, z ktorymi Polacy nie maja nic wspolnego ???
Przeciez to jest jawne oszustwo !!!..... a na dodatek w tym oszustwie udzial biora prawie wszyscy poslowie i owczesny rzad D.Tuska na czele z B.Komorowskim.

Co jest grane i komu te qrwy sluza ?!
Dlaczego te zdradzieckie qrwy u wladzy w Polsce nie zadaja odszkodowan od Niemiec i ZSRR (obecnie Rosja) ?!

Informacje pochodza ze stron:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/250-m ... la-2015-12
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... aid=116116
http://www.pch24.pl/polska-sfinansuje-e ... 463,i.html


06 Gru 2015 08:07
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Syn sprzedaje to co Polakom ukradł Żyd Kulczyk.
Grupa Kulczyk Investments, na której czele stoi Sebastian Kulczyk, jeden ze spadkobierców fortuny ojca, pozbyła się 24 mln akcji spółki SABMiller. Wartość transakcji to około miliard funtów, czyli ponad 5,5 mld zł.
Za każdą akcję Kulczyk zgarnął po 41,80 funtów. Łączne wpływy brutto wynoszą więc dokładnie 1 mld 3 mln 200 tys. funtów.
Sprzedany pakiet udziałów Kulczyk Investments to jedynie 1,5 proc. wszystkich akcji międzynarodowego koncernu produkującego piwo i napoje bezalkoholowe z siedzibą w Londynie.
Po rozliczeniu transakcji, Kulczyk będzie posiadać jeszcze drugi taki pakiet akcji. najprawdopodobniej również zostanie sprzedany. W połowie ubiegłego roku Kulczyk Investments wskazywał, że zgodnie z nowo przyjętą strategią, grupa będzie koncentrować się na czterech obszarach: chemii, infrastrukturze, energetyce i nowych technologiach.
Nikt nie pyta Kulczyka skąd "tatuś" miał pieniądze na kupno akcji.

_________________
adm


26 Kwi 2016 15:59
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Żydowski Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Polski na dyrektywę tytoniową
04.05.2016 14:35
Unijny Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Polski dotyczącą zaostrzenia dyrektywy tytoniowej. Sędziowie z Luksemburga uznali słuszność przepisów między innymi zakazujących sprzedaży papierosów produkowanych z Polskiego tytoniu.
Oddalenie polskiej skargi kończy sprawę ze względu na upływające terminy i nie będzie już możliwości złożenia kolejnych skarg dotyczących dyrektywy tytoniowej
Polska zaskarżyła dyrektywę ze względu na zakaz papierosów mentolowych. Rząd, kwestionując zasadność przepisów, wskazywał na istotne konsekwencje gospodarcze i społeczne dla kraju. Polska jest bowiem jednym z największych producentów tytoniu w Europie. Przoduje też w produkcji papierosów mentolowych, a także cienkich, czyli popularnych „slimów”.
Nowa dyrektywa przewiduje przede wszystkim zakaz od 2020 roku sprzedaży wyrobów tytoniowych zawierających tzw. aromat charakterystyczny (w tym papierosów mentolowych) oraz ujednolicenie opakowań i etykietowania wyrobów tytoniowych. Ponadto ustanawia ona szczególne regulacje dotyczące papierosów elektronicznych.
Ucierpi na tym polska gospodarka?
Warszawa argumentowała, że decyzja w tej sprawie nie powinna była zapadać na poziomie unijnym, ale krajowym, bo koszty związane z zakazem sprzedaży papierosów maja charakter lokalny i są ograniczone do wąskiej grupy państw. Sędziowie jednak nie zgodzili się z tą argumentacją, uznali że to problem o wymiarze europejskim i na takim poziomie powinien być on rozwiązywany. Oddalenie polskiej skargi kończy sprawę ze względu na upływające terminy i nie będzie już możliwości złożenia kolejnych skarg dotyczących dyrektywy tytoniowej.
Nowa dyrektywa z 2014 roku dotycząca wyrobów tytoniowych ma na celu likwidację rynku wewnętrznego wyrobów tytoniowych oraz wypełnienie przez UE obowiązków wynikających z ramowej konwencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o ograniczeniu użycia tytoniu.

_________________
adm


04 Maj 2016 15:37
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Żydowska mafia okupująca Polskę, wykorzystując Policję Państwową, zabiera komputery które pobierają koszerne pliki, to już jest faktyczna okupacja Syjonistów.
Wraca sprawa nielegalnego pobierania z sieci kiczowatego "filmu" Wkręceni.
Koszerna mafia nie mogąc zarobić na "gniocie" , chce zarabiać na zarekwirowanych komputerach.
Okazuje się, że w tej sprawie dochodzi do rekwirowania komputerów internautów z całego kraju.
Żydowski dystrybutor filmu Wkręceni, wypowiada prawdziwą wojnę internetowym piratom. W całym kraju policja rekwiruje komputery, na które za pomocą sieci Torrent ściągana była kiczowata produkcja.
Przypomnijmy, że w takim przypadku poza pobieraniem pliku dochodzi jednocześnie do jego udostępniania i właśnie ten aspekt jest w "polskim prawie" zabroniony.
Akcja przybiera coraz szerszą skalę – tylko w województwie zachodniopomorskim chodzi tu o 2600 maszyn, w całej Polsce jest to już 40 tys. komputerów zarekwirowanych przez "dzielną policję", która zamiast ścigać bandytów kolaboruje z sitwą propagandową.
Wiele osób uczyniło sobie z nielegalnej dystrybucji naszych filmów stałe źródło dochodów mówi dystrybutor wypocin których za wygórowaną cenę nikt nie ogląda.
Często zdarza się, że ktoś skazany za dystrybucję naszego tytułu po jakimś czasie znów zasiada na ławie oskarżonych, płacze koszerny luzer.

_________________
adm


21 Paź 2016 02:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.