Obecny czas: 23 Cze 2018 11:44


Regulamin forum


Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! ! 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
W pazdzierniku 1989r komisja kontrolna Ministerstwa Finansow poinformowala ministra finansow i vice-premiera L.Balcerowicza, vice-ministra finansow J.Sawickiego, NIK, MSWiA, Senat etc. o nieprawidlowosciach w FOZZ, na co nikt nie zareagowal, poza NIK, ktory zajal sie ta sprawa i wykazal szereg mafijnych powiazan nomenklatury komunistycznej.
W maju 1991r rozpoczelo sie oficjalne dochodzenie sadowe w tej sprawie.

W latach 1989-1990r na koncie FOZZ znajdowalo sie 1 miliard 700 milionow dolarow USA.

Dyrektorem generalnym FOZZ byl Grzegorz Żemek, a jego zastępczynia byla Janina Chim, ktorzy wydawali decyzje w sprawie transferow pieniedzy.
Ich bliskim wspolpracownikiem byl D.Przywieczerski (dyr. Uniwersalu) - poszukiwany listem gonczym; ukrywal sie w USA przez pewien czas i pracowal dla CIA. Gdy wpadl na jego trop Interpol w 2007r to znow gdzies zniknal.

Mechanizm okradania Polski poprzez FOZZ byl prosty.
Panstwowe pieniadze, ktore mialy isc na fundusz obslugi zadluzenia zagranicznego Polski trafialy na prywatne, bezimienne (na haslo lub kod) konta zagraniczne nomenklatury komunistycznej, agentow wywiadu wojskowego i SB, ktorzy nastepnie zakladali i rejestrowali swoje prywatne firmy pod fikcyjnymi nazwami na Antylach, w Austrii, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, USA, Jamajce etc, poprzez ktore rozpoczynali dzialalnosc biznesowa w Polsce, m.inn. Z.Solorz (wlasciciel prywatnej siatki telewizyjnej w Polsce), A.Wroblewski (prezydent firmy Nywig), K.Komornicki, I.Ebbinghouse etc, razem ok 100 fikcyjnych firm "zagranicznych".

Grzegorz Żemek byl oficerem Wywiadu Wojskowego i wspolpracownikiem CIA - informacje podal D.Dastych, rowniez wspolpracownik CIA.
G.Żemek figuruje takze w aktach KGB, jako wspolpracownik.
W 1989r byl kierownikiem finansow odpowiedzialnym za sprawy finansowe polskiego wywiadu wojskowego i transakcje w filii Baku Handlowego w Luksemburgu oraz posiadal specjalny fundusz do wlasnej dyspozycji w wysokosci 170 milionow dolarow USA.

Raport pokontrolny NIK przeprowadzony w Banku Handlowym latach 1991-1992 wykazal straty siegajace ok 10 miliardow dolarow USA, a takze falszowanie dokumentow i nielegalne transakcje finansowe.
W miedzyczasie "nieznani sprawcy" likwidowali kontrolerow NIK i wykradali sporzadzone raporty, pozostajac niewykrytymi do dzis przez ostatnie 20 lat, za prezydentury Walesy (Kohne), Kwasniewskiego (Stolzman) i Kaczynskiego (Kalkstein) i ZYDO-KOMUNO-MASONO-LIBERTYNSKICH koalicji rzadzacych w Polsce.

Oszusci i zlodzieje z Polski mieli takze powiazania z agentami CIA, Mosadu i KGB, o czym wiedzial gen M.Papala, zamordowany w czerwcu 1998r.
Ale na tym nie koniec, poniewaz nici tych powiazan siegaja rowniez do Kwasniewskiego i jego zony Jolanty (aferzystow Polisy i zakladow produkcji Osocza Krwi), do Kulczyka (aferzysty Orlenu) i jego wspolpracownika Zagla oraz Kuny (funkcjonariuszy SB i aferzystow Orlenu), majacych powiazania z "Baranina" (przywodca pruszkowskiej mafii), ktory zlikwidowal b.ministra sportu J.Debskiego (powiazanego z mafia i dzialalnoscia przestepcza), a pozniej rzekomo sam sie powiesil w austriackim wiezieniu etc i lista aferzystow jest bardzo dluga.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest tzw. "polskie prawo" w III RP, ktore po 15 latach od czasu rozpoczecia sledztwa dotyczacego FOZZ, powoduje jego PRZEDAWNIENIE - termin uplywa w listopadzie 2010r.


12 Sty 2010 09:00
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Dawid Dastych (polski zyd) byl agentem komunistycznego wywiadu w latach 1960-1980 w Polsce, a od 1973r byl takze agentem CIA zwerbowanym w Wietnamie.
Swoja dzialalnosc szpiegowska prowadzil jako dziennikarz i korespondent zagraniczny.
Za wspolprace z CIA zostal aresztowany w 1987r i skazany na 8 lat wiezienia – wyszedl w 1990r.
Byl “biznesmanem” i “doradca inwestycyjnym” dla firm zagranicznych w Polsce.
Utrzymuje kontakty z bylymi agentami obcych wywiadow.
Jest wlascicielem David’s Media Agency w Warszawie.
Sprawa E.Mazura jest zaledwie rabkiem tajemnicy dotyczacej wspolpracy nomenklatury komunistycznej z agentura PRL i obcymi wywiadami, ktorzy zdefraudowali miliardy dolarow pieniedzy panstwowych i stali sie wspolwlascicielami polskich fabryk i zakladow oraz setek firm inwestycyjnych z tzw. “obcym kapitalem” w Polsce, prywatnych firm ochraniarskich etc po 1990r, czyli jednym slowem stali sie “kapitalistami w przeciagu jednej nocy”.
Ta grupa liczaca 100-200 tysiecy osob posiada szerokie powiazania i uklady miedzy soba w Polsce, Europie, Izraelu i USA.
W przeciagu ostatnich 20 lat nie rozwiazano wlaciwie i do konca zadnej afery sposrod tysiecy afer, jakie mialy miejsce w Polsce, co swiadczy jak skorumpowany jest aparat wladzy w Polsce i system nie-sprawiedliwosci.
Juz same nazwiska urzedasow panstwowych, jak: Walesa (Kohne), Kwasniewski (Stolzman), Kaczynski (Kalkstein) i dziesiatki tysiecy ich pobratymcow swiadcza kto za tym stoi i kto ma w tym najwiekszy interes.
Podazajac tropem D.Dastycha natrafilem na firme UIT, ktora ma rowniez biura w Amsterdamie (glowne biuro), Luksemburgu, Londynie i Curacao (wyspa na Morzu Karaibskim, “raj podatkowy” i pralnia “brudnych pieniedzy”).
Filia UIT z Curacao zakupila polskie stocznie w Gdyni i Szczecinie, odpowiednio za 288 i 162 miliony zl (razem 449 mln zl).
Wlascicielami stoczni beda ZYDZI !… powiazani z MOSADEM, ARMIA IZRAELSKA i RZADEM IZRAELA, ktorzy prowadza miedzynarodowe “biznesy” poprzez firmy: Sapiens Int’l Corp, Emblaze Group, TTI Telecom – wszystkie firmy sa natury elektroniczno-komputerowej od wdrazania nowych technologii, a nie od budowy statkow.
Najprawdopodobniej chodzi o budowe okretow na potrzeby armii izraelskiej i Polacy beda u zydow parobkami pracujacymi za miske zupy.
Taka oto polityke prowadza rzadzacy zydzi w Polsce – Kaczynski, Tusk etc.
Bez oczyszczenia urzedow panstwowych (prezydenta, sejmu, senatu, ministerstw, wojewodow etc) z zydostwa nie bedzie mozliwe odbudowanie panstwa polskiego, ktore dzialaloby wylacznie w interesie Polski i Narodu polskiego.


12 Sty 2010 09:02
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Cytuj:
powiazan siegaja rowniez do Kwasniewskiego i jego zony Jolanty (aferzystow Polisy i zakladow produkcji Osocza Krwi), do Kulczyka (aferzysty Orlenu) i jego wspolpracownika Zagla oraz Kuny (funkcjonariuszy SB i aferzystow Orlenu), majacych powiazania z "Baranina" (przywodca pruszkowskiej mafii), ktory zlikwidowal b.ministra sportu J.Debskiego (powiazanego z mafia i dzialalnoscia przestepcza),


Kuna i Zagiel sa rezydentami Mosadu na Polske i glownymi animatorami szajki parchatej pt. " Klub Wiedenski "
Jedynie Suwerennosc Polski zapewni likwidacje obcej szumowiny skladajacej sie z koczujacych zlodzieji ktorzy spacyfikowali Polakow.
Wiecej materialow na stronie http://www.kronikanarodowa.com

Fragment ostatniej audycji z udzialem Samoobrony i LPR (ostatniej opozycji w III RP), ktore propaganda zydowska zmiotla z powierzchni Polski po tym jak zaczeli mowic prawde o Zydach.
http://www.kronikanarodowa.com/grunwald ... trwam.html

Ps. Jedyne wyjscie z odwiecznej patologii serwowanej Polsce przez parchata zaraze, jest jejscie z krzyza, powrot do Polskiego Ducha Narodowego, izolacja od spedalalego Zachodu i budowa Suwerennego panstwa w ktorym Polak bedzie traktowany jako Gospodarz a koczownik jak obcy zlodziej bez prawa do glosu.
Haslo Zyd musi trafic do slownika wulgaryzmow i byc uzywane wylacznie w negatywnym kontekscie tak samo jak qrwa, terrorysta , zlodziej , bandyta itp._________________
adm


12 Sty 2010 15:30
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Jak z NFI zniknęło 50 milionów?

Co stało się z pieniędzmi, które przed kilku laty zniknęły z trzech narodowych funduszy inwestycyjnych? Czy Grzegorz Wieczerzak wciąż stara się je odzyskać od swoich byłych współpracowników? Kto stoi za firmą Private Equity Poland, w której zbiegają się wszystkie kluczowe tropy związanego z funduszami NFI wątku afery PZU?

Grube miliony, które ni stąd, ni zowąd rozpłynęły się w powietrzu. Skomplikowana inżynieria finansowa, której rozgryzienie zajmuje prokuraturze całe lata. A w tle krwawe porachunki "białych kołnierzyków". To wszystko w tej sprawie widać jak na dłoni.
Pytania o pieniądze, które przed kilku laty w dziwnych okolicznościach "wyciekły" z trzech narodowych funduszy inwestycyjnych: Siódmego, Zachodniego i Dziesiątego - do dziś nie wiadomo, do czyich kieszeni - sprowokowali nowi świadkowie, którzy pojawili się w badanej przez prokuraturę aferze PZU Życie. Jeden z nich, prywatny detektyw Witold Migoń, potwierdził "Gazecie", że Wieczerzak podejrzany o wyprowadzenie z PZU Życie 180 mln zł (aferę znów bada prokuratura, poprzedni akt oskarżenia sąd zwrócił jej do poprawki) wciąż pośrednio kontroluje niektóre spółki współpracujące z ubezpieczycielem. Np. CLPark wynajmującą PZU Życie nieruchomość.
Drugi nowy świadek, który rozmawiając z "Gazetą", zastrzegł sobie anonimowość, twierdzi, że Wieczerzak, jeszcze przebywając w areszcie, werbował "żołnierzy", którzy pilnowali jego interesów. "Żołnierzem" Wieczerzaka miał być m.in. zamordowany w połowie 2004 r. Piotr Głowala.

Tajne umowy
Wieczerzakowi zapewne nie udało się "upilnować" pieniędzy, w tym pochodzących z funduszy NFI. Nie ma żadnych dowodów, że morderstwo Głowali było częścią porachunków byłych wspólników, ale wygląda na to, że Wieczerzak wciąż walczy ze swoimi byłymi współpracownikami o jakieś pieniądze.
Według ostatniego z cytowanych świadków to właśnie Wieczerzak zlecił podrzucenie w maju 2004 r. paczki amfetaminy prezesowi Siódmego NFI Piotrowi Adamczykowi. Policja stwierdziła, że w paczce był biały proszek, a nie narkotyk. Adamczyk już wiele miesięcy temu twierdził, że Wieczerzak go prześladuje. - Wieczerzak groził nam, że jeśli nie dostanie kontrolnego pakietu udziałów w jednej z naszych spółek, przekaże do prokuratury dokumenty na temat nadużyć w NFI - twierdził w rozmowie z "Gazetą", dodając, że groził mu nie tylko Wieczerzak, ale i Głowala.
Wiemy, że w jednym z SMS-ów adresowanych do Adamczyka Głowala napisał: "Znalazłem tajne umowy, czy mam je oddać Panu, Panie Piotrze, czy od razu prokuraturze?". Dziś Adamczyk twierdzi, że nie wie, o jakie pieniądze chodziło Głowali oraz Wieczerzakowi, a sprawę zgłosił na policję. Nie wiadomo też, jakie tajne umowy miał na myśli Głowala, szantażując Adamczyka.
W swoich zeznaniach przed sądem były prezes PZU Życie wielokrotnie sugerował, że ktoś zagarnął z NFI przynajmniej 50 mln zł. I dowodził, że w całej operacji kluczową rolę miała odegrać tajemnicza spółka Private Equity Poland (PEP).

Richard MacLellan - skarbnica tajemnic
Private Equity Poland to firma, która w latach 2001-02 - gdy Wieczerzak był już w areszcie - zajmowała się zarządzaniem majątkiem trzech funduszy: Siódmego, Dziesiątego i Zachodniego. W tym czasie pomiędzy funduszami a różnymi spółkami dochodziło do dziwnych transakcji, na których fundusze zwykle traciły.
Początkowo z różnych źródeł dochodziły informacje, że PEP jest zdalnie kontrolowany przez Wieczerzaka. Później - że domniemani wspólnicy Wieczerzaka, z których najznaczniejszymi mieli być biznesmen Janusz Lazarowicz (dziś prezes Zachodniego NFI) oraz prawnik Andrzej Wyglądała, usamodzielnili się i przejęli po nim finansową schedę.
Dziś do PEP nikt się nie przyznaje. Jej formalnym właścicielem jest holenderska firma Grohae Investment. Z kolei główny udziałowiec owego Grohae to bliżej nieznana spółka Oxbridge zarejestrowana w raju podatkowym na wyspie Man. Ta ostatnia ma być kontrolowana przez obywatela Monako Richarda MacLellana. Sprawdzić tego nie sposób, bo raje podatkowe nie udostępniają nikomu informacji o zarejestrowanych tam spółkach i ich właścicielach.
Wiele wskazuje, że to właśnie MacLellan jest kluczem do odpowiedzi na pytanie, o jakie pieniądze Wieczerzak kłóci się dziś ze swoimi byłymi współpracownikami. Co ciekawe, prokuratura do tej pory nie zdołała odnaleźć ani tym bardziej przesłuchać obywatela Monako. Zdaniem sądu, który zwrócił sprawę Wieczerzaka do poprawki, prokuratura popełniła poważny błąd, nawet nie próbując go namierzyć w Monako. Sam Wieczerzak we wczorajszej rozmowie z "Gazetą" zbagatelizował rolę MacLellana. - To był zwykły pośrednik finansowy. Pieniądze są w kieszeni panów Lazarowicza, Wyglądały... Są na to mocne dowody - stwierdził Wieczerzak.

Grzegorz Wieczerzak i koledzy z PEP
Były prezes PEP Robert Muraszko (do zarządu firmy wszedł w listopadzie 2002 r.) w rozmowie z "Gazetą" zdecydowanie zaprzeczył, by ta spółka miała cokolwiek wspólnego z Wieczerzakiem. Nie powiedział jednak, kto tak naprawdę rządzi w PEP. A więc i do czyjej kieszeni powędrowały pieniądze "wypompowane" w latach 2001-02 z trzech NFI. Wieczerzak w swoich zeznaniach przed sądem nie ma wątpliwości - za niejasne transakcje wokół NFI obwinia wyłącznie PEP i ludzi z nią powiązanych. Zaś on sam ma być czysty jak łza.
Jednak co do jego linii obrony można mieć spore wątpliwości - wśród głównych rozgrywających w PEP aż roi się od znajomych i byłych współpracowników Wieczerzaka. Janusz Lazarowicz, który grał pierwsze skrzypce przy przejmowaniu kontroli nad PEP (niedługo przed aresztowaniem Wieczerzaka), później przez pewien czas był szefem rady nadzorczej PEP, zaś Andrzej Wyglądała - pełnomocnikiem firmy Grohae, bezpośredniego właściciela PEP. W zarządzie PEP zasiadał również prezes Siódmego NFI Piotr Adamczyk.
Sąd, zwracając w ubiegłym roku prokuraturze do uzupełnienia sprawę PZU, w uzasadnieniu napisał, że "w firmie Private Equity Poland zatrudnionych jest lub pełni funkcje zadziwiająco dużo osób wcześniej pracujących z Grzegorzem Wieczerzakiem".
Z uzasadnienia jasno też wynika, iż niektórzy świadkowie w procesie Wieczerzaka - Adam Krynicki (w latach 2002-03 współpracownik Lazarowicza, a później członek zarządu Zachodniego NFI) oraz sam Lazarowicz - potwierdzili fakt jego znajomości z domniemanym właścicielem Grohae Richardem MacLellanem.

Niewidzialna pępowina
O tym, że Wieczerzaka, Lazarowicza i Wyglądałę łączyła przez pewien czas niewidzialna pępowina wspólnych interesów, świadczą przepływy pieniędzy pomiędzy PEP a Wieczerzakiem już po jego aresztowaniu. Według "Rzeczpospolitej" to właśnie z PEP pochodziło prawdopodobnie 2 mln zł na kaucję, którą rodzina Wieczerzaka wpłaciła, gdy opuszczał on więzienie. Mamy też dokumenty, z których wynika, że PEP wykupiła wierzytelności Stadniny Plękity reprezentowanej przez ojca Wieczerzaka Michała. To poszlaki potwierdzające, że przynajmniej przez kilka miesięcy po aresztowaniu Wieczerzak miał wpływ na poczynania PEP.
A i dziś wciąż rości sobie do tej spółki jakieś prawa. Wiemy, że w maju 2004 r. osobiście pojawił się w kancelarii mec. Wyglądały. "Zrobił awanturę asystentce, wykrzykując, że Wyglądała ukradł mu spółkę Grohae. Nie chciał wyjść z kancelarii. Opuścił ją dopiero po zagrożeniu wezwania ochrony" - czytamy w notatce, którą otrzymaliśmy od prezesa Piotra Adamczyka. Kilka dni później Wyglądała ponownie spotkał się z Wieczerzakiem. Ten zażądał oddania mu dwóch innych spółek. "Otrzymał odpowiedź, że nikt mu nie jest nic winien i nic nie otrzyma" - czytamy w tej samej notatce. Przypomnijmy, że wcześniej Adamczyk wspominał też o jakichś tajnych umowach, których ujawnieniem szantażował go przed swą śmiercią Piotr Głowala.
Z wszystkich tych relacji wyłania się teza, że MacLellan, domniemany właściciel Grohae, tylko na początku był lojalny wobec Wieczerzaka, a później go zdradził. Wieczerzak jest przekonany, że na rzecz Wyglądały i Lazarowicza.

Skarbonka Wieczerzaka?
Niczym pytia milczy Janusz Lazarowicz, który dziwnym trafem pojawił się w pobliżu NFI mniej więcej w tym samym czasie, kiedy funduszami interesował się Wieczerzak i kierowane przez niego PZU Życie. Lazarowicz był wówczas prezesem firmy Raiffeisen Investment Poland (RIP), inwestycyjnej odnogi znanego austriackiego banku. To właśnie RIP wyłożył pieniądze na przejściowy zakup PEP od grupy prywatnych inwestorów, w tym biznesmena Macieja Radziwiłła (wtedy jeszcze PEP nosiła nazwę BRE Private Equity).
Czy był to wstęp do przejęcia PEP przez PZU Życie? Tak twierdzą dwa niezależne źródła, z którymi rozmawialiśmy. Ale do transakcji nie doszło. Wieczerzak szybko bowiem trafił za kraty, zaś PEP zamiast do PZU Życie - w ręce Grohae i MacLellana. Nie wiadomo, ile zapłacił MacLellan i skąd miał pieniądze. Animator tej transakcji Janusz Lazarowicz przesiadł się z RIP na intratne posady w NFI i PEP. Zaś sama PEP, o czym piszemy wyżej, przeprowadziła kilka transakcji wspomagających interesy siedzącego już w więzieniu Wieczerzaka.
W dokumentach, do których dotarliśmy, sąd wytyka prokuraturze, że nie przeszukała nawet siedziby RIP, by odnaleźć tam jakieś dokumenty dotyczące tajemniczego przejmowania PEP przez RIP, a potem przez Grohae i MacLellana.

Oxbridge, Midori, TDI, Be4...
Wieczerzak w czasie swojego procesu twierdził, że w latach 2001-02 przez spółki MacLellana przechodziły pieniądze, które później rozpłynęły się w powietrzu. Dziś jedynym po nich śladem są pretensje Wieczerzaka do Wyglądały i Lazarowicza.
Wieczerzak twierdzi, że w 2001 i 2002 r. spółka Oxbridge związana z MacLellanem intensywnie handlowała akcjami NFI. Kupowała na giełdzie tanio, a sprzedawała po kilku miesiącach drogo. Giełda szemrała, że własne akcje odkupywały od Oxbridge po zawyżonych cenach same NFI. Fundusze nie musiały się tłumaczyć z tych transakcji, bo każda z osobna miała niewielką wartość, zaś giełda wymaga ujawniania kupujących i sprzedających tylko w przypadku dużych transakcji.
W zeznaniach Wieczerzaka pojawiają się też inne nazwy firm, które brały udział w niejasnych transakcjach: TDI, Midori 19 czy Be4. Ta ostatnia jesienią 2003 r. systematycznie skupowała od inwestorów giełdowych akcje Siódmego NFI, płacąc po 2-3 zł (skupiła ich ponad 40 proc.). W kwietniu 2004 r. sam Siódmy NFI ogłosił, że odkupi te akcje po... 10 zł. Be4 zrobiła więc złoty interes. Udziałowcami Be4 w tamtym czasie byli m.in. Andrzej Wyglądała i Piotr Adamczyk. Przypomnijmy, że ten ostatni był jednocześnie prezesem Siódmego NFI.
Kiedy sprawa się wydała, zarząd Siódmego wydał oświadczenie, w którym napisał, że nie ma mowy o żadnym wycieku poufnych informacji do Be4.
W 2002 r. dziwnym transakcjom wokół trzech NFI przyglądała się Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Fundusze musiały zapłacić po 100 tys. zł kary za to, że w niewystarczającym stopniu informowały o zmianach w swoich akcjonariatach.

Gdzie jest 50 milionów?
Według Wieczerzaka Oxbridge i spółki z nim powiązane do końca 2002 r. (a więc do czasu, gdy Private Equity Poland przestała zarządzać majątkiem trzech funduszy) wyprowadziły z NFI ponad 50 mln zł. Czy to wiarygodne szacunki? Nikt poza samym Wieczerzakiem ich nie potwierdził. "Roszczenia" Wieczerzaka wobec byłych współpracowników są trudne do wycenienia. Przypomnijmy, że od Adamczyka domagał się zwrotu jakichś spółek związanych z NFI. Niewykluczone, że chodzi o wspomnianą wyżej Be4 mającą wciąż prawie połowę akcji Siódmego NFI (o wartości ok. 15 mln zł). Od Wyglądały i MacLellana żądał oddania mu spółki Grohae.
Dziś prokuratura zarzuca Wieczerzakowi, że za pośrednictwem Głowali groził też Lazarowiczowi. Z naszych informacji wynika, że od niego domagał się zwrotu miliona dolarów "za rozliczenia z tytułu uprzednio prowadzonej działalność". Według prokuratury pierwsze groźby miały dotrzeć w lutym 2003 r., gdy Wieczerzak jeszcze był w areszcie. Ustały w maju 2004, tuż po śmierci Piotra Głowali. W najbliższych dniach do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Sam były prezes PZU Życie powiedział nam wczoraj, że spodziewa się tego oskarżenia, choć oddala zarzuty. - Prokuratura oparła się tylko na zeznaniach Lazarowicza. A przecież ma nagrania, z których wynika, że to on groził przez telefon Głowali i mnie, a nie na odwrót - powiedział Wieczerzak.
Wciąż bez odpowiedzi pozostaje jednak najważniejsze pytanie: w którym momencie uczestnicy gry tak naprawdę się poróżnili? Pewne jest tylko to, że od 2003 r. PEP nie zarządza już trzema NFI. Umowy zostały rozwiązane przez... same fundusze, a więc m.in. Lazarowicza (szef Zachodniego) i Adamczyka (prezes Siódmego).

Kilkadziesiąt wątków do zbadania
Rozliczenia Wieczerzaka z Wyglądałą i Lazarowiczem bada warszawska prokuratura apelacyjna w ramach tzw. wątku działania na szkodę NFI. W ostatnim roku (po zwrocie sprawy z sądu) prokuratura gromadziła dokumenty dotyczące "podejrzanych" spółek, np. Unillo, TDI, Oxbridge. Nie powołała jeszcze biegłych do zbadania tych transakcji. - Na obecnym etapie prokuratura nie będzie informowała o ustaleniach w tym wątku - poinformowała "Gazetę" prok. Elżbieta Gielo, gdy zapytaliśmy np. o to, czy dotarła już do MacLellana.
W warszawskiej prokuraturze apelacyjnej toczy się w tej chwili pięć śledztw dotyczących PZU i PZU Życie oraz m.in. Grzegorza Wieczerzaka (prezesa PZU Życie w okresie od 1998 r. do kwietnia 2001). - Sprawa FOZZ to drobiazg - komentuje przede wszystkim skomplikowany charakter tych śledztw jeden z prokuratorów. Dzielą się one bowiem na kilkadziesiąt wątków, np. niegospodarność, poświadczanie nieprawdy w dokumentach, dokonywanie uszczupleń podatkowych, kupowanie nieruchomości ze szkodą dla PZU Życie, nietrafione inwestycje w papiery wartościowe, podejrzane pożyczki, działanie na szkodę NFI, transfer 930 tys. dol. do banku na wyspie Jersey itp. Akta tych spraw liczą łącznie ponad tysiąc tomów, a załączniki (dokumenty) kilkaset tysięcy kart. W trzech z pięciu śledztw zarzuty przedstawiono Wieczerzakowi oraz kilkudziesięciu innym osobom.

Dlaczego Wieczerzak do NFI wchodził
Utworzone w końcu lat 90. narodowe fundusze inwestycyjne miały być kołem zamachowym polskiej gospodarki. Akcjonariuszami NFI mieli zostać zwykli zjadacze chleba. Prawo do jednej akcji każdego z 15 funduszy przysługiwało każdemu, kto wcześniej odebrał za 30 zł i zdematerializował Powszechne Świadectwo Udziałowe. Większość "obdarowanych" obywateli szybko pozbyła się swoich PŚU (ceny dochodziły do 200-300 zł za sztukę) i po kilkunastu miesiącach okazało się, że w NFI karty rozdają różnego rodzaju grupy instytucji finansowych, które skupiły największe pakiety akcji. Inwestorom finansowym nie zależało na rozwijaniu przedsiębiorstw wniesionych przez państwo do NFI. Zamiast restrukturyzować je i inwestować, sprzedawały akcje lub likwidowały, by mieć w kasie żywą gotówkę. A skarb państwa, który zachował mniejszościowe udziały w każdym NFI, nie miał na to większego wpływu.
Główni udziałowcy NFI konsolidowali fundusze w grupy, nad którymi tworzyli "czapki" w postaci mało przejrzystych firm zarządzających. Pomiędzy NFI zostały zbudowane powiązania krzyżowe i zależności kapitałowe, które pozwalały konsolidować działalność funduszy wokół wspieranej przez nie firmy zarządzającej.


17 Sty 2010 03:36
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Statut Kaliski
Statut kaliski, statut nadany Żydom przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego 16 sierpnia 1264 roku w Kaliszu.

Statut stał się bazą dla położenia Żydów w Polsce, a w późniejszym czasie do powstania także częściowo autonomicznej wspólnoty żydowskiej w Polsce. Zagwarantował on Żydom istnienie sądów żydowskich i osobnych sądów dla spraw, w których brali udział zarówno Żydzi, jak i chrześcijanie.
Dodatkowo zapewniał on wolność osobistą i bezpieczeństwo Żydom, włączając w to swobodę wyznania, podróżowania i handlu. Postanowienia statutu zostały potwierdzone przez Kazimierza Wielkiego w 1334, Kazimierza Jagiellończyka w 1453 i Zygmunta Starego w 1539.

1. Kiedy jest sprawa przeciwko żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym żydem.

2. Kiedy chrześcijanin pozywa na żyda o zastaw, żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy żyd przysięgą się uwolni.

3. Kiedy chrześcijanin utrzymuje, że na zastaw od żyda mniej pieniędzy otrzymał, aniżeli żyd teraz żąda, żyd przysięgą dowód złoży.

4. Kiedy żyd, nie mając świadków, utrzymuje, że chrześcijanin zastaw wypożyczył chrześcijanin się odprzysięże.

5. Prócz rzeczy kościelnych i krwią zabarwionych wolno żydom wszystko brać w zastaw.

6. A gdyby zastaw jaki był kradziony, żyd się odprzysięże, że o kradzieży nie wiedział, a chrześcijanin winien mu kapitał na zastaw ten wypożyczony z procentem zapłacić.

7. Kiedy zastaw chrześcijanina przez ogień lub kradzież u żyda zginie, żyd od nalegającego chrześcijanina.

8. Żydzi w sporach swoich (tj. między sobą) wyłączeni są spod sądów miejskich; zostają pod opieką króla lub wojewody.

9. Za zranienie żyda, słuszna kara i koszta kuracji.

10. Za zabicie żyda słuszna kara i konfiskata majątku.

11. Za uderzenie żyda kara zwyczajna w kraju.

12. Żydzi ceł większych od mieszczan nie płacą.

13. Od przewożonych zmarłych nic nie płacą.

14. Chrześcijanin niszczący cmentarz oprócz kary zwyczajnej majątek traci.

15. Rzucający kamieniem na szkołę żydowską odda wojewodzie dwa funty pieprzu.

16. Gdy żyd u swojego sędziego ulegnie karze, która się wandel nazywa, zapłaci mu funt pieprzu. (Wandel: wina pieniężna).

17. Gdy żyd raz i drugi od swego sędziego zapozwany, nie stawi się, zapłaci karę zwyczajną, gdy się trzeci raz nie stawi zapłaci karę stosunkowo wyższą.

18. Za zranienie żyda, żyd płaci karę zwyczajną.

19. Przysięga na dziesięć przykazań nie powinna być żydowi naznaczoną, tylko o wartość przechodzącą szacunek 50 grzywien srebra, a w mniejszych rzeczach przed szkołą przysięgać będzie.

20. Gdyby dowodów nie było, kto zabił żyda my żydom damy przeciw podejrzanym prawną opiekę.

21. Za gwałt na żydzie wyrządzony, chrześcijanin będzie karany podług prawa ziemskiego.

22. Sędzia żydowski żadnej sprawy przed sąd nie wytoczy, jeżeli do tego przez skargę strony spowodowany nie będzie.

23. Gdy chrześcijanin odbierze dany żydowi zastaw, a procentu nie zapłaci w ciągu miesiąca, przybywa procent od procentu.

24. U żyda nikt na kwaterze być nie ma.

25. Nie wolno jest żydom wypożyczać pieniądze na dobra nieruchome.

26. Odwodzenie dziecka żydowskiego, jako kradzież uważane będzie.

27. Zastaw gdy rok i dzień u żyda pozostaje, staje się jego własnością.

28. W dnie świąt swoich, żydzi nie mogą być przymuszani do oddawania zastawu.

29. Zastawy od nich gwałtem biorący ściągnie na siebie karę.

30. Nie wolno żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej.

31. Występki żydów w ich szkołach sądzone być mają.

32. W jakiej monecie żyd pożyczał, w takiej żądać może oddania długu z należnym procentem.

33. Konie żydzi w zastaw tylko we dnie brać mogą.

34. Mincarzom nie wolno chwytać żydów pod pretekstem, że fałszują pieniądze.

35. W gwałcie nocnym sąsiedzi żydowi pomoc dać winni pod kara 30 szelągów.

36. Wolno jest żydom wszystkie towary kupować, chleba i innych żywności dotykać się.

p.s.
Czytelnikom chce zwrocic uwage na fakt, ze autorami statutu kaliskiego byli ZYDZI.
W wielu punktach tego statutu wyraznie widac, ze zydzi mieli wiecej praw niz sami Polacy i kary wobec Polakow byly srozsze niz wobec zydow.
Z tego wyplywa kolejny wniosek, ze wladcy Polski byli pociagani za sznurki przez zydow, niczym pajace, a to swiadczy, ze dzialali razem z zydami na szkode Polski i Narodu polskiego.


30 Sty 2010 07:53
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Cytuj:
Z tego wyplywa kolejny wniosek, ze wladcy Polski byli pociagani za sznurki przez zydow, niczym pajace, a to swiadczy, ze dzialali razem z zydami na szkode Polski i Narodu polskiego.

Zrodlem azjatyckiej infekcji , jest azjatycka sekta zainstalowana w miejsce Polskich tradycji i Polskiego Ducha.
Patrzac na poczet krolow Polskich namalowanych przez parcha Jana Matejke, ktory do zludzenia przypomina kneset zydowski, mlody Polak "uczacy" sie historii Polski, dostaje dawke parchatej indoktrynacji.
Prosto ze "szkoly" w ktorej wciskano kit o sniadych "nadludziach" , student idzie na religie , gdzie sie dowiaduje ze Bog Jahwe wybral parchate scierwo do gnebienia Gojow i nalezy uszanowac wole "Boga".
Programowe zdebilanie Polakow , przy jednoczesnym zniszczeniu Polskich tradycji Narodowych , musialo w koncu przyniesc skutek w postaci proparchatych ustaw i tzw. "praw" na mocy ktorych Polak byl zawsze dewaluowany do poziomu barana przez skundlona wladze.
Dzisiaj gdy pozornie zyjemy w normalnych warunkach , sytuacji nie odbiega od sredniowiecza , bo za pieniadze Polskich podatnikow, w calym majestacie "prawa", jestem scigany przez stado azjatyckich kundli za obrone Polskiej Racji Stanu, podczas gdy Zydzi panosza sie w mojej Ojczyznie jak we wlasnym folwarku.
Najpierw nalezy uwolnic Polskiego Ducha z niewoli sekt azjatyckich, a nastepnie rozpoczac proces dezynfekcji azjatyckiej zarazy, na plaszczyznie politycznej i religijnej.
Polski Narod musi wstac z kolan i podjac walke o Rodzine i Rodakow.

Proponuje przejzenie kilku ciekawostek z historii wladzcow Polski, z ktorych wynika ze od czasu pedala Mieszka I ktory oddal Polske w zamian za czeska cipke, az do chwili obecnej Polska jest pod kontrola obcych kundli.
Koronacji dokonywal zawsze "swiety Mikolaj" z Watykanu, a zatem tylko politycznie poprawny sniady kundel , mogl byc Polskim Krolem.
Przegladajac te wypociny, mam ochote na puszczenie pawia, poniewaz albo ktos sobie robi jaja z polskiej historii , albo faktycznie Polska zawsze byla pod panowaniem kolorowych qrew azjatyckich recznie sterowanych przez Watykan.
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adcy_Polski

_________________
adm


05 Lut 2010 12:47
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Informacje podawane w Wikipedii sa pisane z punktu widzenia poprawnosci politycznej i wiele znajdujacych sie tam opisow nie pokrywa sie z prawda i ja nie mam na to wplywu.
Ja moge jedynie potwierdzic to co pisalem poprzednim razem, ze w ciagu ponad 1000-letniej historii panstwa polskiego tylko nieliczni wladcy Polski dzialali w polskim interesie narodowym.
Wejscie Polski w jakikolwiek uklad stwarzalo uwarunkowania i zobowiazania wobec kogos/czegos i wynikalo z panujacych warunkow/sytuacji w danym okresie czasu i tego juz nie mozna zmienic.
Mozna jedynie dokonac weryfikacji wydarzen historycznych w celu ukazania prawdziwego obrazu wydarzen minionego okresu w oparciu o autentyczne zrodla i ich analize.
Wiem tez o tym, ze znajomosc prawdy historycznej ma duzy wplyw na charakter i postepowanie czlowieka oraz ksztaltuje jego psychike od najmlodszych lat szkolnych i tu szczegolnie trzeba uwazac przy dzieciach uczacych sie historii Polski, zeby nie wychowac glabow, ale nauczyc ich samodzielnego myslenia i prawidlowej oceny sytuacji, co w efekcie uczyni spoleczenstwo bardziej swiadomym, ale na to potrzeba srodkow i czasu.


05 Lut 2010 19:34
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Mysle ze zabawa w szczegoly nie ma uzasadnienia w obliczu lawiny faktow przemawiajacych za tym ze Zydzi sa Dziecmi Diabla.
Weryfikacja powinna przebiegac na linii pro i antyzydowski, a zatem wszystkie osoby wypowiadajace sie pozytywnie na temat Zydow , musza zniknac razem z Zydami.
Reszta to strata czasu i demagogia ktora zawsze wygra Zyd , jako diabelski krasomowca rodem z piekla.

Jedynym prawem i przewodnikiem czlowieka na ziemi jest Jezus Chrystus ktory mowil do Zydow w ew. sw. Jana rozdz. 8, cyt:

" 42 Rzekł do nich Jezus: "Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście".

Izabela Bohdziewicz do zludzenia przypominajaca Lune Bristigerowa (mordowala Polskich ksiezy katolickich) , nalezy do grona qrew w togach prokuratorskich , ktorzy okradaja Polakow w calym majestacie "prawa"
Procesy jak za czasow PRL, wytrzepane z koszernych kutasow oskarzenia i katowanie Polakow za obrone Polskiej Racji Stanu, to proceder ktory musi byc przerwany, zanim to scierwo nie zniszczy calego Polskiego Narodu.


Naturalnie Izabela Bohdziewicz to nie jest ta sliczna Slowianka na zdjeciu, tylko bladz w todze prokuratora, ucharakteryzowana na francuskiego pedala wewnatrz materialu filmowego.

Dla porownania "sprawiedliwosci" w III RP pokaze przyklad jak parchata swinia z TVN wklada Polska Flage w gowno i sedzie nie widzi w tym nic zlego.

_________________
adm


06 Lut 2010 09:26
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Czytelnicy forum Suwerennosc wiedza o tym, ze dlug Polski wynosi ponad 250 miliardow dolarow USA i doprowadzily do tego zydo-komuno-masono-libertynskie rzady od 1990r przez kolejne 20 lat.
Czytelnicy moga nie znac szczegolow w jaki sposob nie-polskie tylko POLSKOJEZYCZNE RZADY w Polsce finansuja tak wielki dlug oraz rosnacy deficyt budzetowy za co zaplaci POLSKI PODATNIK czy mu sie to podoba czy nie, nawet ten, ktory olewa wybory i niczym sie nie przejmuje, a jednak tez dostanie po dup*e.

Otoz oprocz wyprzedazy polskiego majatku narodowego, ktory przechodzi glownie w ZYDOWSKIE i NIEMIECKIE LAPY, rzad wydaje (emituje) BONY SKARBOWE oferujac potencjalnym nabywcom ATRAKCYJNY ZYSK (oprocentowanie) w granicach 6-8% rocznie.
Rzad w Polsce gwarantuje tak wysokie oprocentowanie calym majatkiem Panstwa polskiego i w ten sposob chce zapewnic potencjalnych nabywcow, ze jest wyplacalny.
Kto kupuje takie BONY SKARBOWE ?
Na pewno nie POLSCY NEDZARZE I BIEDOTA, ktorzy WEGETUJA na NEDZNYCH PENSJACH I EMERYTURACH i takich jest ponad polowa w Polsce, poniewaz wartosc minimalna zakupu takiego "bonu skarbowego" wynosi 100 tysiecy zlotych, czyli ze trzeba miec 100 tysiecy zlotych, zeby moc kupic bon skarbowy panstwa.
W ten sposob rzad pozycza pieniedzy jakich mu brakuje do realizacji planow ustalonych przez rzad, niezaleznie czy dzialania rzadu sa zgodne z polskim interesem narodowym czy tez nie, w tym na splacenie odsetek od 250 miliardow dolarow dlugu, a to oznacza, ze nastepne pokolenia Polakow beda splacac dlugi POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW U WLADZY W POLSCE - ZYDOW, KTORZY CZERPIA Z TEGO NAJWIEKSZE KORZYSCI, bo Narod polski jest w tym przypadku na straconej pozycji i dotyczy to wszystkich Polakow zamieszkalych w Polsce, ktorzy podlegaja pod tamtejsze przepisy podatkowe.


Jak to wyglada w liczbach ?
Polska potrzebuje prawie 200 miliardow zlotych w 2010r, ktore beda kosztowac polskiego podatnika dodatkowe 12-16 miliardow zlotych odsetek (interesu od pozyczki), razem 212-216 miliardow zlotych, w przyblizeniu 70 miliardow dolarow USA, czyli ze wzrosna dlugi Polski o kolejne 70 mld dolarow do zawrotnej sumy ponad 320 miliardow dolarow.
A jak to wyglada w innych krajach Unii Jewro-pejskiej ?
Francja potrzebuje 454 miliardy Euro do sfinansowania deficytu i dlugu - najwiekszy w Europie !
Wlochy potrzebuja 393 miliardy Euro.
Niemcy 386 miliardow Euro.
Wielka Brytania 279 miliardow Euro, etc.

Kraje starej UE (16 panstw) potrzebuja lacznie 2.2 bilionow Euro pozyczki ! ! !
ZYDOWSCY LICHWIARZE TYLKO CZEKAJA NA TAKIE MOMENTY.


27 Lut 2010 00:07
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: ZYDOSTWO OKRADA POLSKE I POLAKOW ! ! !
Roszczenia żydowskie – bezpodstawne !

Układ między rządem PRL a rządem USA dotyczący roszczeń obywateli USA.

Poniżej przedstawiam w załączeniu tzw. umowę indemnizacyjną, zawartą 16 lipca 1960 roku w Waszyngtonie między rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki, dotyczącą uregulowania roszczeń obywateli amerykańskich wobec państwa polskiego z tytułu przejęcia przez Polskę ich mienia w drodze nacjonalizacji, albo w inny sposób.
Z tej umowy wynika, że Polska zapłaciła rządowi USA 40 mln dolarów w 20 rocznych transzach, w zamian za co rząd USA przejął na siebie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się w art. IV tej umowy, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych roszczeń wysuwanych wobec Polski z tego tytułu przez obywateli amerykańskich.
Niestety postępowanie rządu Stanów Zjednoczonych, który bądź to bezpośrednio – przez deklaracje sekretarzy stanu – obecnie JE Hillary Rodham Clinton – oraz interwencje ambasadorów – obecnie JE Lee Feinsteina – bądź to pośrednio – poprzez popieranie wystąpień przedstawicieli żydowskich organizacji „przemysłu holokaustu” do rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz wspieranie skierowanej m.in. na uzyskanie od Polski „rekompensat” na rzecz wspomnianych organizacji działalności żydowskiej loży B’nai B’rith – postępuje w sposób całkowicie sprzeczny ze wspomnianym art. IV umowy z 1960 roku.
W świetle postanowień tej umowy, żądania, jakie pod adresem Polski wysuwają mające siedzibę na terenie USA i kierowane przez obywateli Stanów Zjednoczonych żydowskie organizacje „przemysłu holokaustu”, mają wszelkie znamiona usiłowania przestępczego wyłudzenia od Rzeczypospolitej Polskiej 65 miliardów dolarów i jako takie powinny być ścigane przez prokuraturę.
Osobną sprawą jest ukrywanie przed polską opinią publiczną umów indemnizacyjnych – w tym również załączonej umowy – przez rządy Rzeczypospolitej Polskiej.
Ukrywając przed polską opinią publiczną fakt istnienia tych umów oraz ich treść, kolejne rządy Rzeczypospolitej Polskiej próbują uniknąć odpowiedzialności za zaniechanie wydania rozporządzeń, umożliwiających obywatelom polskim uzyskanie restytucji lub odszkodowań za znacjonalizowane mienie.


24 Wrz 2010 01:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.