Obecny czas: 21 Maj 2018 22:42

Regulamin forum

Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1875 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 188  Następna
 Temat tygodnia. 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Post Temat tygodnia.
W tej rubryce będziemy umieszczać najważniejsze tematy bieżące.
Aktualne tematy są publikowane na końcu listy w ostatnich rubrykach pod najwyższym numerem znajduje się strona z aktualnymi temetami.
Pozostałe forum są zamknięte ale można pisać na prywatną pocztę lub po zalogowaniu się na Polskim forum pod adresem-
viewforum.php?f=37
Konkretne artykuły będą umieszczane na forum.
Po prawej stronie planszy -idź do strony- jest przejście do wyższych numerów.
Należy kliknąć najwyższy ostatni numer , najwyższy jest tematem bieżącego tego tygodnia.

28 Gru 2011 09:29

Post Re: Temat tygodnia.
Mysle ze temetem tygodnia moze byc koncepcja utworzenia nowej telewizji w Polsce.
Oczywiscie dla mnie jako dziennikarza jest to wazne ale nie wszystkich interesuje telewizja.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfs_tJ0 ... _embedded#!

02 Sty 2012 14:39
Administrator
Awatar użytkownika

Z przykrością stwierdzam że źle ocenił Pan ważność tematu ponieważ mamy tu do czynienia ze zwykłym "biznesmenem" który ma pomysł na to jak kolejny raz wydymać Polaków.
Najpierw należy ocenić czyny, potem wygląd , następnie antropologię kognitywną i dopiero na końcu promować cwaniaka .
Jakie tematy chce poruszać facet który pracował w telewizji Niemieckiej i ma wyprany mózg żydogermańską propagandą.
Dla mnie jest to pospolita piąta kolumna sponsorowana przez Tuska i Merkel jako niby alternatywna "polska" telewizja.
Szkoda czasu na takie brednie i lepiej pomyśleć co będzie po ataku na Iran.

Moim zdaniem głównym tematem Nowego Roku powinny być przygotowania "demokratów" Syjonistycznych do ataku na Iran.
Nie musicie się ze mną zgadzać ale już czuję smród podpalanych lontów.
http://www.youtube.com/watch?v=yq1W__0dsq4
http://www.youtube.com/watch?v=DhOfJW1tA4Y

02 Sty 2012 17:43

"Telewizja Spoleczna RP " - a coz to takiego ,co to za nowy twor ?
Zgadzam sie z tym,ze Polakom potrzebna jest POLSKA TELEWIZJA ale wezmy pod uwage to jakie to spoleczenstwo dzisiaj zamieszkuje Polske !

Ostatnie wybory wykazaly,ze mamy dwie Polski i to dwojakiej "jakosci" Polakow (tych przez duze i male P/p),mamy dwie Polski a raczej Polske i Polin cos na wzor Izrael II,nazwane chocby Polska A i B.
Dwie Polski - bogatych i biednych -wsrod bogatych nie widze Polakow ,co najwyzej srednio zamoznych i gospodarnych .
Biednych widze bardzo duzo i przyszlych biednych,ktorym beda zabierac domy i ziemie za lichwiarskie haczyki bankowe,za naiwnosc i latwowiernosc !

Wiec o co tym razem chodzi,przeciez temu sluzy istniejaca jeszcze telewizja publiczna ,czyzby ona byla jeszcze ta stara komunistyczna,komuchom sluzaca i trzeba ja przepoczwarzyc ???

Czy pan Andrzej Warchalowski to Polak z obojga rodzicow i chce nam "przez niemcy" zakladac kolejna telewizyjna tube z personelem liczacym (jak sam sie wypowiada ) 200-300 osob i pewno on zechce stanac na jej czele.
Dosc latwo obliczyl ile to bedzie kosztowac ta "jego telewizja spoleczna RP" chocby na przykladzie wartosci 3 butelek piwa i paczki papierosow od jednego naiwnego .

Nie dajmy sie zwariowac ,bo najpierw trzeba wybrac ludzi do RUCHU NARODOWEGO OGOLNOPOLSKIEGO a ten niech stworzy wlasne media i to nie za puszki od piwa szmulo-szwabskiego ale z realnych podatkow jakie Polacy placa na obcych utrzymanie i to w dodatku tych przy wladzy.
Trzeba najpierw ROZWALIC OBECNY SYSTEM USTROJOWY i WYJSC Z JEWROKOLCHOZU ABY ODZYSKAC POLSKE i NIA ZARZADZANIE PRZEZ POLAKOW !

Moze by tak podgladnac Wegrow jak oni to zaczynaja,albo Islandie ?

03 Sty 2012 09:58

Tematem tygodnia jest niewątpliwie omawiana dziś w Austrii decyzja władz Portugalii o czyszczeniu szeregów rządowych p przedstawicieli międzynarodowego świata przestępczego.

Rząd Portugalii szuka masonów wśród polityków

dzisiaj, 16:34 RZ / PAP
Premier Portugalii Pedro Passos Coelho przekazał ministerstwu administracji wewnętrznej (odpowiednik MSW) wytyczne do zobowiązania osób zajmujących wysokie stanowiska w administracji do ujawnienia czy należą do lóż masońskich.

Jak poinformował lizboński dziennik "Diario de Noticias", wskazówki dotyczące sprawdzenia powiązań świata polityki z masonerią zostały uwzględnione w rządowym raporcie na temat tzw. sprawy Ongoing. W dokumencie zawarte są podejrzenia wobec grupy osób z byłego kierownictwa portugalskich służb specjalnych i koncernu medialnego Ongoing o próby kontrolowania innych środków masowego przekazu.

Portugalska prasa przypomina, że jeszcze w środę premier Passos Coelho zaprzeczał jakoby chciał zobowiązać osoby pełniące wysokie urzędy publiczne do ujawnienia czy należą do lóż masońskich.

Według "Diario de Noticias", przekazanie przez premiera sprawy do ministerstwa spraw publicznych, oznacza de facto wszczęcie śledztwa w sprawie rzekomych powiązań przedstawicieli portugalskiej masonerii ze służbami wywiadowczymi kraju, a także z najważniejszymi politykami, w tym deputowanymi do parlamentu.

W sierpniu 2011 roku dziennik "Publico", ujawnił, że niektórzy dziennikarze jego redakcji byli celem inwigilacji ze strony portugalskich służb specjalnych za czasów rządów socjalistów. Informacje o dostępie agentów do skrzynek głosowych i SMS-ów pracowników redakcji potwierdził przedstawiciel operatora telefonii komórkowej.

Powołana na jesieni ubiegłego roku parlamentarna komisja wykazała na początku stycznia powiązania między portugalską masonerią, głównie lożą Mozart49, a poprzednimi władzami służb wywiadowczych i koncernem Ongoing, w którym kilku byłych funkcjonariuszy służb specjalnych znalazło zatrudnienie.

- Istnieją dowody na to, iż portugalska masoneria ma nadal silne wpływy w służbach bezpieczeństwa - powiedziała we wtorek w parlamencie deputowana rządzącej Partii Socjaldemokratycznej Teresa Leal Coelho.

W styczniu przynależność do lóż masońskich potwierdzili szefowie największych klubów parlamentarnych Portugalii: Luis Montenegro z Partii Socjaldemokratycznej oraz Carlos Zorrinho z opozycyjnej Partii Socjalistycznej.

06 Sty 2012 12:49

PODEJRZENIE PRZESTEPSTWA UBEZPIECZENIOWEGO NA NIEKORZYSC PACJENTOW W POLSCE 2012
PRAWDA O UBEZPIECZENIU ZDROWOTNYM W POLSCE 2012
Staliśmy się ofiarami gigantycznego przestępstwa ubezpieczeniowego. Polscy lekarze i polscy pacjenci.
Należy powiedzieć PRAWDĘ o ubezpieczeniu zdrowotnym Polakom.
Jestem polskim lekarzem, żyje w Rzeczypospolitej Polskiej i codziennie w poradni przyjmuję pacjentów, którym wypisuję recepty. Od 1-go stycznia 2012 pacjenci i ja jesteśmy poddani restrykcyjnemu prawu (ustawie), która czyni mnie odpowiedzialnym finansowo, gdy pacjent nie jest ubezpieczony, a ja wypiszę mu receptę, za którą zapłaci NFZ. To oznacza - że to ja będę musiał zapłacić refundację, gdyby się okazało, że pacjent jednak nie był ubezpieczony, a ja jemu wypisałem leki na recepcie. Pojawił się problem - jak mam weryfikować ubezpieczenie? Tak się składa, że jestem również kierowcą i mam swoje doświadczenia z kontroli drogowych przeprowadzanych przez policjantów. Policjant, gdy chce zweryfikować, czy moje auto jest rzeczywiście ubezpieczone - idzie do swojego radiowozu, w którym ma laptop z aktualną bazą ubezpieczonych aut i... wpisuje w laptopie numer rejestracyjny auta, wyświetla mu się, że jest ubezpieczone (albo - że nie jest) i w ten prosty sposób weryfikuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które jest obowiązkowe.
I tak samo powinno być z ubezpieczeniem zdrowotnym. Przychodzi do mnie pacjent, ja klikam numer jego PESEL do laptopa, w którym jest baza danych z NFZ-etu i mam weryfikację, czy człowiek jest ubezpieczony, czy nie? Proste, prawda? Pozostaje pytanie - czemu do tej pory Narodowy Fundusz Zdrowia tego nie zorganizował?
GDZIE SĄ PIENIĄDZE POLAKÓW UBEZPIECZONYCH W NARODOWYM FUNDUSZU ZDROWIA?
Moja intuicja mi podpowiada, że NFZ po prostu dostał na przełomie roku rozkaz od Grupy Trzymającej Władzę (czy był to minister Rostowski?) - aby za pieniądze ubezpieczonych zakupić obligacje rządowe i przez to zmniejszyć dług publiczny według życzeń Unii Europejskiej. Być może również – że chodzi o pieniądze na haracz, który mamy zapłacić za Holokaust, albo o środki na wojnę w Iranie? Jakakolwiek by była przyczyna – to urzędnicy obecnie po prostu nie mają pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne i dlatego nie generują listy PESELÓW ubezpieczonych, bo by ktoś się musiał w NFZ-ecie podpisać pod gigantycznym fałszerstwem - że niby konkretne pieniądze w kasie są, a ich przecież nie ma. Problem się pojawił w innym miejscu – przy wypisywaniu leków na recepcie, na której lekarz ma napisać, że pacjent jest ubezpieczony w NFZ. Prawo obciąża lekarza odpowiedzialnością finansową za fałszywy dokument, za pomocą którego dokonuje przestępstwa ubezpieczeniowego. Bo przepisanie leku refundowanego, gdy refundacja się nie należy – to jest przestępstwo ubezpieczeniowe.
Lekarze polscy sprawę wychwycili i nie chcą się pod fałszerstwem na receptach podpisywać, więc pojawił się strach sfer rządowych przed zdemaskowaniem. Ktoś z Grupy Trzymającej Władzę (GTW) wydał polecenie, żeby rozwinąć akcję dezinformacyjną - że niby lekarze nie umieją pisać recept. I machina ruszyła. Agenci porozstawiani w mediach – zaczęli nagonkę na lekarzy. Uwaga Polaków jest odwracania od finansowej strony problemu. Jest to obrzydliwa forma antypolonizmu z okradaniem pacjentów w tle.
Malo jest zrozumienia – że chodzi o zarzut przestępstwa ubezpieczeniowego na wielką skalę; obywatele polscy nie są dostatecznie poinformowani o tym, że nie dysponują poważnym i wiarygodnym poświadczeniem swojego ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Wielu myśli, że dowody wpłaty, lub zapewnienia urzędów innych niż NFZ są dowodem ubezpieczenia. A tak po prostu nie jest.
EKUZ
Jak dotychczas NFZ zdobył się na wystawianie pacjentom polskim europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) – gdy wyjeżdżają poza Unię Europejską. Wymusiły to umowy międzynarodowe i to jest przypadek, gdy NFZ potwierdza ubezpieczenie. Ja taką kartę wyrobiłem sobie w NFZ, gdy w ostatnie wakacje wyjeżdżałem do Chorwacji.
To, co zazwyczaj mają pacjenci przychodzący do mojego gabinetu - to nie są dowody ubezpieczenia jak EKUZ, lecz jedynie deklaracje - że firma (pracodawca pacjenta, jego własna firma lub urząd pracy) wpłaciła do ZUS pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne i że ZUS pieniądze te przekazał na konto NFZ. To nie są informacje o dokonaniu transakcji, lecz - o jej zaczęciu. Dowodem ubezpieczenia jest potwierdzenie stanu faktycznego - że transakcja została dokonana. Co to znaczy? Ano - że NFZ te pieniądze otrzymał i zaksięgował na swoim koncie pod nazwiskiem i danymi osobowymi ubezpieczonego i członków jego rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia. Urzędnicy NFZ mają obowiązek codziennie te dane wpisywać, pieniądze obliczać i informować głównego księgowego o tym - ile tych pieniędzy jest? Baza ubezpieczonych w NFZ to jest informacja finansowa, drogi Panie! I skoro lekarz ma weryfikować, czy ktoś jest ubezpieczony, a potem odpowiadać finansowo - za to, że wydał pieniądze NFZ-etu na leki osobie nieubezpieczonej - to musi mieć do tej informacji dostęp.
Pojawia się pytanie - dlaczego tak oczywista sprawa nie jest załatwiona jak należy? Dlaczego nie mamy w Polsce XXI-wszego wieku internetowego dostępu do tych podstawowych danych ubezpieczenia zdrowotnego? Odpowiedź jest bardzo prosta; NFZ nie dostał pieniędzy od ZUS-u, bo ZUS za pieniądze ze składek zakupił obligacje państwowe na koniec roku 2011 - aby księgowi państwa wykazali, że deficyt na początlu 2012 nie przekracza poziomu nieakceptowalnego przez UE. NFZ o tym przestępstwie nie poinformował prokuratury i nie zaalarmował mediów, czyli - został zmuszony do współpracy przeciwko ubezpieczonym. Rząd (premier i minister finansów!) oraz Służby (jak się domyślam!) nakazali polskim urzędnikom milczenie na ten temat, a podległym sobie dziennikarzom - robienie dymu w mediach - czyli wprowadzenie tematu zastępczego, że niby lekarze nie umieją wypisywać recept według nowych zasad refundacyjnych - i taką mamy dzisiaj sytuację.
SAMOOBRONA POLAKOW, KRZYZ, MODLITWA I NASZE DZIALANIA
Zacząłem się zastanawiać – co naród nasz może zrobić w tej sytuacji? Jak przemówić do ludzi, których pieniądze i zdrowie znalazły się w dyspozycji ludzi traktujących je nonszalancko? Na dwóch forach internetowych – to jest na forum Stanisława Michalkiewicza i Nowym Ekranie zaproponowałem, abyśmy zaczęli przychodzić pod siedzibę NFZ-etu z Krzyżem i domagali się sprawiedliwości. Na razie odzew jest słaby (piszę te słowa 6-go stycznia 2012).
Jak Polacy to zrozumieją - przyjdą tłumnie pod gmachy NFZ-etu i postawią Krzyż, zaczną się domagać poświadczeń ubezpieczenia przez NFZ i… zacznie się prawdziwa polska kontr-rewolucja.
A na razie - piszę o tym w internecie - żeby nie było, że polskie elity nie informują ludu o ważnych sprawach.
W sumie - spełnia się przepowiednia wypowiadana wielokrotnie przez Stanisława Michalkiewicza (cytat z któregoś z klasków) - że nie ma takiego łajdactwa i zbrodni, do której nie byłby zdolny demokratyczny rząd, gdy mu zabraknie pieniędzy!
/-/
Eugeniusz Sendecki
Autor jest polskim lekarzem i narodowym demokratą, w roku 2004-tym przyczynił się do zablokowania okradanie pacjentów w warszawskiej izbie wytrzeźwień, w roku 2007-mym był kierownikiem poradni pracowniczej ministerstwa edukacji narodowej (za rządów Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha), po klęsce narodowo-demokratycznej prawicy w wyborach 2007-go roku założył TELEWIZJĘ NARODOWĄ.
tel. +48 601 787 407, mail; endecki@wp.pl

07 Sty 2012 17:33

Co sie dzieje z portalem WPS ?
Od momentu gdy przejal tam moderowanie "opolczyk" czyli skrywajacy sie za tym nickiem (podobno) Andrzej Szubert pachnacy mnie osobiscie szwabem i to w dodatku czerwonym z domieszka krwi szmulowej moje posty tam nie wchodza .
Malo tego szwab szasta mym nazwiskien rodowym i pluje prosto w twarz a ja moge tylko ze skarga isc do Pana Boga .

Taka to ma byc wiernosc Polsce,gdzie nie spojrzysz wszedzie sqrwiele sie zagniezdzili ?

Poczytalem sobie wpisy tutaj co to za stowarzyszenie WPS w ocenach Pana i Toronto ,ogladalem kilka razy wyskok doktora P.Zieminskiego do pisarza Henryka Pajaka na spotkaniu publicznym i nagle dostalem oslnienia,ze ten Ziemisnki to moze byc "pociotek" a raczej "poststryjny" gen Ziemiskiego frontowca bez reki ,ktory mnie promowal na pierwszy stopien oficerski podporucznika w 1965 roku w Pile ,a co nieco o nim wiem z jakich Zieminskich sie wywodzil (wiadomo Lodz czym pachniala i dzisiaj juz calkiem smierdzi) i jak narazie nie mam zamiaru publicznie sie o tym wypowiadac ale wyglada mi to na wschodnia kolumne z wodzostwem bolszewickim/nkwdowskim .

Dziwie sie natomiast,ze mgr.inz.Dariusz Kosiur do ktorego mialem zaufanie ,nic nie moze ,malo tego "zwrok i sluch stracil" albo...... i co gorzej zaufal "szpionom" !

Wydaje mi sie ,ze znowu ciubaryki ze szwabami sie dogadali i wala nas bagnetami w plecy a wszystkim steruja szmule po bylym NRD i ZSRR w rozwietkach zagniezdzonych.

Panie Edwardzie Maciejczyk mam proste chlopskie pytaniem jakom chlop z pod Rzeszowa:

Co to sie dzieje (matko Chrystusowa) ,ze znowu historia sie powtarza,czy juz naprawde w Polsce nikt z madrych i pracowitych ludzi nie pozostal ???

Napisz Pan cos szczerze i dobitnie swoim dobrym prostym i docierajacym ludziom do mozgow jezykiem ,bo naprawde z ..ujami nie ma juz co inteligentnie nie tylko dyskutowac ale i rozmawiac , a tym bardziej miec cos do czynienia,zreszta Pan sie nie raz przekonal co to cieple kluchy i pipolazy.

Kiedys mialem w swym pododdziele takiego kaprala za Buga,ktory przychodzil do mnie do kancelari i powiadal : "obywatelu poruczniku (porucznikiem wtedy bylem) z ..ujami nie gadam ale z panem zawsze -wez pan tych sqsynow do galopu albo przeczolgaj ,bo ja juz nie mam sily patrzec na niedorajdy !"

Komu dzisiaj w Polsce zaufac ,z kim dzialac ,chocby i mnie staremu dyskutowac - jak nie ..uj,to qwa na kazdym kroku ?

09 Sty 2012 12:51

Dr.E.Sendecki na mistra zdrowia a nie jakies "czerwone wluczykije" ciagle sie przefarbujacy.

Panie doktorze tu Pan pisz tu jeszcze mysli sie po polsku ,mowi i pisze prostym jezykiem .
Trzeba ruszyc na Belweder i Sejm RP innej rady nie ma .

Ja za stary aby Was poprowadzic ale wy MLODZI i SILNI - MARSZ !!!

Co to plk Wasiak nie moze zebrac swoich strzelcow ?
Na Grudniewskiego nie licz ,to papierowy general i na dodatek specjalista od masazy .
Lotrow w Polsce pomasowac ale dobra bukowa lub debowa pala !
Cepy na wsi tez by sie po dziadkach znalazly z dobrymy bijakiem .

Dzisiaj byle dziada czepia sie "polskiej furmanki" ,moj sp. Ojciec takich lal jak sie mu sani i koni czepiali a ze szmulow pochodzili.

09 Sty 2012 13:07
Administrator
Awatar użytkownika

Tematem tego tygodnia jest niewątpliwie noworoczna podwyżka cen paliw.
------------------------------------------------------------------------------
Rusza lawina podwyżek na stacjach benzynowych. Cena diesla skoczy do poziomu 5,80 zł za litr, za benzynę E 95 trzeba będzie płacić 5,70 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,85 zł za litr. To jednak optymistyczny scenariusz. W przypadku blokady cieśniny Ormuz przez Iran lub akcji zbrojnej ze strony Amerykanów i Izraela, ceny paliw na naszych stacjach poszybują wysoko powyżej 6 złotych za litr.

Notowania ropy naftowej na światowych giełdach biją rekordy ostatnich ośmiu miesięcy. Głównym powodem jest rosnące napięcie wokół Iranu. Cena baryłki waha się od 103 dolarów na giełdzie w Nowym Jorku do blisko 114 dolarów w Londynie.
Przed tygodniem irańska armia zakończyła wielkie manewry, podczas których ostrzegła, że jeśli Zachód wprowadzi sankcje na import irańskiej ropy, może dojść do zablokowania cieśniny Ormuz, przez którą przepływają transporty strategicznego surowca. Amerykanie od razu odpowiedzieli, że nie ustąpią i wyślą swoją V Flotę, która stacjonuje w Bahrajnie, by do blokady nie dopuścić.

Reklamy Businessclick
Złote monety - Krugerrand Najbardziej znana moneta inwestycyjna na świecie – Mennica Wrocławska
Leroy Merlin Urządzasz dom lub mieszkanie? Sprawdź jakie oferujemy produkty !
Renault Thalia Wyprzedaż modeli z rocznika 2011, rabat nawet do 6 000zł.

- Jeśli dojdzie do starcia, a nawet tylko do krótkiej tygodniowej lub dwutygodniowej blokady cieśniny, ceny ropy poszybują w górę - mówi Money.pl Jakub Bogucki, ekspert paliwowy z e-petrol. Jego zdaniem cena ropy może skoczyć nawet o 40 dolarów za baryłkę i dojść do poziomu około 150 dolarów. - To dość szybko przełoży się na rachunki przy dystrybutorach. Ceny najważniejszych paliw pójdą w górę nawet o kilkanaście procent - tłumaczy.

źródło: Money.pl na podstawie prognoz e-petrol, BM Reflex

Konflikt z Iranem jest newralgiczny dla światowego rynku paliw z dwóch powodów. Po pierwsze, to jeden z największych producentów tego surowca. Po Rosji, Arabii Saudyjskiej i USA, Iran zajmuje czwarte miejsce na świecie. Produkuje rocznie blisko 340 mln ton ropy, której mogłoby zabraknąć na rynku.

Istotniejszym jednak problemem niż wstrzymanie eksportu irańskiej ropy, byłaby blokada transportu tego surowca przez cieśninę Ormuz. - Rocznie przechodzi przez nią 40 proc. światowej produkcji, szczególnie do krajów Azji. To byłby znacznie poważniejszy szok dla światowej gospodarki niż wcześniejsze zamieszki w Egipcie, czy ograniczenie produkcji przez Libię w czasie wojny domowej - mówi Urszula Cieślak, ekspert paliwowy z BM Reflex.

źródło: International Energy Agency

Przyczyną konfliktu jest próba zmuszenia Iranu do przerwania realizacji programu nuklearnego. Przed miesiącem, Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uchwaliła ustawę o sankcjach przeciwko temu krajowi. Dodatkowo prezydent Barack Obama podpisał ustawę, która zawiera przepis o nowych sankcjach wobec instytucji finansowych prowadzących interesy z bankiem centralnym Iranu. Ajatollahowie dość szybko boleśnie to odczuli. Irańska waluta - rial - zaczęła mocno tracić na wartości - nawet kilkadziesiąt procent.

Europa poparła USA. Kraje Unii wstępnie dogadały się w sprawie nałożenia embarga na import ropy naftowej z Iranu, jeśli Teheran nie zacznie współpracować ze wspólnotą międzynarodową w sprawie kontroli programu atomowego. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść 30 stycznia w czasie posiedzenia ministrów spraw zagranicznych Unii. Iran dostarcza krajom wspólnoty około 450 tys. baryłek ropy dziennie. To drugi po Chinach rynek zbytu dla Iranu.

Wszystko wskazuje na to, że napięcie wokół cieśniny Ormuz w najbliższych tygodniach będzie rosło. W marcu w Iranie zaplanowano wybory. Władze w Teheranie chcą wykorzystać konflikt z USA i z Izraelem do zapewnienia sobie poparcia wyborców.

10 Sty 2012 00:56
Administrator
Awatar użytkownika

Sent: Wednesday, 11 January 2012, 9:46
Subject: Dalszy rozkład Państwa Polskiego

Patrząc na kolejny "rząd" reprezentowany przez JPNiAJ udającą "premiera" po 22 latach tzw. "odzyskania wolności" której dotąd nie odzyskaliśmy, można by było przytoczyć sentencję - "mądrość narodu", czyli powiedzenie, "wpuścić chama do biura - inkaust wypije" gdyby nie tragizm Narodu i Państwa w którym samobójstwa, śmierci "naturalne", zabójstwa skrytobójcze, a nawet zamachy na grupy najważniejszych osób w Państwie są na porządku dziennym. Rozkład Państwa widać "gołym" okiem. Po likwidacji Gospodarki Narodowej, doprowadzeniu szkolnictwa do stanu jołopowatości "ministrów" i JPNiAJ udającej "premiera" przystąpiono do likwidacji Służby "Zdrowia" i tak już okaleczonej do stanu niemożności. Spektakl przerzucaniem odpowiedzialności za anty Narodowy debilizm największej ZAŁGANEJ KŁAMCZUCHY przygotowującej "reformę", a w rzeczywistości likwidację podstawowej opieki medycznej i za to awansowanej na drugie stanowisko w państwie, rozpoczął JPNiAJ zgodnie ze swoją szczurzą zasadą: - szczur po wypiciu piwa :" DAJCIE MI KOTA !" - i myk do nory. W tym przypadku piwo było wsparte chyba "maryśką" bo tak jołopowato-debilnych wypowiedzi nie słyszałem nawet z ust JNiTAJ. I po debilnych zapowiedziach zgodnie ze szczurzą zasadą JPNiAJ zaszył się do nory i nie wyścibia szczurzego ryjka, nic go nie interesuje, nie obchodzi. Nie interesuje go że strzela do siebie jeden z ważniejszych prokuratorów wojskowych tym samym wskazując kolejny raz na totalny rozkład organów ścigania i "Domiaru Niesprawiedliwości". Okazuje się że prokuratora od dawna prześladowano, nawet wyznaczono za jego "głowę"sumę 1 mln zł, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo takich ludzi nie zrobiły nic. Celowe działanie ? - Oto w z SBeczonych i SBckich mediach będących na usługach bandycko-mafijnych układów które prokurator mógł rozpracowywać, próbuje się zatuszować te wypowiedzi prokuratora policyjnymi komentarzami że "nie zgłaszał przestępstw wobec niego". Na "pomoc" Policji przywołano też kolejny "autorytet" w tej sprawie - Piterę. Takimi debilizmami otumanić można bezmyślnych (co prawda jest ich coraz więcej - zindoktrynowanych w debiliźmie). Każdy myślący dobrze wie że wojskowi jako tacy zgłaszają do Policji wyłącznie przestępstwa pospolite i to przypadkowe, nie systematyczne, a już na pewno nie prokuratorzy prowadzący śledztwo w poważnych aferach związanych z wojskiem. W TAKICH SPRAWACH WOJSKOWI ZGŁASZAJĄ PRZESTĘPSTWA SWOIM SŁUŻBOM !!! I to one powinny zareagować na każde tego typu zgłoszenie, a jeżeli nie reagują zachodzi pytanie - DLACZEGO ? - Wiemy już dobrze że w rozgrabianiu, likwidacji Gospodarki Narodowej duży udział miało WSI - tworzącej struktury mafijne i podporządkowujące najważniejsze osoby w państwie ("Bolek" , JHiTAJ i prawdopodobnie "Alek"-Stozman). I ci ludzie nadal "pociągają za sznurki" też w wojsku i w wojskowych służbach. Ten prokurator strzelił do siebie by wstrząsnąć społeczeństwem, zwrócić uwagę na bandycko-mafijne państwo stworzone w Polsce po roku 1989. Czy to się mu udało ? - Nie sądzę. Bandycko-mafijny system przez 22 lata tak zindoktrynował, omotał przeróżnymi uzależnieniami większość Polaków pozostałych w Kraju, ze pojedyńczy nawet tak desperacki akt nie jest w stanie niczego zmienić.

Marek Chrapan

11 Sty 2012 12:54
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1875 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 188  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości