Obecny czas: 18 Cze 2018 17:20


Regulamin forum


Na tym forum można poruszać tematy związane z suwerennością finansową, oraz pokrewne bezpośrednio dotyczące gospodarki finansowej Suwerennego PaństwaNapisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 KOD BIBLII - 2 Przerażające proroctwo ukryte w Biblii. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02 Lut 2009 19:27
Posty: 107
Post KOD BIBLII - 2 Przerażające proroctwo ukryte w Biblii.
W czasopiśmie PANORAMA 4/2006; february 11 - 18, wydwanego w Chicago, przeczytałem zadziwiający artykół; PT: "Czy przeżyjemy rok 2006?", traktujący temat: "Badania Biblii ujawniają, że ukryty jest przekaz, którego odczytanie możliwe było dopiero teraz. Mówi on, że w tym roku nasz świat może stanąć w obliczu zagłady spowodowanej wojną atomową. Groza!".

A oto treść art. którego autor nie przedstawił się i zakończył literami "cdn".

Wydana kilka lat temu w wielu krajach książka amerykańskiego dziennikarza Michaela Drosnina "Kod Biblii" stała się jednym z największych bestsellerów światowego piśmiennictwa.

Istnienie ukrytego przesłania Biblii odkrył w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku izraelski matematyk Eliahu Rips, choć już przed nim usiłowali to udowodnić inni uczeni, np. Isaac Newton. Wcześniejsze próby rozszyfrowania kodu ukrytego przed trzema tysiącami lat w Pięcioksięgu (hebrajskiej Torze i chrześcijański Starym Testamencie) nie powiodły się, gdyż nie znano sposobu szybkiego przeszukiwania tekstu Biblii.

Ów kod, którego nie udawało się ludziom odkryć przez tysiące lat, odnalazł w końcu Eliahu Rips - rosyjski imigrant mieszkający w Izraelu, matematyk uwolniony z rosyjskiego więzienia politycznego. Rips zdołał tego dokonać, ponieważ dysponował komputerem - podstawowym narzędziem, którego nie mógł się posługiwać żaden z jego poprzedników. Kod Biblii był też zabezpieczony pieczęcią czasową. Nie można go było złamać, dopóki nie wynaleziono komputera.

Został najwyraźniej stworzony przez "jakąś" inteligencję mającą wgląd w przyszłość, z intencją, by złamano go dopiero w naszej epoce.

Inteligencja ta najwyraźniej zdolna do przewidywania przyszłych zdarzeń i tempa rozwoju techniki, zakodowała Biblię w ten sposób, byśmy mogli złamać jej szyfr właśnie teraz - na obecnym etapie naszej historii.

Gdy jednak Eli Rips rozpoczął swoje poszukiwania kodu Biblii bez mała dwadzieścia lat temu, nie myślał o "dniach ostatnich". Rozwiązywał tylko matematyczną zagadkę.

- Zauważyłem istnienie zakodowanych słów, którego statystyczne prawdopodobieństwo znacznie przekraczało poziom przypadku. Wiedziałem, że jestem na tropie czegoś bardzo ważnego - wspomina. - Przełom nastąpił wówczas, gdy po raz pierwszy użyłem komputera.

Rips odkrył kod Biblii w oryginalnej hebrajskiej wersji Starego Testamentu, w jego postaci pierwotnej. Po usunięciu wszystkich przerw między słowami cały oryginalny tekst Pisma Świętego przybiera formę ciągłego łańcucha złożonego z 304 805 znaków. Poddając Biblię takiemu przekształceniu, Rips przywrócił jej pierwotną postać, o jakiej wspominali starożytni mędrcy. Zgodnie z dawnym przekazem Mojżesz otrzymał od Boga Pismo w takiej właśnie formie - "ciągłe, bez odstępów między wierszami".

Rips stworzył następnie program komputerowy poszukujący ciągów równoległych liter, czyli znaczących słów, powstających przez pomijanie stałej liczby znaków. Za pomocą prostego kodu równoległych znaków każdy potrafi zbudować zdanie przekazujące jakąś treść w sposób normalny, a jednocześnie zawierający ukryty przekaz. Oto przykład:

"Rips wyjaśnił, że każdy kod wymaga łączenia znaków w systemie co pięć, dziesięć lub piętnaście liter w celu tworzenia zaszyfrowanego słowa".

Proszę teraz przeczytać to samo zdanie, wybierając z niego co siódmą literę:

Rips wyjAśnił, że Każdy koD wymaga ŁączeniA znaków W systemIe co pięć, dziesięć lub piętnaście liter. Ukryty zapis brzmi: RAK DŁAWI.

Nikt jednak - nawet Newton - nie byłby w stanie przeczesywać całej Biblii od pierwszego do ostatniego wersetu, w przód i wspak, w poszukiwaniu tego rodzaju sekwencji. Tylko komputer może szukać dostatecznie szybko, by możliwe stało się wykonanie takiego zadania. Znalezienie informacji w złożony sposób powiązanych w biblijnym kodzie również nie było możliwe bez pomocy komputera. Wraz z jego zastosowaniem okazało się, że merytorycznie powiązane słowa, nazwy, imiona, daty i miejsca są zakodowane razem - wbrew matematycznym prawom rachunku prawdopodobieństwa.

Słowa te tworzą coś w rodzaju krzyżówki. Wraz z odkryciem każdego nowego słowa lub zwrotu powstaje nowa krzyżówka, a powiązane w niej wyrazy zawierają ścisłe, niekiedy wręcz szczegółowe informacje o współczesnych nam wydarzeniach.

To właśnie nadaje kodowi Biblii wyjątkowy charakter. W innych książkach można zapewne znaleźć sekwencję "bliźniacze wieże", ale nie w powiązaniu z "samolotem". Mogłoby się przypadkowo ułożyć nazwisko "bin Laden", lecz nie w sąsiedztwie "miasta i wieży". Mogą pojawić się "bliźnięta", ale nie w zestawieniu z "następną wojną" lub "końcem dni".

- Tylko w kodzie Biblii znajdujemy spójne i konsekwentne informacje - mówi Eli Rips. - Nikt nie znalazł niczego podobnego w żadnej książce, w żadnym tłumaczeniu, ani w jakimkolwiek oryginalnym tekście hebrajskim, z wyjątkiem Biblii.

Kiedy Rips opisał swoje odkrycie w znanym amerykańskim czasopiśmie matematycznym, wielu uczonych odniosło się do niego sceptycznie. Naukowcy nie znaleźli wprawdzie błędów w jego eksperymencie, nie mogli jednak uwierzyć w rezultaty. Wnioski były zbyt zdumiewające - w Biblii istnieje kod ujawniający wydarzenia zaistniałe po jej napisaniu.

O szokującym doniesieniu Ripsa dowiedział się wkrótce główny kryptolog Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych Horold Gans, który przez całe życie tworzył i łamał szyfry dla amerykańskiego wywiadu wojskowego, był pewien, że kod Biblii jest rzeczą "śmieszną i odjazdową". Napisał więc własny program komputerowy, zamierzając skompromitować Ripsa jako oszusta. Zamiast tego potwierdził jednak wyniki jego eksperymentu. Imiona 66 mędrców, którzy żyli po czasach biblijnych, okazały się rzeczywiście zakodowane, wraz z datami ich urodzin i śmierci. Gans nie mógł uwierzyć własnym oczom. Dotąd był święcie przekonany, że eksperyment Ripsa jest mistyfikacją. Zaczął poszukiwać w Biblii nowych zaszyfrowanych danych, których Rips nie próbował znaleźć. Był pewien, że nie ma w kodzie nazw miast, w których dokonało swych żywotów owych 66 rabinów. A jednak je znalazł!

Gans chciał "zdemaskować" i ośmieszyć kod Biblii. Przeprowadzony przez niego 440-godzinny eksperyment potwierdził jednak jego istnienie.

- Ciarki przeszły mi po grzbiecie - wspomina tę chwilę.

Żadna istota ludzka nie mogła zakodować w Biblii tylu informacji o ludziach i ich życiu oraz o wydarzeniach, które dopełniły się po upływie tysięcy lat od czasu powstania ksiąg Pisma Świętego.

Jeśli jednak nie uczynił tego nikt ze zwykłych śmiertelników, to któż to zrobił? (cdn)

==============================================================================
Uwaga: pogrubienia, pochodzą od przepisującego art. z PANORAMY - Chicago - rok 2006, jest to rok, w którym zmarł Jan Paweł II-gi. Kto wie?, być może i śmierć naszego Papieża jest zakodowana w Biblii???

Należy się Państwu dzisiejszy komentarz, który właściwie rozpocząłem wspomnieniem o Janie Pawle II-gim.

Trzy lata temu - ponad - myślałem, że w następnym numerze PANORAMY przeczytam dalszy ciąg powyższego art. Nic takiego się nie stało. Mogę jednak pokusić się o prognozę lub proroctwo na podstawie kodu Biblii, choć nie mam danych, by moje słowa ktoś brał poważnie?

Skoro przeszłość, jaką odczytano z kodu potwierdziła się historycznie, to i przyszłość, którą odkryli łamacze kodu może się potwierdzić. Sęk w tym, że wiedzę zaczerpniętą ze złamania kodu, a która to wiedza dla żydów jest prawdopodobnie odkryciem ich klęski, czyli odebrania im "monopolu" na kreację pieniądza przez "goi", strażnicy odkrycia, w domyśle żydzi, nie dopuszczą do ujawnienia tej tajemnicy, bo inaczej byłby podany dalszy ciąg powyższego art.

A skoro szafarzami tajemnicy są prawdopodobnie "synowie diabła", to nam jedynie pozostaje dokonać tego, czego oni się obawiają, nie czekając na sprawdzenie się przepowiedni i tyle.

Jeszcze jedno: Przypuszczam, że "synowie diabła", by odwrócić uwagę od kodu Biblii, celowo rozdmuchali "kod Leonarda Dawinci",który jest paszkwilem wobec kodu Biblii - najprawdopodobniej.


09 Maj 2009 14:22
Profil

Rejestracja: 25 Lut 2009 18:20
Posty: 754
Post Re: KOD BIBLII - 2 Przerażające proroctwo ukryte w Biblii.
W naszym wieku Kazimierzu wypada byc powaznym.

Juz nie jedna kabale stworzyli na przestrzeni wiekow "starsi bracia " w klamstwie .

Dzisiaj dam ci pod rozwage taki fakt:
Najpierw sie uklada przepowiednie a potem je sie urzeczywistnia.
Czy to cos daje tobie i innym do myslenia ?

Podobnie bylo,jest i bedzie z wszelkimi "cudami".
Wszystko zaczelo sie bardzo dawno temu od tlumaczenia zacmienia slonca dla prostaczkow, w dzisiejszych czasach sluzyc temu beda osiagniecia nauki i techniki ,ktorych jeszcze nie zademonstrowano i skrywa sie przed ludzkoscia - nastapi to w odpowiednim czasie.

O Bibli innym razem w dziale katolickim.


09 Maj 2009 21:47
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: KOD BIBLII - 2 Przerażające proroctwo ukryte w Biblii.
Tylko ze wzgledu na Husarza puszczam te brednie parchatych shizoli ktorzy chca wbic ostatni noz w plecy Bialej Cywilizacji.
Farmazony typu "Pojda do nieba" "Sprawiedliwi" itp. brednie zydowskie, powoduja ze z pospolitego Barana powstaje Osiol Jehowy.
Zycze rozumu podczas ogladania tych bredni i wyciagniecia wnioskow , z jakiego powodu ktos wydal pieniadze zeby zeralizowac ten film o "wybitnych zydach".

Pomyslodawca scenariusza jest tworca "Swiadkow Jehowy" Dawid Rockeffeler (wlasciciel ONZ i drukarni "chrzescijanskich" w N.Y) , jeden z Lucyferow zyjacych w USA i sponsor niemal wszystkich tragedii 20 wieku.
Nie dajcie sie zrobic w tego co sie sika kolejny raz.
===============================================================================
Wizja apokaliptyczna dzieje się cały czas od czasów Św.Jana.
Problem w tym że barany tego nie widzą i wciąż czekają na koniec świata.
Koniec świata nastąpi wtedy, kiedy odbierzemy "bankierom" zabawki???
Oczywiście tylko dla złoczyńców, bo NARODY, każdy z osobna, będzie tworzył pieniądze jako KREW i tylko dla siebie. Wymiana towarowa między narodami, będzie wymianą rozumianą jako wymiana towar za towar, usługa za usługę. Wtedy oszustwo się skończy, kiedy do powszechnego użytku wejdzie ZASADA "nie rób drugiemu, co tobie nie miło.!!!".

To tyle - administrator - HUSARZ.

_________________
adm


14 Maj 2009 07:39
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: KOD BIBLII - 2 Przerażające proroctwo ukryte w Biblii.
Teraz cos dla odmiany, blizsze prawdy bo bardziej realne.


_________________
adm


14 Maj 2009 08:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.