Obecny czas: 21 Lut 2018 06:48

Regulamin forum

Na naszym forum obowiązuje autocenzura która osoba tu pisząca ustala stosownie do poziomu jaki reprezentuje.
Niedopuszczalne sa wulgaryzmy i kłamstwa.
Zalecane jest pisanie krótkich tekstów i ewentualne odsyłanie do materiałow źródłowych znajdujących sie na serwerach bezpiecznych i sprawdzonych .
Forum suwerenność znajduje sie na naszym własnym serwerze zatem nie musicie Państwo oglądać reklam, nie musicie się obawiać spamów i wirusów.

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Podatek VAT jest w Polsce NIELEGALNY 
Autor Wiadomość

Post Podatek VAT jest w Polsce NIELEGALNY
Przeczytalem tekst Pana Marka i postanowilem otworzyc nowy temat do dyskusji poniewaz wiem ze podatek VAT jest w Polsce naliczany niewlasciwie i Polakom nalezy sie prawnie zwrot nadplaconej kwoty.
Tu jest pole do popisu dla Pana Stanislawa Bastowskiego z Australji ktory jako expert finansowy napewno autorytatywnie przedstawi ten problem.
Panie Stanislawie , proponuje zeby sie Pan blizej przedstawil czytelnikom tego forum i nastepnie wyjasnil problem VAT.
z powazaniem
Edward Maciejczyk

20 Wrz 2008 21:53

Post Re: Podatek VAT jest w Polsce NIELEGALNY
Panie Edwardzie. Rzeczywiście. Podatek od towarów i usług określany skrótem VAT, jest stosowany w Polsce w sposób przestępczy w stosunku do wszyskich Polaków jako konsumentów indywidualnych. Ustawa z dnia 08.01.1993 roku o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. 1993, Nr 11, poz. 50) zawiera niedopuszczalne uchybienia prawne. W świetle: a.) dorobku naukowego ekonowistów w tym zakresie, b.) Art. 44. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, oraz powszechnie obowiązujących, następujących zasad prawnych c.) Obscuritas lex nocet ei, qui apertius loqui potuit (Niejasność prawa szkodzi temu, kto mógł wyrazić się w sposób bardziej zrozumiały) i d.) Contra preferentum (Gdy powstają wątpliwości, to należy je interpretować przeciwko temu, kto dane prawo wprowadza / stosuje), Ustawa ta jest nielegalna. Skrót VAT tworzą pierwsze litery trzech angielskich słów: 'Value Added Tax', co w języku polskim oznacza: 'Podatek od Wartości Dodanej'. Wartością dodaną jest marża, albo inaczej mówiąc, narzut, dodawany do towaru lub usługi przez osobę fizyczną lub prawną sprzedającą dany toar lub usługę konsumentowi indywidualnemu. Tymczasem, jedyną ujawnioną wartością dodaną przy sprzedaży towarów i usług Polakom w Polsce jako konsumentom indywidualnym, jest wartość podatku określanego skrótem VAT dodana do ceny sprzedaży danego towaru lub usługi. Dlatego podatek określany skrótem VAT musi być naliczany od tej jedynie ujawnionej wartości dodanej. W wyniku naliczania tego podatku od ceny sprzedaży, Polacy jako konsumenci indywidualni płacą wielokrotnie więcej podatku niż powinni. Ta okoliczność rzeczywista wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określone w treści art. 286. (oszustwo) kodeksu karnego Rzeczypospolitej Polskiej, o treści następującej: 'Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.'. Natomiast Art. 44. Konstytucji RP wyklucza w tym przypadku przedawnienie. Z kolei, zgodnie z 'Deklaracją podstawowych zasad sprawiedliwości dla ofiar przestępstw i nadużyć władzy' i 'Polską Kartą Praw Ofiary', wszyscy Polacy mają prawo do zadośćuczynienia na zasadzie powszechnie obowiązującego międzynarodowego prawa o restytucji, według którego Polakom należy się: 1.) zwrot własności (bezprawnie pobrana część podatku), 2.) odszkodowanie za doznaną szkodę i 3.) pokrycie kosztów związanych z uczynieniem ich ofiarami przestępstwa. W związku z tym, że sprawa podatku określanego skrótem VAT wzbudziła zaciekawienie, zamieszczę wkrótce na stronie internetowej: www.suwerennosc.com zawiadomienie o przestępstwie, które dnia 26.08.2008 roku skierowałem do prokuratury rejonowej w Gdańsku, aby ścigała winnych i spowodowała zwrot dla mnie około 8 000 złotych, bezprawnie pobranych ode mnie jako podatek określany skrótem VAT w okresie 4 lat zatrudnienia w Polsce. Tak się złożylo, że studiowałem sprawy podatkowe w Australii na drugim co do rangi naukowej uniwersytecie w Melbourne i to wówczas, kiedy w Austarli zastanawiano sie nad wprowadzeniem podatku określanego skrótami VAT i GST. Ostatecznie wprowadzono tam podatek określany skrótem GST (General Sale Tax - Ogólny Podatek od Sprzedaży). Skrót GST wymaga dokładniejszego wyjaśnienia, ponieważ litery GST są także początkowymi literami ogólnej nazwy podatku od towarów i usług (Goods and Services Tax - Podatek od Towarów i Usług). Pod ogólną nazwą Goods and Services Tax (Podatek od Towarów i Usług), kryją się dwa sposoby stosowania tego podatku określane skrótami: a.) Value Added Tax (Podatek od Wartości Dodanej) i b.) General Sale Tax (Ogólny Podatek od Sprzedaży), które bardzo różnią się od siebie. Z poważaniem. S. Bastowski.

21 Wrz 2008 20:59

Wobec tego w jaki sposob mamy odebrac pieniadze ktore ukradla nam tzw. wladza? :evil:

22 Wrz 2008 00:11

Prawda poraża!
Panie Edwardzie myślę, że trzeba doprowadzić do prawdziwych, wolnych i demokratycznych wyborów w Polsce.
Zmiana ordynacji wyborczej i udział komitetów obywatelskich, równe szanse , koniec z wiecznymi posłami i senatorami
z małymi zmianami ukrywających się pod immunitetami.
Prawo równe dla wszystkich, od senatora do bandziora.
Nie może być tak , aby jedynie partie i polityczne grupy wzajemnej adoracji ,z kadencji na kadencję robiły co chciały , a szanse
obywatela na rozwój i wpływ na los Polski, malały.
Dzisiaj społeczeństwo nie ma zaufania do swoich wybranych , tych byłych, obecnych=polityków wiecznych,
delikatnie mówiąc nieskutecznych.
Czas na zmiany !
Ludu ukochany!

23 Wrz 2008 21:09

Kiedys Niemiecki Zyd Lenin powiedzial "Nie wazne kto i jak glosuje, wazne kto liczy glosy"
Osobiscie po ponad 20 letnim doswiadczeniu na obrzezach wielkiej polityki na Wschodzie i Zachodzie wiem ze demokracja to wymysl Lucyfera Jahwe i jest to haslo reklamowe w drodze do piekla.
Ilekroc za kulisami tzw. polityki mowi sie o jakiejs alternatywie, to zawsze jest to przyslowiowa rynna pod ktora ucieka oszukany wyborca.
Nie wierze w wybory i nie wierze w normalnych politykow, jest to tak samo niemozliwe jak niemozliwa jest demokracja w kraju w ktorym jest policja dyspozycyjna wobec Zydow.
Jedyne wyjscie w obecnej sytuacji to jest formowanie Narodowych Sil Zbrojnych w oparciu o Polskiego Ducha i odebranie Polskiego majatku Narodowego zrabowanego przez miedzynarodowe mafje przy pomocy kundli z polskim obywatelstwem.
Polacy sa dzis jednymi z najbogatszych obywateli Europy i po odzyskaniu zrabowanej przez Zydow Ojcowizny sami sobie poradza w odbudowie zniszczonej Rodziny.
Nie mozna miec pretensji do Glupca ze jest glupi i nie mozna ustawowo tej glupoty zakazac, podobnie jak nie mozna zakazac propagowania glupoty w mediach bo stanie jeszcze bardziej popularna.
Obserwujac dzisiejsza arene propagandowo medialna widac wyraznie ze glupota narodu nie jest wynikiem zwyrodnien genetycznych tylko medialnej nawalnicy ktora przechodzi przez Polske.
Konieczne jest powolanie Narodowego Trybunalu Stanu i przywrocenie wartosci Narodowych w oparciu o Narodowe media.
Pomysl jest bardzo prosty i latwy do zrealizowania bez oddania nawet jednego strzalu.
Pierwsze to likwidacja mediow publicznych poniewaz dla mnie kojaza sie z domem publicznym w ktorym prostytutki nadstawiaja tylek w kierunku kasy i zamiast promowac Polski Narodowy dorobek kulturalny pokazuja jakies "festiwale kultury Zydowskiej" i brednie o "inteligentnych Zydach i glupich Gojach" albo filmy o "Intleigentnych Murzynach" .
To jest tak jak by Czesi celebrowali "Dni Morza".
Wiadomo ze obce Polsce media czerpia z tzw. "Big Studio Production's" gdzie kasa sie leje strumieniami i nie sposob sie przeciwstawic tej propagandowo koszernej machinie.
Zadna alternatywa sie nie przyjmie bo bedzie zawsze mniej "atrakcyjna" od czosnkowo liberalnej kupy ktora jest ozdabiana przez najpotezniejsze korporacje.
Jedyny sposob przywrocenie wartosci Narodowych a co za tym idzie - NORMALNOSCI , jest opodatkowanie antypolskich mediow, tzn. wprowadzenie wysokich podatkow na media i stosowaniu ulg dla tych ktorzy sluza Ojczyznie i Narodowi.
Media ktore na terenie Polski promuja Obcych- placa podatek, media ktore promuja Polske i Polakow - sa zwolnione z placenia podatkow i moga dodatkowo liczyc na poparcie Panstwa Polskiego czyli na ulge i Narodowy sponsoring przy produkcji filmow, widowisk teatralnych , Narodowych koncertow itp.
Ten system od dawna funkcjonuje w USA i polega na tym ze programy w ktorych wystepuje tzw. "Inteligentny Murzyn" (np.Oprah) maja wszystkie mozliwe przywileje, a w filmach ktore chca zarobic kase, obowiazkowo musi wystepowac "Baba Chlop" obwieszona granatami jak kiedys "Rambo" (obecnie niepoprawne politycznie ) ktora rozbija gangi i niszczy przestepcow, musi w takim filmie wystepowac "Murzyn" w roli inteligenta i jeszcze jeden wazny element scenariusza "Big Studio" - to jest "Bialy" zboczeniec, najlepiej z jasnymi oczami.
Zatem na sile wciaga sie Murzyna na scene zeby zasluzyc na "kosc" z panskiego stolu bo ambicja realizatora jest kasa a nie dobro spoleczne.
Dochodzi do paradoksow w tzw. TVP ze jedyni kolorowi w Polsce to promowane "gwiazdy" zarowno w porgramach dla pisuardes (Mydlane Opery) jak i w programach dla dzieci gdzie z ekranu straszy obraz przyszlel skundlonej Europy , roznokolorowej czyli szarej jak kupa.
Podobnie jest z propaganda Holokaustu i innych bredni politycznie poprawnych.
Nie mam nic przeciw "innym" pod warunkiem ze wystepuja jako inni a nie jako Polacy , bo to ubliza mi i moim przodkom a szczegolnie prawdziwym Polakom.
Takie produkcje serwowane w mediach na terenie Polski sprawily ze obecnie mlody Polak jak kompletny debil wlazi na Afrykanska palme i rapuje, bo takie ma wzorce z koszernej telewizji.
Gwarantuje ze TVN, Polsat i inne antypolskie scierwo na zydowskiej smyczy po wprowadzeniu podatku od obcej propagandy, przestanie robic durnia z Narodu Slowianskiego bo jako kundle dla pieniedzy sa w stanie sprzedac wlasna Matke (Ojczyzny nie maja poza azylem dla szubrawcow zwanym I-sra-el).
Zmasowany ruch jest w stanie osiagnac ten cel blyskawicznie odcinajac sie od wplywow z zewnatrz i obcych "doradcow" bo obcy podobnie jak obce cialo w organizmie powoduje infekcje.
Ja za gloszenie Polskich wartosci Narodowych jestem w tzw. "polsce?" scigany w calym majestacie "prawa" ( http://www.kronikanarodowa.com ) i wiem ze jak sie dam zlapac, bede zniszczony podobnie jak inni Polacy ktorych nie sposob wymienic ze wzgledu na dluga liste.
Ksiadz Henryk Jankowski po przymusowej wizycie u "Medrcow Syjonu" jest dzis wrakiem czlowieka, prof. Edward Prus zostal zabity w szpitalu , kilkuset Polakow siedzi w "Unijnych" wiezieniach za gloszenie prawdy.
Pora powiedziec GAME OVER przybledom terroryzujacym Polske i Polakow, jeszcze jest to mozliwe.
Dochodzac do konkluzji ma Pan absolutna racje ze Polske jako prostytutke wykorzystuje ciagle ta sama zgraja Alfonsow, ale to scierwo wypromowaly obce media a nie Polski Narod.
pozdrawiam
Edward Maciejczyk.

24 Wrz 2008 09:09
Awatar użytkownika

Wobec tego musimy utworzyc wlasna opcje polityczna w oparciu o wzorce Narodowe i Narodowego Ducha.
Mysle ze gdyby ludzie znali prawde albo przynajmniej te czesc prawdy o ktorej Pan pisze to nastepna kadencja Sejmu RP nalezy do nas a wowczas wyplata naleznych nam pieniedzy bedzie czysta formalnoscia.
Zastanawiam sie jak mozna wyegzekwowac pieniadze od Niemcow jesli nawet bedzie ustawa Sejmowa w tej sprawie.
Obecnie w Niemczech juz prawie niema Niemcow , jak bylem w 2007 w Kolonji to sie czulem jak w bym byl w Afryce, a slyszalem ze obecnie powstaje tam Meczet najwiekszy w Europie.
To wszystko mnie przeraza ale chce walczyc o swoje bo nigdy sie nie poddaje. :evil:

Ps. Widzialem Pana filmy na kronikanarodowa.com i zastanawiam sie co tam robi Lepper, przeciez to skundlony zdrajca ktory chodzil na zydowskim postronku.
Reszta jest przerazajaca ale znalem te fakty wczesniej, czy ma Pan zamiar wykopac te szkielety Polakow zabitych przez Bermana w Otwocku?

25 Wrz 2008 08:23
Awatar użytkownika

:roll: Kobiety musza przejac wladze w Polsce bo instytucja pt. Mezczyzna juz nie istnieje.
Polityka jest zasmiecona przez spedalalych lizusow ktorzy na kleczkach wlaza Zydowi w d....
Lepper gdyby mowil cala prawde a nie tylko czesciowa , mial szanse na przejecie wladzy w Polsce , z tym ze wowczas zaczely by sie masowe gwalty prostytutek i jako pierwsza byla by zgwalcona prostytutka Lyzwinski, poniewaz inne prostytutki z Samoobrony sa obecnie gwalcone przez PO i PiS (oczywiscie dobrowolnie).

Magdzia z N.Y

Ps. Nie biore udzialu w forach, ten wyjatek popelnilam poniewaz ogladam www.kronikapodhalan.com i potraktowalam Was powaznie.
Wydaje mi sie ze nie klamiecie i nie jestescie karjerowiczami, ale czas pokaze. :roll:

25 Wrz 2008 09:42

Pani Madziu. Ma Pani słuszność co do instytucji Mężczyzna. Ta instytucja już za długo mąci w świecie i to, że ten świat jest coraz gorszy jest niezbitym dowodem, że taki rzeczywiście jest stan rzeczy. Ci z wyglądu mężczyźni, których Pani dość dokładnie określiła w treści swojej wypowiedzi mają skłonność do dobierania do spraw politycznych takich kobiet, które dorównują im wartością. Czas na to najwyższy, aby prawdziwe kobiety wraz z prawdziwymi mężczynami pozamiatali na polskiej scenie politycznej. Jest na to sposób nie wymagający aż takich poświęceń na jakie byli wystawieni nasi rodzice i dziadkowie. Historia słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego obfituje we wspaniałe przykłady prawdziwych kobiet i mężczyzn. Jeden z takich przykładów znaleźć można w książce o nazwie 'Polityka polska i odbudowanie państwa' napisanej przez Romana Dmoskiego, tego samego, którego podpis razem z podpisem Ignacego Paderewskiego znajduje się pod tą częścią Traktatu Wersalskiego, która dotyczyła przywrócenia Polski do państwowego bytu po zakończeniu pierwszej wojny światowej (1914-1918). W tej dwutomowej książce na stronach 258 i 259 autor wspomina o zasługach pewnej Polki w sposób następujący:
'Znaleźli się tam ludzie, którzy z narażeniem życia jeżdzili wielokrotnie między Lozanną a Warszawą, tu zapoznawali się z położeniem na Zachodzie i z naszą pracą, wysłuchiwali naszych poglądów na stan rzeczy i naszych wskazówek, jakeśmy chcieli krajowi przesłać; tam zdawali sprawę z tego, co widzieli i słyszeli, demaskowali kłamstwa niemieckie i swojej wiary innym udzielali. Była to wielka, niezapomniana zasługa takich ludzi, jak mój stary przyjaciel Władysław Grabski z Kurcewa, jak Zofia Sokolnicka, która przewoziłą obszerną korespondencję w sposób najlepiej zabezpieczony od czujnego oka władz pruskich, bo wyuczając się jej dosłownie na pamięć. Ci nie mieli wahań, wiedzieli, że tu los Polaków rozstrzyga się ostatecznie, że dziś albo nigdy.'
Zofia Sokolnicka (1878-1927) - nauczycielka, działaczka oświatowa, od 1903 roku członkini Ligi Narodowej, od 1913 roku współorganizatorka Towarzystwa Wykładów Naukowych, w latach wojny światowej ofiarna kurierka spełniająca poufne misje między różnymi ośrodkami tego ruchu w kraju i na Zachodzie. Załączam pozdrowienia i proszę być dobrej, zwycięskiej myśli. S. Bastowski.

04 Paź 2008 12:22

Panie Przemku. Trafił pan w istotę sprawy. Trzeba utworzyć własną opcję polityczną w oparciu o Wzorce Narodowe i Ducha Narodowego, a to z kolei znaczy, że potrzebna jest powszechna znajomość prawdy o tych Wzorcach i tym Duchu. Te prawdy są skrzętnie ukrywane przez Polakami, aby nie mogli korzystać z wielowiekowego, nadzwyczaj cennego dorobku Polaków-Słowian, którzy potrafili zbudować silne Państwo Polskie. Polaków w zamian karmi się legendami i bajkami przedstawiając w nich jako bohaterów osoby, odpowiedzialne za trwający po dziś dzień upadek Państwa Polskiego. Dla skuteczności takiej opcji politycznej potrzebny jest czyn, którym kieruje myśl. Dostatecznie właściwy czyn może być pochodną dostatecznie właściwej myśli a właściwa myśl z kolei nie może zaistnieć bez dostateczej znajomości prawdy. Stosownie do słów z Ewangelii św. Jana trzeba pozanć prawdę, a prawda nas wyzwoli (Jana 8, 32) jednak, aby móc poznać prawdę, należy być na prawdę otwartym i poszukiwać jej - jak najbardziej dotyczy to prawdy w zakresie Wzorców Narodowych i Ducha Narodowego. Jednym z bardzo dobrych miejsc do poszukiwania prawdy są Dziełą Wybrane autorstwa Wincentego Witosa, który dwukrotnie był premierem Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w okresie międzywojennym (1919-1939), a w tym w czasie tak zwanego 'Cudu nad Wisłą' w 1920 roku. W tomie 1 tych Dzieł Wybranych o nazwie 'Moje wspomnienia', Wincenty Witos opisał na stronie 95 następujące wydarzenie dające dużo do myślenia w zakresie otwartości na poszukiwanie i poznawanie prawdy:
'Celem podniesienia na duchu ludności stolicy, wydały władze duchowne zarządzenie publicznych modłów we wszystkich kościołach. Olbrzymie tłumy ludności chodziły procesją z chorągwiami przez dwa dni po ulicach Warszawy, śpiewając pieśni i prosząc Boga o zwycięstwo. Wyszedłem umyślnie do miasta, ażeby się przyjrzeć tym dziesiątkom tysięcy ludzi różnego stanu, wieku i zawodów, które niezmordowanie spacerowały całymi dniami po mieście, ale które ani razu nie dały się użyć do prac koniecznych dla obrony tak ciężko zagrożonej stolicy. Ciekawy, co te mieszczuchy myślą, wdałem się w rozmowę z idącym nieco bokiem starszym już mężczyzną, wyglądającym - jak mi się zdawało - na rzemieślnika. Byłem pewny, że mnie nie poznał. Z rozmowy z nim widziałem, że był człowiekiem świadomym i z sytuacją państwową dosyć dobrze obeznanym. Zeszliśmy na obronę państwa i modlitwę. Na moją uwagę, że modlić się należy i prosić Boga, ale nie można się nim wyręczać wszędzie, gdyż Bóg zostawił nam ludziom także wolną wolę, oburzył się i odrzekł, że to takie bezbożne gadanie, bo bez woli bożej nic się na świece stać nie może. Gdy nie zbity z tropu zapytałem go, czy także zgodnie z wolą bożą bolszewicy beszczeszczą i niszczą wszystko co święte, powiedział, że to moje wykręty, a jego zdaniem najazd bolszewicki jest karą bożą za grzechy i próbą zesłaną przez Boga na naród, gdyż on się często i takimi narzędziami posługuje. A w samej Warszawie zawarła się od dawna Sodoma i Gomora. Nie spierałem się z nim więcej.'
Przychodzi na myśl ta historyjka o człowieku, który modlił się do Boga o wygraną w totolotka. Bóg znurzony tymi modłami, podpowiedział mu żeby w końcu skreślił numery i nadał kupon. Wówczas pod Warszawą kupon totolotka wypełnili dla Polski żołnierze Wojska Polskiego. Kto zdobędzie się obecnie na wypełnienie kuponu? Z poważaniem. S. Bastowski.

04 Paź 2008 14:05

Kolego Edwardzie,
Dwa dni temu krytykowales mnie za podany przyklad z gen.Pinochetem (chodzilo o przywodce narodowcow o cechach podobnych do gen.Pinocheta, a nie o powstanie) , a sam piszesz o utworzeniu NSZ i zrobieniu dokladnie tego samego co ja tez dawno myslalem, poniewaz trzeba byc gotowym na kazda sytuacje.
Zacznijmy budowac od fundamentu:
1. Najpierw silne zaplecze narodowe .
2. Nastepnie POLSCY PRZYWODCY I LIDERZY.
3. Jedna partia narodowa skupiajaca zywiol narodowy.
4. Program dzialania i reklama.
5. Zwyciestwo w wyborach.
6. Wprowadzenie w zycie programu partii narodowej.
C.

06 Sty 2009 21:53
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość